Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 15.10 - Nedetekováno  (Přečteno 4790 krát)

MartyS_14

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Ubuntu 15.10 - Nedetekováno
« kdy: 17 Dubna 2016, 23:18:19 »
Zdravím,

jsem v prostředí Linux poměrně nováček. Nedávno jsem si na svůj notebook Lenovo IdeaPad S205 nainstalovat Fedoru 23. Chvíli jsem ji používal, ovšem úplně mi nevyhovovala. Rozhodl jsem se proto změnit OS na Ubuntu 15.10.

Stáhl jsem si normálně ISO soubor, vypálil obraz na DVD a spustil instalaci. Během instalace mě překvapilo, že systém vůbec nedetekoval Fedoru a nenabídl mi nainstalovat Ubuntu vedle Fedory. Tvářilo se to, jako by tam žádný OS nebyl. Dal jsem možnost vymazat disk a nainstalovat Ubuntu. Po dokončení instalace a restartu se Ubuntu ovšem nenačetlo. V bootovacím menu se mi Ubuntu nezobrazuje, zobrazují se pouze ATA HDDO, PCI LAN a Fedora a ani jedno není možné spustit.

Hlasí to:
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting PXE ROM

Někde jsem si našel, že mám nastavené bootování ze sítě, ovšem při zapojení síťového kabelu se stejně nic nespustí a nevím, jak to bootování ze sítě přepnout.

Zkoušel jsem i Boot-repair, ovšem nic to nevyřešilo.
http://paste.ubuntu.com/15899908/

Při pokusu o reinstalaci Ubuntu mi to však hlasí, že Ubuntu je nainstalováno, jelikož mám možnost Ubuntu přeinstalovat, nebo nainstalovat vedle současného Ubuntu. V boot menu se mi ale zobrazí.
Live režim z DVD funguje bez problémů.

Opravdu už netuším, co s tím..

Díky za rady
« Poslední změna: 17 Dubna 2016, 23:21:53 od MartyS_14 »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Ubuntu 15.10 - Nedetekováno
« Odpověď #1 kdy: 18 Dubna 2016, 07:08:21 »
Podle me bude zrada v Legacy/UEFI instalaci nebo MBR/GPT rozdeleni disku. Nekdy si rozdilne nainstalovane systemy spolu nerozumi...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

MartyS_14

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Ubuntu 15.10 - Nedetekováno
« Odpověď #2 kdy: 18 Dubna 2016, 12:46:30 »
Aha, no a co teď s tím? Jde to nějak opravit/přeinstalovat?
Pokud ne, potřeboval bych počítač vrátit alespoň do továrního nastavení. Počítač byl bez OS, když jsem ho koupil.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.