Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Notebook s 16.04 nevypíná, a s novou verzí i nerestartuje.  (Přečteno 9130 krát)

sagitarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Zdravím. Na notebooku (Acer E15) jsem měl 14.04 a nevypínal i přes provedené postupy podle tohoto fóra. Nainstaloval jsem novou verzi 16.04 na čistý zformátovaný disk, a opět nevypíná- na tom bargrafu naskočí první dvě tečky a konec, ale navíc v této verzi ani nerestartuje- skončí na zhasnutém displeji a konec (ve 14.04 restartoval bez problému), takže další problém navíc. Musím končit tlačítkem.
Není nějaký novější postup, který někdo vyzkoušel a funguje?
Ještě bych zmínil, že když jsem tento notebook koupil, byly tam Wokna a místo Biosu takový ty omalovánky. Nějak (už si nepamatuju jak) jsem to přepnul na klasický Bios. Nemůže to mít něco společného s tím?

Doplnění:
Vyzkoušel jsem editovat grub:
1) GRUB_CMDLINE_LINUX="shutdown=efi"         -nepomohlo
2) GRUB_CMDLINE_LINUX="shutdown=bios"     - nepomohlo
3) GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi=force"    -nepomohlo
4) abych viděl, na čem to zůstane viset, vymazal jsem "quiet splash" - nezůstane viset na ničem a NORMÁLNĚ SE VYPNE.

Chtěšl bych ale, aby to startovalo i vypínalo v grafickém režimu, a to se mi nijak nedaří. Příkazy "shutdovn -r " a "shutdown -h" taky nefungujou

« Poslední změna: 15 Května 2016, 12:58:20 od sagitarius »

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re:Notebook s 16.04 nevypíná, a s novou verzí i nerestartuje.
« Odpověď #1 kdy: 12 Června 2016, 22:15:26 »
Mám ten istý problém na tom istom NB. Vypnutie neprebehne, uspanie je nekorektné, reštart zatiaľ vporiadku. Údajne je to chyba kernelu 4.4.0. Na nete som našiel neoficiálne odporúčanie na upgrade kernelu na 4.4.8, kde by to už malo byť vporiadku alebo teda počkať, až ten bug opravia.

sagitarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re:Notebook s 16.04 nevypíná, a s novou verzí i nerestartuje.
« Odpověď #2 kdy: 02 Července 2017, 18:44:54 »
Tak s odstupem času už mám od včerejška novou instalaci s kernelem 4.4.8, a beze změny. Pořád nevypíná. Jak u tebe?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.