Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aktualizace LibeOffice 4.3.1  (Přečteno 1399 krát)

Krizacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Aktualizace LibeOffice 4.3.1
« kdy: 20 Září 2014, 10:31:44 »
Rád bych se zeptal ohledně aktualizace LibreOffice. Vím že vyšla nová veze http://blog.ubuntu.cz/clanek/libreoffice-431-je-k-dispozici LibreOffice 4.3.1. Myslel jsem si že mi  sysém Ubuntu 14.04 LTS bude tyto programy aktualizovat automaticky. Zatím mám verzi LibreOffice 4.2.6.3. V "Nastavení systému" - "Software a Aktualizace" si myslím že to mám nastavené dobře.
Myslíte si že si to mám aktualizovat sám ze stránek http://cs.libreoffice.org/download/, nebo mám počkat až mi to sytém nabídne sám?

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Aktualizace LibeOffice 4.3.1
« Odpověď #1 kdy: 20 Září 2014, 11:54:42 »
Pokud si správně vzpomínám, tak do hlavních repozitářů se nová řada nedostane. Pro upgrade je proto potřeba přidat repozitář ppa:libreoffice/ppa a poté provést aktualizaci. Instalaci přes deb balíky spíše nedoporučuji, protože takto se do systému nebudou stahovat nové opravné verze.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Krizacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:Aktualizace LibeOffice 4.3.1
« Odpověď #2 kdy: 20 Září 2014, 21:04:20 »
Děkuji za radu, původně jsem myslel že to bude součástí v "Nastavení systému" - "Software a Aktualizace" -  "Ostatní software" - "Partneři Canonicalu", ale i dle wiki (zatím nefunkční = náhradní odkaz):   
 http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:5_rnQ-2tjFEJ:wiki.ubuntu.cz/programy/kancel%25C3%25A1%25C5%2599sk%25C3%25A9_aplikace/libreoffice+&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz&lr=lang_cs&client=ubuntu
to tak opravu má být.
Řádek ppa:libreoffice/ppa  jsem přidal.
 Myslíte si že ještě nějaký známý, často používaný program v Ubuntu není součástí automatických aktualizací?  Už několik měsíců co používám Ubuntu jsem žil v přesvědčení, že jsem pro bezpečnost, výkon, stabilitu systému a programů udělal všechno.

matlala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 480
Re:Aktualizace LibeOffice 4.3.1
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2014, 22:02:53 »
tak záleží co potřebuješ, aktuální ppačka jsou výhodou a nekdy nutností. Třeba pro mě aktuálně blender, gimp a a inkscape do školy. Hosí se i i-nex (alternativa CPU-Z), kterej ale potřebuje aktuálnější gambas3, xbmc též není aktuální v repozitářích ubuntu a mnohé další. No je toho zkrátka dost.

Přikládám můj seznam zdrojů, kterej je vyzálohovanej přes y-ppa-manager, další užitečná věc pro zálohu a obnovu ppaček, umí si naimportovat sám podpisy, stačí mu narvat soubory z /etc/apt/source.list.d/*.list

PS: aktuální se udržuje jen repozitář serurity, kde jsou internetové prohlížeče a podobné věci. V klikátku SW a aktulizace mu jde nastavit auto-update. V případě třeba firexofu to je mnohem spolehlivější než na widlích kde koílikrát dojdu a vidím ještě verze 22-25 a to je co verze to 6 týdnů.


EDIT: jo a libre office měli závažnou chybu někdy od verze 4.1, oprava snad už je, nezkoušel jsem. Kopírování 3 a více tabulek z calcu do writeru je totálně shazovalo.

[příloha smazaná administrátorem]
NOTEBOOK: Ubuntu 14.04 (kernel 3.14); Asus N56VM-S4272V (i7 3610QM, 16GB RAM 1600MHz, INTEL SSD 520 180GB + původní HDD místo DVD/BD, Full HD displej) + INTEL 7620 + doma 24" LG IPS 24EA53
NAS-HTPC: Ubuntu server 12.04 x64 + XBMC; ASRock E350M1/USB3, SEASONIC SSP-350GT, RAM 8GB (2x4GB) DDR3 1333MHz, case BITFENIX Prodigy , prim. eth. INTEL PRO/1000 CT, 2ks WD Red 3TB v SW RAID 1, 2*1Gb switch

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.