Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nejasnosti okolo pristupovych prav a zabezpeceni webserveru  (Přečteno 1371 krát)

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
nejasnosti okolo pristupovych prav a zabezpeceni webserveru
« kdy: 07 Července 2011, 18:12:02 »
Zdravim

Zprovoznil jsem cherokee-webserver na debianu wheezy a vse zatim funguje k plne spokojenosti, vcetne veci jako je horde groupware nebo wordpress.

Korenovy adresar webserveru je /var/www a vnem jsou pak adresare vyse zminenych aplikaci, tedy /var/www/horde a /var/www/wordpress. Server bezi pod uzivatelem www-data a toutez skupinou, takze vsechny adresare a podadresare ve /var/www maji stejneho vlastnika i skupinu, tedy www-data (coz je prvni vec kde jsi nejsem jisty jestli to je spravne)
Webserver je nastaveny ze v adresari hleda soubory jako index.html nebo idex.php - coz chapu a je nejspis spravne, co me ale zarazi je skutecnost, ze treba kdyz do prohlizece napisu www.server/horde/config/ tak mi to vypise obsah zmineneho adresare.

Moje otazka je jestli to nastaveni a chovani jak jsem ho popsal je spravne. Osobne bych treba rad aby nebylo mozne si jen tak prochazet adresare na mem serveru jenze vubec netusim jak a hlavne kde tohle chovani prizpusobit.

Kdyby mi nekdo umel tohle objasnit predem diky K
« Poslední změna: 08 Července 2011, 08:29:29 od karlitos »
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.