Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Přišli byste na Jam v Praze?

Ano, rád(a) bych
25 (56.8%)
Ne (nezajímá mě to)
5 (11.4%)
Ne (vadí mi, že je to v Praze)
14 (31.8%)

Celkem hlasů: 43

Autor Téma: Ubuntu Global Jam II.  (Přečteno 29485 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ubuntu Global Jam II.
« kdy: 12 Ledna 2010, 16:39:39 »
Mezinárodní komunita na březen 2010 (konkrétně 26. - 28. března) připravuje další Ubuntu Global Jam.

Připomeňme, že minulý Global Jam (říjen 2009) se nám celkem úspěšně povedl (více tady nebo tady).

Rád bych tento úspěch zopakoval a dokonce i rozšířil. Původním smyslem je osobní setkání "ubunťáků" a náš loňský Jam byl pouze onlinový (IRC) -- tento bych tedy už rád pojal jako "živé" setkání (protože jsem pražák, osobně budu něco organizovat spíš v Praze, ale to neznamená, že kdokoli jiný nemůže Jam zorganizovat i jinde v republice).

Další věcí je zaměření Jamu -- minule jsme zvládli překlady a dokumentaci -- což bych také rád zopakoval plus přidal něco dalšího -- což tak lehké nebude -- mezi další "oblíbené" patří bugy a balíčkování (kde bude problém sehnat tutora, protože pokud vím, nikdo se tady tomu nevěnuje) nebo testování (což je zase docela náročné na hardware), plus cokoli co nás napadne jiného (co vás tedy napadne?).


Co myslíte? Chtěl bych slyšet názory, vidět zájmece (účastníky i tutory) a tak vůbec :)

Co je Global Jam?

Ubuntu Global Jam je akce Ubuntu komunity, kdy se v jeden daný den (nebo více dnů) sejdou různí členové komunity v mnoha místech světa. Cílem není jen se sejít, vzájemně se poznat a promluvit si "naživo", ale také společně udělat "něco" pro zlepšení Ubuntu. Obvykle je to práce na dokumentaci, překladech, tvorba balíčků, "řešení" bugů, testování atd. Pro méně zkušené ubunťáky je to také možnost, jak se od těch zkušenějších něco o těchto věcech dovědět a naučit se "jak na to". Protě takový mezinárodní Ubunťácký workshop.
« Poslední změna: 22 Ledna 2010, 11:01:32 od Vojtěch Trefný »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2010, 15:56:43 »
Dobrá, zkusím to trochu uživit.

Kdyby v některý z výše uvedených dnů Jam v Praze (už víme i kde) opravdu byl, měli byste zájem přijít?

Přidal jsem anketu. Zatím neřešte jestli budete/nebudete mít čas -- zajímá mě především zájem nebo nezájem.
« Poslední změna: 21 Ledna 2010, 16:05:01 od Vojtěch Trefný »

petr.sigut

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2010, 10:22:01 »
Já tedy nevím co by to přesně obnášelo, ale zajímá mě to - i kdybych měl jen poznat pár lidí z Ubuntu komunity a něco přeložit nebo tak...

Já se vyskytuju drtivou času v Brně, ale udělám si i výlet do Prahy.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2010, 10:53:58 »
Já tedy nevím co by to přesně obnášelo, ale zajímá mě to - i kdybych měl jen poznat pár lidí z Ubuntu komunity a něco přeložit nebo tak...

Já už jsem tu nevipisoval, co to přesně Global Jam je, ale ještě to do úvodu radši hodím.

Zjedodušeně je to akce jejíž cílem je sejít se, poznat se navzájem a při té příležitosti něco se něco nového naučit a něco společně vytvořit (nějaký ten návod/dokumentaci, něco přeložit, naučit se dělat a "opravovat" balíčky atp.).

Martin Böhm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • osobni stranky
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2010, 11:12:54 »
Ad balickovani - myslim, ze v nasi zemi je docela dost Debian Developeru, nebo aspon byvalo, ne?

Ad cokoli dalsiho - nejakou zajimavou hacking session bychom mohli udelat. Pokud nekdo sezene piti a jidlo zdarma, tim lepe. Asi zalezi na tom, co bychom hackovali - priznam se, ze kernel jeste nacteny nemam, ale cokoli vys bych mel s rozumnou pripravou zvladnout.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #5 kdy: 22 Ledna 2010, 11:44:21 »
Ad balickovani - myslim, ze v nasi zemi je docela dost Debian Developeru, nebo aspon byvalo, ne?

Asi jo, ale já jich moc neznám. Těch pár lidí, o kterých vím, že se balíčkování věnují, tak nechtějí nebo nemají čas.


Ad cokoli dalsiho - nejakou zajimavou hacking session bychom mohli udelat. Pokud nekdo sezene piti a jidlo zdarma, tim lepe. Asi zalezi na tom, co bychom hackovali - priznam se, ze kernel jeste nacteny nemam, ale cokoli vys bych mel s rozumnou pripravou zvladnout.

Určitě dobrý nápad, budu jen rád, když si něco připravíš.

Ad jídlo a pití zdarma: Pochybuji, že seženeme tak bohatého/hloupého (nehodící se škrtněte) sponzora.

Martin Böhm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • osobni stranky
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #6 kdy: 22 Ledna 2010, 12:00:56 »
Určitě dobrý nápad, budu jen rád, když si něco připravíš.

Ale 1. bylo  by fajn programovat ve vice lidech (:-) a

2. docela rad bych vedel, co tak uzivatele Ubuntu tlaci, a da se to jednoduse naprogramovat/opravit (bug). Mas nejaky prehled? Nemam uplne cas delat si pruzkumy...

Ad jídlo a pití zdarma: Pochybuji, že seženeme tak bohatého/hloupého (nehodící se škrtněte) sponzora.

To je velka skoda. Jak se rika: rozdil mezi Linuxem a Windows je v tom, ze u jednech platis OS a tricko (jidlo) dostanes zdarma, a u tech druhych naopak... :-)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #7 kdy: 22 Ledna 2010, 15:17:03 »
Ale 1. bylo  by fajn programovat ve vice lidech (:-) a

2. docela rad bych vedel, co tak uzivatele Ubuntu tlaci, a da se to jednoduse naprogramovat/opravit (bug). Mas nejaky prehled? Nemam uplne cas delat si pruzkumy...

Ad 1: No, snad se někdo najde (se mnou nepočítej -- můj pes progrmuje líp, než já). Koneckonců byl jediný, tak to moc nemá smysl (tedy smysl něco dělat samozřejmě má, ale sám můžeš dělat mnohem pohodlněji doma)

Ad 2: A co papercuty? Na brainstormu by se určitě něco zajímavé taky našlo (porozhlédnu se, ale zatím máme dva měcíce čas).

To je velka skoda. Jak se rika: rozdil mezi Linuxem a Windows je v tom, ze u jednech platis OS a tricko (jidlo) dostanes zdarma, a u tech druhych naopak... :-)

Když už si zaplatíš za OS, tak se ty peníze najdou, ale obráceně...
« Poslední změna: 22 Ledna 2010, 15:20:38 od Vojtěch Trefný »

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #8 kdy: 22 Ledna 2010, 17:52:27 »
Pokud bude rozumný spoj, tak s semnou počítejte.
Ale nevím jak velkým přínosem budu. Bojim se, abych nebyl spíš přítěží xD

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #9 kdy: 22 Ledna 2010, 18:11:11 »
Pokud bude rozumný spoj, tak s semnou počítejte.
Ale nevím jak velkým přínosem budu. Bojim se, abych nebyl spíš přítěží xD

Ale no tak -- tohle nebude nějaká seance linuxových profíků (no dobře, pokud Martin nakonec s tím hackováním něco vymyslí, tak to takové bude) -- důležitá je předevěím ochota zkusit něco nového.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #10 kdy: 22 Ledna 2010, 18:21:32 »
Ok, budu dělat vše pro to abyhc dorazil :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #11 kdy: 05 Února 2010, 16:15:12 »
Takže abych to posunul zase o kus dál. Vypadá to, že zájem by snad i byl (sice jsem čekal větší, ale zas tak hrozné to není).

Předělal jsem wiki stránku Jamu -- http://wiki.ubuntu.cz/UbuntuGlobalJam -- tak, aby se tam daly zapisovat informace o více Jamech, informace o připravovaném Jamu tak naleznete zde -- http://wiki.ubuntu.cz/UbuntuGlobalJam/3_2010

Co tedy zatím máme

Zatím jsme se shodli na "živé" akci v Praze. Co se témat týče, tak zatím jediné, které je stoprocentně jisté je dokumentace (wiki), nadějně bych to viděl i s překlady. Jak to domyslel Martin ještě nevím. Ostatní jsou spíš takové výstřely do tmy -- pokud by někdo chtěl nějakou část jamu (překlady, bugy, balíčkování...), ať dá vědět.

Vy ostatní dejte vědět o co přesně byste měli zájem -- pište se (nezávazně) na wiki, ať víme co a jak.

Nápady, náměty, diskuse a dotazy -- všechno sem nebo přímo mně na vojtech.trefny@ubuntu.com

Martin Böhm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • osobni stranky
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #12 kdy: 06 Února 2010, 11:25:56 »
Jak to domyslel Martin ještě nevím.

Nabizim opravit libovolny bug, ktery se netyka hardwaru (do Linuxoveho kernelu nevidim). Podminkou je, aby byl "potvrzeny" (tedy nebyl zamitnuty) a nejlepe aby ten, koho tento bug trapi, bud mi o nem primo rekl na miste, nebo mne dopredu o nem informoval. Hlavne tedy vitam bugy v UI a tak podobne. Vysledkem me prace by byl patch, o zacleneni bych se opet nesnazil (krome submitnuti do LP).

teepek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #13 kdy: 06 Února 2010, 12:32:51 »
Čaute,

budu moc rád když konečně uvidim někoho, kdo se Ubuntu zabývá, naživo. Jsem na to všechno od začátku tak trochu sám a všechno znám většinou z písmenek.

Jako "profík" určitě moc pomoci nenabídnu, ale Dokumentace a překlady by mi padly (a člověk se u toho i dost přiučí).

Tak zatím a čekám na termín. Snad mi do toho nic nepadne...

teepek

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #14 kdy: 06 Února 2010, 14:47:32 »
Takze rikate ze marmelada bude nazivo? :(
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #15 kdy: 06 Února 2010, 16:13:43 »
Takze rikate ze marmelada bude nazivo? :(

Proč tak zklamaně?

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #16 kdy: 06 Února 2010, 16:57:43 »
Nerad se ukazuju veřejně (;D), a zpravidla mi nevychází čas na akce kde se musí někam jet, takže protentokrát to bude beze mě ;) (Ne že bych byl nějak důležitej ;D)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Thang

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #17 kdy: 06 Února 2010, 17:25:47 »
Tato akce se mi opravdu velice zamlouva, ale bohuzel nedorazim. Na stejny vikend uz mam bohuzel nejakou jinou akci.  :( Tak snad priste :)

chaeMil

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #18 kdy: 07 Února 2010, 23:44:43 »
napíšu si to a snad dorazim. překlady (viz cairo-dock), mi problém nedělaj. balíčkování pokus byl a nedopad blbě takže do tý doby to snad vyčtu a vyzkoušim a moch bych se taky zapojit.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #19 kdy: 08 Února 2010, 19:17:56 »
Hlasujte prosím, který den by vám lépe vyhovoval: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,44187.0.html

zubozrout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • zubozrout.cz
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #20 kdy: 09 Února 2010, 17:41:50 »
Dobrý den.
Pokud to bude možné, rád bych se této akce také zúčastnil.
Doufám že nebude problém v tom, že ještě nemám 18.
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #21 kdy: 09 Února 2010, 18:05:20 »
Dobrý den.
Pokud to bude možné, rád bych se této akce také zúčastnil.
Doufám že nebude problém v tom, že ještě nemám 18.

Účast je otevřená pro všechny a na věku samozřejmě nezáleží :)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #22 kdy: 09 Února 2010, 19:58:39 »
Vojto, máme se už někam hlásit?
Měl bych zájem se nějak aktivněji účastnit, ale moje scriptování ani zkušenosti nejsou použitelný.
Proto bych nabídl pomoc třeba při překladu, angličtina mi nedělá problémy...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #23 kdy: 09 Února 2010, 20:09:00 »
Vojto, máme se už někam hlásit?
Měl bych zájem se nějak aktivněji účastnit, ale moje scriptování ani zkušenosti nejsou použitelný.
Proto bych nabídl pomoc třeba při překladu, angličtina mi nedělá problémy...

Zatím se můžeš nezávazně připsat na Wiki -- http://wiki.ubuntu.cz/UbuntuGlobalJam/3_2010

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu Global Jam II.
« Odpověď #24 kdy: 09 Února 2010, 20:48:59 »
...
Zatím se můžeš nezávazně připsat na Wiki -- http://wiki.ubuntu.cz/UbuntuGlobalJam/3_2010
OK, hotovo.
Plus ještě můj návrh co by se mi líbilo, pokud se to bude jevit jako zbytečné budu brečet, ale respektovat to  :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.