Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s detekovanim zvukovky- Vyriešené  (Přečteno 661 krát)

JC

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Problém s detekovanim zvukovky- Vyriešené
« kdy: 04 Ledna 2012, 23:33:17 »
Ahoj, prosím o pomoc s vyriešením problému so zvukom. Preinštaloval som systémUbuntu 11.10 a nastal mi problém pri ovládaní zvuku. Popis: prehrávanie funguje v novom užívateľovi ktorého som vytvoril pri inštalácii. Ale pri vytvorení predchádzajúcich užívateľoch mi v prostredí unity ikonka reproduktora je ako pri mute a zistil som že tam v nastaveniach nie je ani vypísaný hardver pri tom užívateľovi je ten hdw napísaný. Tak som hľadal v iných príspevkoch a skúsil som v termináli alsamixer tam som ten zvuk zapol a aj prehráva vo flashi zvuk, ale chcem odstrániť ten problém lebo štartovať terminál a ovládať zvuk tam je nepraktické aj vzhľadom k tomu že v tom užívateľovi je to v poriadku. Ešte doplním že pri vytvorení tých starých užívateľoch mi vyhodilo chybu ICEauthority error čo som tak nejak tiež sprevádzkoval ale na každej ikone mám zámok čo ešte neviem ako odstránim ale hľadám návod ako na to. To píšem len na dokreslenie problému a či to náhodou nejako nesúvisí.

Vďaka za pomoc
« Poslední změna: 05 Ledna 2012, 17:58:29 od JC »

JC

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Problém s detekovanim zvukovky- vyriešené
« Odpověď #1 kdy: 05 Ledna 2012, 17:57:37 »
Tak môj problém bol predsa v nastavení užívateľov a skupín, nastavil som UID užívateľa o 10 viac a k nemu som vytvoril novú skupinu  a v krusaderi s právami roota som vo vlastnostiach priečinku som nastavil práva z možnosťau nastavenia UID a GID pre všetky vnorené adresáre a priečinky, a odstránil sa mi aj problém so zamknutými ikonami, aj zvuk začal šlapať takže vše ok.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.