Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nový vzhľad  (Přečteno 31108 krát)

zozo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
  • Mám sestupný tračník plný prejtu
    • Moje virtuálne miesto
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #25 kdy: 12 Ledna 2010, 14:02:23 »
jamesbond: v tom prípade KDE+kwin
last.fm/user/kingzozo

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #26 kdy: 12 Ledna 2010, 14:07:13 »
jamesbond: v tom prípade KDE+kwin

A co takhle KDE+Compiz?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Kedrigern

Re: Nový vzhľad
« Odpověď #27 kdy: 12 Ledna 2010, 19:58:29 »
Pri všetkej úcte ku každého názorom, si nemyslím, že to čo tu niektorí robia je správne. Ide o to vzájomné sa potľapkávanie po pleciach a ubezpečovanie sa navzájaom aké je to fajn, že Ubuntu žiadne moderné Eye Candy neponúka. Uvedomte si, že máme rok 2010 a vzhľad na úrovni Win95 už nie je to čo by potencionálnych užívateľov nalákalo. Grafické karty majú dnes oveľa viac možností, Glass effekty práve teraz fičia, sú žiadané a nejaká tá alfa channel transparency by bola konečne to po čom tak mnohí volajú ...

No nevím já tu mám na Ubuntu 9.10 docela dost průhlednejch míst... a okna mi vybuchovala ještě za časů WinXP...

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #28 kdy: 30 Ledna 2010, 21:20:36 »
Ubuntu žiadne moderné Eye Candy neponúká == neumim si nastavit compiz
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

corey_cavalera

  • Host
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #29 kdy: 07 Února 2010, 23:36:00 »
Pozor pánové, na wiki se objevil mockup, jak by mohl vypadat nový vzhled ubuntu, viz http://bit.ly/bN2d0x . Nevím jak Vám, mě se moc líbí ;-)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #30 kdy: 08 Února 2010, 09:37:14 »
Pozor pánové, na wiki se objevil mockup, jak by mohl vypadat nový vzhled ubuntu, viz http://bit.ly/bN2d0x . Nevím jak Vám, mě se moc líbí ;-)

no, z jednoho obrázku možná předčasné soudit, ale vypadá opravdu dobře!
spíš by mě ale překvapilo, že by se Ubuntu vzdalo svého "hnědého" standardu?
i když splash v KK mě taky dost překvapil, myslim logo v bílé barvě...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #31 kdy: 08 Února 2010, 09:59:41 »
Pozor pánové, na wiki se objevil mockup, jak by mohl vypadat nový vzhled ubuntu, viz http://bit.ly/bN2d0x . Nevím jak Vám, mě se moc líbí ;-)
To vypadá opravdu dobře. Otázka je, jestli se v tomto stylu dají udělat i panely (horní dolní lišta - teď nevím, jak to správně pojmenovat). Ale těžko říct, zda-li se v LL bude konat nějaká převratná změna vzhledu. Tu bych čekal až s příchodem Gnome3 (snad v ubuntu 10.10)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #32 kdy: 08 Února 2010, 14:17:56 »
Dnes jsem viděl poprvé naživo Plymouth na svém stroji(po updatech) a uniklo mi jen... WTF!?!
Taky vám to problikne zeleně, a na 2vteřiny se objeví jakési 3 bary dole v sobě, vystřelí zleva doprava a zmizí?  ;D
« Poslední změna: 08 Února 2010, 15:45:29 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #33 kdy: 08 Února 2010, 17:01:18 »
Dnes jsem viděl poprvé naživo Plymouth na svém stroji(po updatech) a uniklo mi jen... WTF!?!
Taky vám to problikne zeleně, a na 2vteřiny se objeví jakési 3 bary dole v sobě, vystřelí zleva doprava a zmizí?  ;D
Přesně tak se chová tuším od soboty :)

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #34 kdy: 08 Února 2010, 17:23:44 »
Radši než nějaké barevné atd. změny by mohli konečně udělat něco s tím mřížkováním ikon na ploše a podobných chyb.. je pravda že používám gnome-do nebo nějaký dock ale sem tam na tu plochu něco uložím a pohled na chaoticky rozházené ikony to je hrůza.. a poskládat je do sloupečků nebo do řádků je takřka nemožné  :-\

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #35 kdy: 08 Února 2010, 20:40:37 »
Zrovna Plymouth tam není jen kvůli barvičkám, ale kvůli plynulejšímu a rychlejšímu bootu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #36 kdy: 08 Února 2010, 20:57:17 »
Radši než nějaké barevné atd. změny by mohli konečně udělat něco s tím mřížkováním ikon na ploše a podobných chyb.. je pravda že používám gnome-do nebo nějaký dock ale sem tam na tu plochu něco uložím a pohled na chaoticky rozházené ikony to je hrůza.. a poskládat je do sloupečků nebo do řádků je takřka nemožné  :-\

Když klikneš pravým na ploch a vypneš automatické zarovnání, bude to možná lepší. Nicméně někdy to rozhození kdy je na sobě 5 ikon je opruz.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #37 kdy: 09 Února 2010, 11:42:42 »
Ubuntu žiadne moderné Eye Candy neponúká == neumim si nastavit compiz

https://wiki.mozilla.org/User:Tro/Firefox_3.7_Windows_Theme_Mockups
Nemáš pravdu, alebo nevieme o nejakom nastavení ktoré mi dovolí mať takýto krásny Firefox ? Na prvom screene. Nemyslím priesvitne okraje, cez Emerald, ale tie taby a glass v menu. Tie ostatné screeny, sú práve to čo Ubuntu dovoľuje, tak si to porovnajte.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #38 kdy: 09 Února 2010, 13:58:57 »
Já nevím. V KDE nemám problém, dokonce dnes v aktualizacích to spravilo i češtinu v panelu, přesněji řečeno v hodinách. Jen jsem nějak podělal Kontact, tak používám Thunderbird 3 a Sunbird, když mi nejde lightning.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #39 kdy: 10 Února 2010, 20:23:11 »
Dnes jsem viděl poprvé naživo Plymouth na svém stroji(po updatech) a uniklo mi jen... WTF!?!
Taky vám to problikne zeleně, a na 2vteřiny se objeví jakési 3 bary dole v sobě, vystřelí zleva doprava a zmizí?  ;D
Přesně tak se chová tuším od soboty :)

Přesně to má taky fedora, akorát mnohem pomalejší (LL ve virtuálu, fidorka naživo) :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #40 kdy: 13 Února 2010, 13:44:01 »
Pri všetkej úcte ku každého názorom, si nemyslím, že to čo tu niektorí robia je správne. Ide o to vzájomné sa potľapkávanie po pleciach a ubezpečovanie sa navzájaom aké je to fajn, že Ubuntu žiadne moderné Eye Candy neponúka. Uvedomte si, že máme rok 2010 a vzhľad na úrovni Win95 už nie je to čo by potencionálnych užívateľov nalákalo. Grafické karty majú dnes oveľa viac možností, Glass effekty práve teraz fičia, sú žiadané a nejaká tá alfa channel transparency by bola konečne to po čom tak mnohí volajú ...

Tak si nainstaluj Win95, porovnej to s Ubuntu 9.10 a potom si dej facku. Ty vzhledy jsou úrovní diametrálně odlišné. Mám takové tušení, že už jsi Win95 ani nezažil nebo jsi zapomněl, jak hrozně oproti současnému vzhledu Ubuntu vypadá.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #41 kdy: 13 Února 2010, 16:56:00 »
Pri všetkej úcte ku každého názorom, si nemyslím, že to čo tu niektorí robia je správne. Ide o to vzájomné sa potľapkávanie po pleciach a ubezpečovanie sa navzájaom aké je to fajn, že Ubuntu žiadne moderné Eye Candy neponúka. Uvedomte si, že máme rok 2010 a vzhľad na úrovni Win95 už nie je to čo by potencionálnych užívateľov nalákalo. Grafické karty majú dnes oveľa viac možností, Glass effekty práve teraz fičia, sú žiadané a nejaká tá alfa channel transparency by bola konečne to po čom tak mnohí volajú ...

Tak si nainstaluj Win95, porovnej to s Ubuntu 9.10 a potom si dej facku. Ty vzhledy jsou úrovní diametrálně odlišné. Mám takové tušení, že už jsi Win95 ani nezažil nebo jsi zapomněl, jak hrozně oproti současnému vzhledu Ubuntu vypadá.

To ale neznamená, že W7 a U9.10 si mohou prvním dojmem (default) konkurovat. Nemohou. :(
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #42 kdy: 13 Února 2010, 19:45:25 »
Nechcel som to už rozpitvávať. Pozrite si mockups, Aero verzia je fajn, ale na Ubuntu nedosiahnuteľná, ten zvyšok je na úrovni dnešného ubuntu.

https://wiki.mozilla.org/Firefox/3.7_Windows_Theme_Mockups
https://wiki.mozilla.org/Firefox/4.0_Windows_Theme_Mockups

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #43 kdy: 13 Února 2010, 21:13:22 »
Citace
To ale neznamená, že W7 a U9.10 si mohou prvním dojmem (default) konkurovat. Nemohou. Smutek

První dojem u ubuntu se dá změnit do 5 minut..  default není podstatný - možnosti jsou  ;)  :)
« Poslední změna: 13 Února 2010, 21:14:54 od Andras »

Kedrigern

Re: Nový vzhľad
« Odpověď #44 kdy: 13 Února 2010, 22:08:44 »
Navíc kdo se k Ubuntu dostane jen tak?

Tedy krom předinstalovaných notebooku, ale tam je blbost prodejce/distributora/výrobce, že nenasadí atraktivnější vzhled a namísto toho ničí systém špínou, kterou přitáhne z Windows...

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #45 kdy: 14 Února 2010, 22:11:22 »
První dojem u ubuntu se dá změnit do 5 minut..  default není podstatný - možnosti jsou  ;)  :)

Kdyz budu někde ukazovat LiveCD, tak mě default bude zajímat hodně. Není dobrej nápad začít větou ,,Dejte mi 5 minut, GUI nějak zlobí..." ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

zubozrout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • zubozrout.cz
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #46 kdy: 14 Února 2010, 22:22:24 »
Pozor pánové, na wiki se objevil mockup, jak by mohl vypadat nový vzhled ubuntu, viz http://bit.ly/bN2d0x . Nevím jak Vám, mě se moc líbí ;-)
Jo, to vypadá dobře.
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #47 kdy: 14 Února 2010, 23:53:17 »
Citace
Kdyz budu někde ukazovat LiveCD, tak mě default bude zajímat hodně. Není dobrej nápad začít větou ,,Dejte mi 5 minut, GUI nějak zlobí..." Mrknutí

Ano, to máš pravdu. Jenže proč dělat zbytečně "překrášlený" default jako u win7, když to dost lidí ani nechce nebo nepotřebuje. Naopak mně se líbí, že ubuntu je po instalaci vzhledově podáno tak trochu nenáročně a lze si ho potom vyladit podle toho co pc unese a co se mi líbí. A navíc myslím, že většina lidí nepřejde k ubuntu hlavně kvůli vzhledu ale kvůli tomu, že prostě nechtějí win a něčím je štvou

Vraťa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #48 kdy: 15 Února 2010, 09:17:08 »
Pánové, teď se neuražte, ale připadám si tady trochu jako v domově důchodců. Jako by tady seděla banda těch neustále si stěžujících, že je něco bolí, a proti nim další, kteří jim říkají, že to ještě není tak hrozné.
Já jsem svůj názor již prezentoval, pořád si myslím, že se Ubuntu během pár minut dá změnit k nepoznání a může mít velmi atraktivní vzhled, ale stejně tak to, že používání Ubuntu (a obecně linuxových dister) není o lepším vzhledu, než mají W7 nebo Visty a ani by to tak nemělo být prezentováno ostatním.
To nejdůležitejší, co chci říct, ale je, že nám nikomu nebrání v podstatě nic v tom, abychom místo toho truchlení nad špatným vzhledem a dohadováním se, jestli je Ubuntu na úrovni Win95 nebo 98, sedli k PC a nějaký nový vzhled vytvořili. Nebo napsat skript či malý prográmek, který změnu designu Ubuntu maximálně zjednoduší, třeba se pak i stane součástí instalačního procesu a tam si uživatel rovnou vybere, jak bude chtít, aby jeho Ubuntu vypadalo. Zkrátka, tím, že si tady hezky píšeme, se sice můžeme bavit, ale nikomu to nepomůže. Ti, kdo jsou se vzhledem spokojení, nebo si ho upravili dle svých představ, stále budou své postoje bránit a Ti, jenž by raději nějakou zásadní změnu, budou pouze stále truchlit a "nadávat". Ale kde je nějaký výsledek? Co tím komu pomůžeme? Ano, objevilo se tady pár zajímavých odkazů, kde se dají najít dobrá témata, ale co z toho kdo má? Začínající uživatel půjde sem na fórum a bude číst půl hodiny našeho povídání, aby zjistil, že to stejně nemá smysl a má raději rovnou přejít na SuSe (nic proti SuSe)? Co třeba alespoň doplnit stránky na wiki o nové odkazy a náměty? Vážně bych spíš trochu popřemýšlel, jak situaci pomoct, ne jak ji ještě jiným způsobem "okecat". ;-)
ntb: Asus F3F Intel Core Duo 1,66GHz; grafika integrovaná Intel GMA; Ubuntu 9.04 && Ubuntu 9.10 && Fedora 12 && Fedora 10 :D

desktop: Pentium 4 2,80GHz HT; nVidia 5700; Fedora 12

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #49 kdy: 21 Února 2010, 09:53:25 »
Novinky: Human prý už v Lucidu nebude -- chystá se nějaké nové téma. Prásknul to Mark, tak uvidíme.

http://anotherubuntu.blogspot.com/2010/02/no-human-theme-in-ubuntu-1004.html

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.