Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu-rozlisenie  (Přečteno 9967 krát)

.lukynko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Ubuntu-rozlisenie
« kdy: 18 Ledna 2007, 19:09:15 »
mam nieco zle nastavene alebo je to naozaj tak ze pri rozliseni 1024x768 v linuxe a rovnakom rozliseni vo wine je taky obrovsky rozdiel. tlacitka aj texty v linuxe su skratko ovela ovela vacsie...
moj monitor totiz zvlada len 1280x1024x60hz a kazit oci si nechcem tak mam nastavene
1024x768. keby som nemal tie styri virtualne pracovne plochy tak by bol ubuntu linux prakticky nepouzitelny. uz teraz je to na hranici znesitelnosti...
je linux robeny len na vysoke rozlisena???

kremso

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Ubuntu-rozlisenie
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2007, 19:18:35 »
Nie linux nie je robeny na vacsie rozlisenie. Mne tiez trochu vadi, ze je vsetko take velke. Da sa tomu pomoct
- zmensenim velkosti pisma: System->Preferences->Font : zmensit o 1-2
- zmensenim velkosti panelov (pripadne odstranenim jedneho z nich) : Prvavy klik na panel -> Properties -> Size
- zmenenim temy : System -> Preferences -> Windows : Pouzivam temu Resilience v Metacity, v Beryl-e mam temu Minimal (je presne taka, ako naznacuje nazov) : Temy z metacity a Berylu sa skombinuju.

Trosku to pomohlo, ale ak ma niekto dalsie napady - sem s nimi.

EDIT: este ma napada: co by s tym mohol spravit iny gtk engine?

Vojtin

  • Host
Ubuntu-rozlisenie
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2007, 19:46:03 »
Citace: kremso
Nie linux nie je robeny na vacsie rozlisenie. Mne tiez trochu vadi, ze je vsetko take velke. Da sa tomu pomoct
- zmensenim velkosti pisma: System->Preferences->Font : zmensit o 1-2
- zmensenim velkosti panelov (pripadne odstranenim jedneho z nich) : Prvavy klik na panel -> Properties -> Size
- zmenenim temy : System -> Preferences -> Windows : Pouzivam temu Resilience v Metacity, v Beryl-e mam temu Minimal (je presne taka, ako naznacuje nazov) : Temy z metacity a Berylu sa skombinuju.

Trosku to pomohlo, ale ak ma niekto dalsie napady - sem s nimi.

EDIT: este ma napada: co by s tym mohol spravit iny gtk engine?
Nějak nechápu.... mě linux jede na 1280x1024 i 1280x800 co znamená to "linux nie je robeny na vacsie rozlisenie"

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Ubuntu-rozlisenie
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2007, 19:50:09 »
Porovnajte si ine plochy moja je na 1280x1024 a napiste pripadne dajte sem vase plochy
http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=1186
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

.lukynko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Ubuntu-rozlisenie
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2007, 19:50:29 »
asi preklep: podla mna malo byt "linux je robeny na vacsie rozlisenie"
z kontextu vyplyva, ze sa kremso snazi vsetko co najviac zmensit...
takze asi len dapper skriatok zauradoval :D

kremso

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Ubuntu-rozlisenie
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2007, 20:03:00 »
Nie nebol to preklep. Len sme sa trochu nepochopili. Nechcel som povedat ze linux nie je robeny na vacsie rozlisenia v zmysle ze by ich nezvladal/nepodporoval ale v zmysle ze cielom linuxu nie je umoznit len pracu vo vyssich rozliseniach. Mozno som mal napisat: "Nie linux nebol vyvijany s cielom aby umoznoval pohodlnu pracu len na vacsich rozliseniach".

Ale spat k veci. Defaultna tema je naozaj miestom nesetri a vsetko je take nejake velke. Normale by mi to nevadilo ale ked si otvorim eclipse v praci na windowse (v tom istom rozliseni ako doma) tak sa mi tam toho zmesti ovela viac ako v ubuntu. Trosku mi pomohli vyssie napisane kroky ale stale je to take nejake velke. Pred chvilou som nainstaloval GTK engine Murrina a zda sa mi ze je to zase o trosku mensie. (Aj ked to stale este nie je ono).

Mimochodom ako zistim ktory GTK engine pouzivam?

Vojtin

  • Host
Ubuntu-rozlisenie
« Odpověď #6 kdy: 18 Ledna 2007, 22:46:13 »
Já jsem si na svém 19"LCD monitoru s rozlišením 1280x1024 upravil písma takto: nastavil jsem 100dpi nebo jak to tam vlevo nahoře je :) a pak jsem všechno písmo zmenšil na velikost 7. A vypadá to takto http://members.chello.cz/vodo/pictures/2006.28.10.png

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.