Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Myš nezajíždí do levého okraje pracovní plochy

Myš nezajíždí do levého okraje pracovní plochy
0 (0%)
Myš nezajíždí do levého okraje pracovní plochy
0 (0%)

Celkem hlasů: 0

Autor Téma: Xubuntu 18.04 - problém s myší v levém okraji pracovní plochy  (Přečteno 1664 krát)

wensdy

  • Host
Instalováno Xubuntu 18.04, 64 bitová verze.Na pracovní ploše myš nezajíždí k levému okraji plochy,zastaví se cca 5 mm od levého okraje,někdy se v těchto místech i zasekává.Do zbývajících tří stran zajíždí zcela bez problémů.Zkoušeny dvě další
myši a problém byl stejný.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Xubuntu 18.04 - problém s myší v levém okraji pracovní plochy
« Odpověď #1 kdy: 18 Listopadu 2018, 13:28:31 »
Je to problém grafiky. Zkus jiný kernel (má jiné drivery), většinou to pomůže. Zkusil bych 4.18 nebo 4.19
Nedávno jsem měl podobný problém a pomohlo to.

wensdy

  • Host
Re:Xubuntu 18.04 - problém s myší v levém okraji pracovní plochy
« Odpověď #2 kdy: 18 Listopadu 2018, 18:25:11 »
Je to problém grafiky. Zkus jiný kernel (má jiné drivery), většinou to pomůže. Zkusil bych 4.18 nebo 4.19
Nedávno jsem měl podobný problém a pomohlo to.

Děkuji za řešení,podařilo se mi nainstalovat kernel 4.18  problém s myší a levým nefunkčním  okrajem skutečně zmizel.

Objevil se nový problém s náběhem systému po zapnuti,nebo restartu.Náběh systému trvá několik minut.Mám SSD
disk a náběh s původním kernelem,verze 4.15 byl asi 30 vteřin.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Xubuntu 18.04 - problém s myší v levém okraji pracovní plochy
« Odpověď #3 kdy: 18 Listopadu 2018, 19:00:29 »
Není důvod aby tam byl takový rozdíl.
Jak (a odkud) jsi ten kernel instaloval?  Třebas to neudělal správně, třeba nemáš všechny potřebné balíky...
« Poslední změna: 18 Listopadu 2018, 19:29:59 od juwa2 »

wensdy

  • Host
Re:Xubuntu 18.04 - problém s myší v levém okraji pracovní plochy
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2018, 03:50:33 »
Po odmlce se znovu připojuji.
K instalaci kernelu jsem použil utilitu -ukuu- a  z nabidky vybral nějaký kernel 4.18.
Po zpomalení náběhu počítače jsem se chtěl vrátit na původní jádro 4.15 něco jsem asi udělal špatně
a tentokrát mi počítač zatuhnul na černé obrazovce.S tím jsem si už vůbec nevěděl rady a celý
systém jsem přeinstaloval.Pak jsem znovu zkusil za pomoci -ukuu- instalaci jádra 4.18 a zatím to
funguje.Předtím jsem zřejmě vybral jinou verzi 4.18 a nepoznamenal si ,co jsem instaloval.
Takže díky za rady.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.