Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace starších nvidia ovladačů na aktuální verzi jádra  (Přečteno 2514 krát)

Hemson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Dobrý den,

mám problém s instalací ovladačů Nvidia na notebook lenovo ideaPad Y550. V notebooku je grafická karta Geforce GT240M. Problém spočívá v tom, že na notebook nelze nainstalovat ovladač novější než verze ovladače 267. Podle vyjádření Nvidie na jejich fóru je to způsobeno biosem v notebooku, který je nějakým způsobem nekompatibilní. Bohužel to nvidia nijak neřeší.

Nicméně staší ovladače, alespon na windows fungují skvěle resp. plnohodnotně. Avšak na aktuální verzi jádra mi je nejde nainstalovat. Postupoval jsem podle různých návodů na internetu, jak manuálně ovladače nainstalovat, ale vždy to skončilo na tom, že při instalaci samotného .sh souboru resp. ovladač mi zahlásil, že mám špatnou verzi jádra. Proto bych se rád zeptal, jak nainstalovat starší ovladače na aktuální verzi jádra, respektive zda-li to vůbec lze.

Děkuji za odpovědi
« Poslední změna: 24 Června 2012, 14:57:22 od Hemson »

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re: Instalace starších nvidia ovladačů na aktuální verzi jádra
« Odpověď #1 kdy: 02 Července 2012, 11:53:27 »
jakou mas verzi kernelu a jakou verzi ovladace se snazis nainstalovat ?
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re: Instalace starších nvidia ovladačů na aktuální verzi jádra
« Odpověď #2 kdy: 02 Července 2012, 20:57:14 »
Jakou máš verzi Biosu? Aktuální je 35
(viz: http://consumersupport.lenovo.com/ot/en/driversdownloads/drivers_list.aspx?categoryid=207087), jestli máš starší, zkus pročíst changelog a popř. aktualizovat. Update Biosu se provádí u tohoto ntb z prostředí Windows (s wine bych to raději nezkoušel :D). Netuším, zda to problém vyřeší.
Jinak, starší verzi na nové jádro na 90% nenainstaluješ (vzhledem k tomu, že nepodporuje instalaci modulu do jádra a ani nový xserver).
> pokud nepomůže ani update Biosu máš 2 možnosti:
a) použít starou verzi Ubuntu (zkusil bych prvně 10.04, popř. 8.04 Server < obě jsou podporované), pro více informací pročti Poznámky k vydání daného ovladače
b) použít svobodný ovladač > ten se s každým vydáním Ubuntu obrovsky zlepší, ale i tak je o hodně pomalejší než uzavřený (mám takové tušení, že Ubuntu 12.10 přinese ještě větší zrychlení, jestliže bude obsahovat jádro ve verzi 3.6).
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.