Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 15.04 rozšířený monitor v MATE přes compiz  (Přečteno 1856 krát)

Mr Shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
15.04 rozšířený monitor v MATE přes compiz
« kdy: 01 Září 2015, 04:50:07 »
Dneska jsem chtěl k notebooku připojit 2. monitor s rozšířeným zobrazením na něm. Při zapnutém compizu mi zčernaly obě obrazovky a mohl jsem si po plochách jezdit pouze kurzorem myši. Mirroring fungoval.

Při zapnutém metacity (respektive marco módu) rozšířené zobrazení funguje, ale zase nemám spoustu funkcí ovládaní oken přes klávesnici, které bych uvítal.

Na PC ve škole mám bez problémů rozchozené 3 monitory přes compiz na 14.04 ubuntu fallback nebo ubuntu flashback.

Kde mám předpokládat chybu? Verze Ubuntu 15.04? Grafika MATE? Něco konkrétního v konfiguračním souboru compizu?

Mr Shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re:15.04 rozšířený monitor v MATE přes compiz
« Odpověď #1 kdy: 01 Září 2015, 23:40:21 »
Tak problem asi bude nekde ve zmene velikosti pracovni plochy. Protoze kdyz jsem nechal nastavene pracovni plochy tak, jak byly v metacity (marco). Prenastavil marco na compiz, restartoval system, aby se aktivoval compiz misto marca, tak najednou vsechno zobrazeni pres compiz fungovalo.

Jakmile jsem ale v compizu prehodil monitor zleva doprava a potvrdil rozlozeni monitoru, tak jsem se opet dostal k cernym obrazovkam.

Nastavil jsem si teda rozlozeni monitoru v marco modu a pak zapl compiz, restartoval pc a zobrazeni mi ted jede i s compizem.

Akorat je otravne, ze pri jakemkoliv prenastaveni monitoru budu muset prepinat do marco rezimu a pak zpente na compiz.

Pokud vas nekoho napadne elegantnejsi reseni, tak jsem jedno ucho...

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:15.04 rozšířený monitor v MATE přes compiz
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2015, 07:06:28 »
Možná by stálo za to pohrát si se souborem
Kód: [Vybrat]
~/.config/monitors.xml, sice nevím jestli je i v compizu, ale v Ubuntu jsem pomocí něj vyřešil dost problémů kolem více monitorů. Domnívám se, že na internetu najdeš dost informací kolem tohoto souboru.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.