Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Alfa 1  (Přečteno 24224 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Alfa 1
« kdy: 08 Června 2012, 08:48:32 »
Dnes bylo oficiálně oznámeno vydání v pořadí první alfa verze připravovaného Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal, jehož finální vydání je plánováno na 18. října tohoto roku.

Novinek v této verzi prozatím mnoho nenajdete. Mezi dvě největší patří nejnovější jádro ve verzi 3.4 a úprava velikosti instalačního obrazu Ubuntu, který nově má 800 MB a pro instalaci bude nově potřeba buď DVD médium nebo flash disk o velikosti alespoň 1 GB. Podrobnější informace naleznete v  poznámkách k vydání.

Stahovat můžete zde:


Jedná se o vydání ve velmi rané fázi vývoje, které je určeno výhradně pro vývojáře a testery. Není určeno pro běžné uživatele pro použití na produkčních počítačích! O rizicích testování vývojových verzí čtěte zde
« Poslední změna: 08 Června 2012, 08:50:42 od Vojtěch Trefný »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Alfa 1
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2012, 18:49:29 »
Aktuálně se mi líbí, jak se chová Deja-Dup, když nemá žádné předchozí nastavení, tak se uživateli doslova nutí se zálohováním dat. Možná konečně ubude topiců s tím, že dotyčný přišel o data  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Alfa 1
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2012, 22:21:44 »
Aktuálně se mi líbí, jak se chová Deja-Dup, když nemá žádné předchozí nastavení, tak se uživateli doslova nutí se zálohováním dat. Možná konečně ubude topiců s tím, že dotyčný přišel o data  ;)
A adekvátně přibudou problémy zapomenutého hesla po přeinstalovaném systému... Taky by mohl instalátor *konečně poznat root a /home oddíly podle obsahu... Aspon jako upozornění "tohle vypadá jako ..."

Nebo (lépe?) při instalaci & formátování nastavit oddílům label, a bude jasný, co na kterym oddilu je.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Alfa 1
« Odpověď #3 kdy: 09 Června 2012, 10:33:49 »
Co by podle mě mohli přidat - po instalaci systému nyní Ubuntu otevírá exe soubory ve správci archivu, co tak nějaké okno, které by nabídlo instalaci wine (jistě, každý trošku zkušenější uživatel si s tím poradí, ale co úplní začátečníci?).
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Kedrigern

Re:Alfa 1
« Odpověď #4 kdy: 09 Června 2012, 11:00:54 »
Co by podle mě mohli přidat - po instalaci systému nyní Ubuntu otevírá exe soubory ve správci archivu, co tak nějaké okno, které by nabídlo instalaci wine (jistě, každý trošku zkušenější uživatel si s tím poradí, ale co úplní začátečníci?).
No to není moc moudré. Wine je super, ale je to vrstva, která nemá přesnou specifikaci (není na 100%, ona není ani na 90%). Aby pak lidé nepoužívali vše ve Wine a pak se nedivili až se stane nějaká těžká nehoda s jejich daty.

Mě tedy stačí, co za mnou lidé chodí kvůli LibreOffice a ten je docela slušně kompatibilní a stabilní.

Martin - ViPEr*CZ*

Re:Alfa 1
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2012, 11:10:05 »
No vypadalo by to hezčeji, kdyby místo archívu aspoň skočil nějaký logičtější výsledek... a když už ne wine, pak nějaký dialog s vysvětlení, že to je třeba program pro Windows a jeho možnost v uvozovkách by mohlo umožnit wine a kdyby se to domyslelo, pak by i některé programy mohli být odhaleny a rovnou by to mohlo servírovat nějaké nativní alternativy  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Alfa 1
« Odpověď #6 kdy: 09 Června 2012, 11:13:19 »
No vypadalo by to hezčeji, kdyby místo archívu aspoň skočil nějaký logičtější výsledek... a když už ne wine, pak nějaký dialog s vysvětlení, že to je třeba program pro Windows a jeho možnost v uvozovkách by mohlo umožnit wine a kdyby se to domyslelo, pak by i některé programy mohli být odhaleny a rovnou by to mohlo servírovat nějaké nativní alternativy  ;)
Ano, to by bylo pěkné. Optimálně, kdyby to dělal balíček kolidující s wine (tj instalací wine se odstraní).
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Alfa 1
« Odpověď #7 kdy: 09 Června 2012, 11:31:09 »
Tak šup, nevykecávat se a konat -- http://brainstorm.ubuntu.com/ :)

Martin - ViPEr*CZ*

Re:Alfa 1
« Odpověď #8 kdy: 09 Června 2012, 11:33:34 »
Tak šup, nevykecávat se a konat -- http://brainstorm.ubuntu.com/ :)
Česky by mi asi moc nerozuměli :'(
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Alfa 1
« Odpověď #9 kdy: 09 Června 2012, 13:07:59 »
Uvažoval jsem nad tím :D, sepíši to (pokusím se :D )
EDIT: http://brainstorm.ubuntu.com/idea/29833/ - prvně jsem to měl trochu delší, ale nedalo se v tom orientovat, uvidíme no, až to schválí mod tak nezapomeňte ohodnotit ;)
EDIT2: jde o duplikát, těm, co se tato vlastnost líbí doporučuji dát ,,like,, tady: http://brainstorm.ubuntu.com/idea/16898/

btw Vojto, kdy myslíš, že se to do Ubuntu dostane?
« Poslední změna: 09 Června 2012, 20:00:24 od František Zatloukal »
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Martin - ViPEr*CZ*

Re:Alfa 1
« Odpověď #10 kdy: 09 Června 2012, 13:14:41 »
Uvažoval jsem nad tím :D, sepíši to (pokusím se :D )
Super... děkujeme.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
Re:Alfa 1
« Odpověď #11 kdy: 12 Června 2012, 19:23:55 »
Jak to vypadá s Unity 2D? je,nebo není? Díky

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Alfa 1
« Odpověď #12 kdy: 13 Června 2012, 01:14:48 »
EDIT2: jde o duplikát, těm, co se tato vlastnost líbí doporučuji dát ,,like,, tady: http://brainstorm.ubuntu.com/idea/16898/
Likenuto :)

Nadvakrát. Kliknu, chce přihlášení, přihlásím a opět potřeba like neboť se to jen přihlášením neprovede.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Alfa 1
« Odpověď #13 kdy: 13 Června 2012, 09:54:24 »
Tak šup, nevykecávat se a konat -- http://brainstorm.ubuntu.com/ :)
Česky by mi asi moc nerozuměli :'(
Jsem na tom podobně. Německy moc nešprechtí a komunikovat anglicky složitější bugy apod je kolikrát nad mé psychické síly.

Co se týká Wine, nevím jak by server Wine rozchodil žádosti Ubuntu o odpověď databáze programů. :-)
« Poslední změna: 13 Června 2012, 10:04:51 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.