Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 16.04 - chyba pri startu  (Přečteno 924 krát)

kubulka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Ubuntu 16.04 - chyba pri startu
« kdy: 24 Června 2018, 19:52:43 »
Ahoj, na notebooku Acer mam nainstalovane Ubuntu 16.04 a instalace je relativne nova. Celou dobu notebook pracoval naprosto bez problemu, ale dnes z niceho nic pri startu nenabootuje do Linuxu, ale vyhodi hlasku viz screen.
Vypis z notebooku vam dat tedy nemuzu, protoze nenabootuje ani v recovery rezimu. Setkal se nekdo s touhle chybou? Muze mi nekdo poradit jestli se to da opravit bez reinstalace pripadne jestli pomuze udelat live distro a zkusit nabootovat tak a "neco" opravit?

Vsem diky za pomoc.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Ubuntu 16.04 - chyba pri startu
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2018, 20:16:57 »
Pise ti to ze mas poskodenu systemovu particiu /dev/sda1. Mas manualne spustit fsck cez live system.
https://www.thegeekstuff.com/2012/08/fsck-command-examples/
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu 16.04 - chyba pri startu
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2018, 22:51:13 »
A pokud zjistíš že odešel disk, neuděláš s tím nic. Kup si nový. Pokud máš zálohu systému, můžeš ji na nový disk obnovit a ušetřit si práci s instalací atd...
A ano, disk je spotřební věc a jako každá jiná se může pokazit. Někdy relativně brzy, jindy vydrží léta, záleží na štěstí "na kus". Že doteď fungoval je irelevantní, protože vše než se pokazí do té doby funguje....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.