Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu  (Přečteno 5957 krát)

JanalTom

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu
« kdy: 16 Ledna 2007, 10:06:11 »
Zdroj: http://marp.blog.root.cz/0701/muj-prechod-z-ms-windows-na-gpu-linux-ubuntu-6-10-ee

Můj přechod z MS Windows na GPU/Linux – Ubuntu 6.10 EE

Tak jsem zcela a definitivně přešel z Windows na Linux. Po několika letech neustálého boje s padáním systému, restarty, viry, spywarem, nesvobodným softwarem a hlavně drahým softwarem, jsem se rozhodl, že budu využívat svobodný operační systém a svobodný software.

... pokracovani viz odkaz vyse ...

jen tak dal ... :-)
Prominte me otazky, jsem totalni lama a zacatecnik, ale chci vedet vic ! Mejte se mnou prosim strpeni ... ;-)
Pouzivam Ubuntu 7.10
-JT-

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2007, 12:16:04 »
Citace: JanalTom
Tak jsem zcela a definitivně přešel z Windows na Linux. Po několika letech neustálého boje s padáním systému, restarty, viry, spywarem, nesvobodným softwarem a hlavně drahým softwarem, jsem se rozhodl, že budu využívat svobodný operační systém a svobodný software.
Ten člověk musí být opravdu neskutečný smolař ;)
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

Pavelp

  • Host
Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2007, 13:41:00 »
Je to psany ve stylu reklamy na praci prasek, nechutna propaganda.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 16 Ledna 2007, 13:41:57 »
Filo věřím, že Marp(autor blogu), který sem také často chodí, to vysvětlí natotata. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2007, 13:47:41 »
Citace: milhouse
Filo věřím, že Marp(autor blogu), který sem také často chodí, to vysvětlí natotata. :)
Ajaj to zas bude flame ;-)
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 16 Ledna 2007, 14:20:53 »
taky si to říkám...to musí být smolař... :-) netvrdím, že jsem velkým příznivcem Win, ale kvůli některým aplikacím, nebo periferiiím, pro které nemám náhradu v Mac OS či Ubuntu je držím ještě na dvou PC. Myslím, že pokud je člověk rozumný, neinstaluje kde co, nestahuje kdejaké podezřelé soubory, aktualizuje antivir a antispyware, používá firewall a pravidelně vyčistí registry, tak i Win dokáže udržet v bezproblémovém stavu několik let...mě se to daří...Win mám legálně a ostatní software mám buď koupený, nebo využívám Opensource...podobným způsobem postupuji i v Mac OSX i Ubuntu a určitě se to vyplatí...
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Pavelp

  • Host
Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 16 Ledna 2007, 14:30:20 »
Kratke a vystizne. Naprosty souhlas. Ne jako ten reklamni zvast.

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 16 Ledna 2007, 17:36:02 »
Po letmém nahlédnutí do úvodního textu na domovské stránce autora  odkazovaného článku už mi je jeho fixace na slovo "svobodný" poměrně jasná. To nemyslím nijak pejorativně, jen konstatuji.
Malinko mě zarazil v Oblíbených odkazech link na web Živě s názvem "Kvalitní web o počítačích", tohle bych po té zdrcující kritice Windows fakt nečekal ;)
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 17 Ledna 2007, 16:03:08 »
Zdarec všichni, vůbec nemám v úmyslu zakládat flame :)

Berte to jako můj osobní dojem a kdo chce, ať nesouhlasí, kdo chce, ať souhlasí...

Jo, a www.zive.cz je, myslím, docela kvalitní web o počítačích všeobecně - nezaměřují se jen na Windows :)

No - a včera mi ubuntu kleklo /mojí chybou!!!), ale to nic, jen zapracuji na sobě a bude to v poho... ale musel jsem si DOČASNĚ nainstalovat W_2000_Professional, abych to mohl spravit - takže i kritizovaný Windows mi v  tuhle chvíli posloužil jako "berlička", abych se dostal na net. Ale Ubuntu je prostě Ubuntu!!!

Hmmm - i svoboda něco stojí - třeba zapření... :) ...na chvíli!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

DarkenCZ

  • Host
Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 17 Ledna 2007, 18:17:43 »
kdybych potřeboval jen na net, tak bootuju dreamlinux nebo xubuntu...livka

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 17 Ledna 2007, 18:59:56 »
Citace: DarkenCZ
kdybych potřeboval jen na net, tak bootuju dreamlinux nebo xubuntu...livka
Jo, ale já mám to připojení T-Mobile 4G PCMCIA card - takže to musím znova v ubuntu rozběhat...
Proto musím nahodit na čas widle a nainstalovat T-Mobile Communication Centre - otázka pár minut a šlape to hned...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Dalsi pekny clanek o prechodu na Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 17 Ledna 2007, 19:11:10 »
Citace: tkubicek
taky si to říkám...to musí být smolař... :-) netvrdím, že jsem velkým příznivcem Win, ale kvůli některým aplikacím, nebo periferiiím, pro které nemám náhradu v Mac OS či Ubuntu je držím ještě na dvou PC. Myslím, že pokud je člověk rozumný, neinstaluje kde co, nestahuje kdejaké podezřelé soubory, aktualizuje antivir a antispyware, používá firewall a pravidelně vyčistí registry, tak i Win dokáže udržet v bezproblémovém stavu několik let...mě se to daří...Win mám legálně a ostatní software mám buď koupený, nebo využívám Opensource...podobným způsobem postupuji i v Mac OSX i Ubuntu a určitě se to vyplatí...
Hmmm...antivir, antispyware a firewall jsem měl vždy aktuální - až jsem si připadal mírně paranoidní...Na nějaké podezřelé stránky jsem nelezl, podezřelé emaily jsem neotevíral - v podstatě je bezpečnost, nejen fyzická, mým oborem a přenáším to i na PC -  taky jsem měl widle dlouhou dobu perfektní po stránce bezpečnosti - ale chybička se vloudila a byla to "docela fatální" chybička - prostě nějaký "hajzlík - podle posledních info, co jsem sehnal, šlo zřejmě o nějakého vlezlého trojana, kterého antivir i antispyware (Avast 4.7 Home, Ad-Awar a SpyBoot) nelokalizoval, nebyl usazenej v paměti ani v boot sektoru, prostě byl někde na hadru a při vypínání či restartu mi to vyhazovalo "kritickou chybu" a probíhalo ladění systému - někdy i pár desítek minut (to jsem raději natvrdo vypínal ntb), no je to dlouhá historie a nikdy, opravdu nikdy se mi to nestalo, až v tom listopadu 06... Tak jsem to musel řešit "tvrdou" cestou...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.