Ostatní > Tipy a triky pro Linux

Svátky - applet na panel pro GNOME

(1/42) > >>

Jan Nekvasil:
Před pár dny jsem se (a nejen já) sháněl po nějakém appletu na pro GNOME, který by jednoduše zobrazoval, kdo má dneska svátek. Marně.

Padl návrh, ať si to naprogramuji v Pythonu, a světe div se – ačkoli jsem Python, natož programování pro GUI nikdy předtím neviděl, něco částečně funkčního je už na světě (a taky to podle toho vypadá). Je to zářný příklad toho, jak by se věci neměly dělat – poupravený ukázkový program, který po spuštění jenom zobrazí na panelu dnešní jmeniny, nic víc to neumí (např. obnovit obsah, když se změní datum, ale na noc počítač stejně vypínám). Jestli někdo ví, co s tím dál, sem s tím. Viděl jsem sice jakési příklady, nicméně jsem je vůbec nepochopil. Odcházím si koupit učebnici Pythonu pro naprosté začátečníky a zoufalce.

A teď, kdyby to chtěl někdo nedejbože zkusit:

gnome-nameday-applet.py nakopírujte do /usr/bin
GNOME_NameDayApplet.server nakopírujte do /usr/lib/bonobo/servers/

Applet se vám objeví v nabídce "Přidat na panel" v kategorii "Příslušenství".

ZA NIC NERUČÍM! NEROZUMÍM TOMU, A JESTLI VÁM TO JAKKOLI COKOLI ROZBIJE, NEMĚLI JSTE SI HRÁT S TAKOVÝM BASTLEM! :)

Všechny konstruktivní (a destruktivní) nápady a připomínky vítám.

Vico.B:
Nefunguje :D Nejprve mi to vyhodilo chybu (kterou jsem se pokusil zkopírovat ale někam zmizela) a pak to ukončilo panely... Jdu restartovat Xka, snad se zase objeví :D


\\edit
OK, naštěstí po restartu X je všechno na svém místě ;) Mrzí mě že se mi nepovedlo zkopírovat tu chybu co to vyhodilo, každopádně všechno spadlo už když jsem dal "Přidat na panel"... Otevřela se nabídka, zasekla se někde u sekce "Pracovní plocha a okna" a pak to vyhodilo tu chybu (na jejím konci bylo "Panel bude ukončen", víc si nepamatuju...)

Jan Nekvasil:
Jejda, zapomněl jsem zmínit, že je ještě třeba povolit tomu souboru spouštění:
--- Kód: ---sudo chmod +x /usr/bin/gnome-nameday-applet.py
--- Konec kódu ---
A taky je nejspíš třeba mít nainstalované balíky python-gnome2, python-gnome2-desktop, a python-gtk2, ale to už tam asi bude "by default".

Jinak mne ani moc nepřekvapuje, že to nejde... :)

machy:
Tak už to funguje. :)  Dobrej nápad, dík.

Ještě malá oprava (chybí ti v tom příkazu "/")


--- Kód: ---sudo chmod +x /usr/bin/gnome-nameday-applet.py
--- Konec kódu ---

Vico.B:
Potvrzuji, už to funguje... Díky!!


\\edit:
Ještě dotaz, můžeš prosím prozradit kde jsi bral inspiraci?? Dík ;)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi