Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odstranění správcovského účtu v Ubuntu 12.04  (Přečteno 654 krát)

Dovi

  • Host
Odstranění správcovského účtu v Ubuntu 12.04
« kdy: 13 Ledna 2016, 13:46:20 »
Dobrý den, mám dotaz co jsem udělal špatně. Počítač změnil majitele a tak jsem potřeboval svůj původní účet správce odstranit a přidat nový. Můj postup byl následný. Přihlásil jsem se jako správce a vytvořil druhý správcovský učet pro nového uživatele a zadal mu heslo pro přihlašování. Poté se odhlásil ze svého učtu a přihlásil do nového. Tam jsem ve správě uživatelů, chtěl odemknou změny a smazat svůj účet. Při odemykání změn bylo požadováno zadání hesla nového uživatele. Zadal jsem jeho přihlašovací heslo, neuspěšně. Proto jsem vybral možnost odemknou změny volbou mého učtu a mého hesla. Odemčení bylo úspěšné, proto jsem vybral ze seznamu můj učet a klikl na mínusko. Účet se smazal, jenže vznikl problém, že na potvrzování všech změn, nový správce nemá heslo (při založení účtu se zadávalo pouze přihlašovací a to na povolování změn nefunguje) a moje staré heslo přestalo fungovat také. Takže je teď počítač prakticky bez správce... Lze to nějak zachránit, nebo to raději celé přeinstaluji?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Odstranění správcovského účtu v Ubuntu 12.04
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2016, 14:47:56 »
Obecne pri zmene majitele *vzdy* prepis z livecd cely disk nullama (nevis co ti prijde, nebo co tam kdo na tebe vystracha) a preinstaluj na cisto.

Kód: [Vybrat]
sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sdx bs=4M
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.