Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu 11.10  (Přečteno 5804 krát)

Hopák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Kubuntu 11.10
« kdy: 14 Prosince 2011, 16:14:58 »
Zdravím,jsem naprostá Linuxová lama s velkým L.Už jsem vystřídal mnoho distribucí (nebudu vyjmenovávat) nakonec zakotvil v Kubuntu.Potřebuju poradit,nenaistaloval jsem si swap a ram mi hllásí 2,8GB sice mám fyzicky 4GB,ale to je problem Biosu.Celý Kubuntu je takový pomalejší a sekají se mi videa,nevíte co s tím,zda to souvisí se swapem,a jak ho případně doistalovat??A ještě  :) jak dostat do tyhle verze Kubuntu 11.10  prohlížeč Operu a Widget Lancelot?? Díky za rady....Hopák

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2011, 18:59:49 »
> pomalý systém, videa
nebude to spíš grafikou? wiki.ubuntu.cz/Ovladače grafických karet

> Opera
wiki.ubuntu.cz/Opera

> Lancelot
nevím, nestačí nainstalovat plasma-widget-lancelot?

Hopák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2011, 20:53:58 »
co se týče  toho trhání videí a celkovýho zamrzání Kubuntu 11.10,tak moje zkušenosti  z Open Suse, Mintu ,Mandrivy .....jsou,že tam mi nic takový nedělalo,tak se sám divím,co se děje???

Hopák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2011, 21:29:28 »
tak videa a zpomalení systému vyřešeno,sice nevím jestli správně,ale poté co jsem zakázal efekty na ploše vše běhá ok.. :)
Jinak Opera a Lancelot stále nic,tady si nevím rady...

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #4 kdy: 15 Prosince 2011, 12:53:02 »
v čem je problém?

maikcrew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • Dalo by se říct blog kde si píši poznámky co jsem řešil. Místo na papír jsem si je poznamenal na web tak, aby to popřípadě mohli použít druzí :)
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2011, 22:33:22 »
No pokud nevím tak jsem se díky foru naučil hledat chyby díky terminál. Pokud Operu máš nainstalovanou a nejde tak napiš v terminálu opera a koukni co ti to napíše. Jinak je fajn instalovat přes terminál sudo dpkg -i /home/..... .deb
« Poslední změna: 20 Prosince 2011, 22:35:18 od maikcrew »

Hopák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #6 kdy: 23 Prosince 2011, 00:18:03 »
díky za info,nakonec jsem ,ještě to na stálo nevydržel a vyzkoušel Opensuse,tam sice nemám potíže s Lancelotem a Operou,ale ty videa se sekají zde taky (ten problém v Kubuntu byl dočasný,pak se to sekalo zas) ,nemůže to souviset s grafikou,mám integrovanou ATI radeon 2100,ale Ježíšek mi přinese Nvidii 210...dál si nepamatuju označení.
Jediný co mi v Opensuse vadí komunikace mezi  HDD , mám dva 1 je WinXP a 2 je Opensuse.Z W do Suse jde vše kopírovat,ale naopak ne,vím,že tohle není správný forum,ale kdyby někdo poradil....: ) díky ::)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #7 kdy: 24 Prosince 2011, 13:36:38 »
Počkaj si na nvdiu a potom to celé preinštaluj a poriadne :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Jan Čulík

  • Host
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #8 kdy: 25 Prosince 2011, 15:33:34 »
Pokud jsem to dobře pochopil, tak se ve Windows XP nedostaneš k souborům, co máš na disku s OpenSUSE. Je to tím, že Windows neumí pracovat s ext3/ext4 nebo jinými diskovými oddíly, které dnešní linuxové distribuce používají (XP mají podporu FAT a NTFS). Když jsem se na Windows 7 kdysi potřeboval dostat k souborům z disku s Debianem (ext4), použil jsem k tomu tuhle utilitku. Její problém je, že z takového disku umí pouze číst, zápis už možný není. Na fóru se to už určitě řešilo

Hopák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #9 kdy: 26 Prosince 2011, 22:23:21 »
co se týče grafiky,tedy trhání videí,tak  po montáži graf Nvidia 210,vše v poho běhá to jak má. :D
Ta komunikace ,přesně řečeno kopírování ,stahování, mezi HDD byla myšlena,že v Kubuntu jsem  mohl stahovat soubory z W XP do  Linuxu a z Lin. do W,ale v Opensuse jde jen  z WXP do Suse , ale z Suse do  WXP ne :-\

maikcrew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • Dalo by se říct blog kde si píši poznámky co jsem řešil. Místo na papír jsem si je poznamenal na web tak, aby to popřípadě mohli použít druzí :)
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #10 kdy: 26 Prosince 2011, 22:34:06 »
Uprav si /etc/fstab

Třeba UUID= xxxxx  /mnt/X         ntfs    defaults,umask=007,gid=46   0       0   

UUID lze nahradit /dev/sdaX

BLKID ti zjistí UUID.

Když jsem neřešil práva napsal jsem jen defaults .

Hopák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #11 kdy: 28 Prosince 2011, 07:28:15 »
Připomínám,že jsen lama a tohle nevím,kde se dělá,spíš by mě zajímalo,jak je to v Kubuntu,či Ubuntu,kde to je normální (kopírování mezi HDDisky) nesouvisí to s rootem,či tak nějak?
To kopírování mě trápí,protože jsem z 80% v Linuxu a Do Win. lezu už jen občas,tak to zatím řeším přes Flashku(kopírování) :-\

maikcrew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • Dalo by se říct blog kde si píši poznámky co jsem řešil. Místo na papír jsem si je poznamenal na web tak, aby to popřípadě mohli použít druzí :)
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #12 kdy: 28 Prosince 2011, 10:22:46 »
Jinak asi ti bude stačit v konzoly napsat sudo nautilus a pak přidělit práva složce kde máš připojený disk. Např. mám vytvořen v /mnt/D kde složce D jsem přidělil práva uživatele kterého používám. Většinou klikneš pravým tlačítkem na vlastnosti a pak oprávnění.
 

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #13 kdy: 28 Prosince 2011, 12:30:47 »
Asi si si pri inštalácií opensuse dal možnosť prípájať partíciu s win že? Ono je to ako /windows. Takže daj iba oprávnenia na zápis a bude fajn.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Hopák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #14 kdy: 28 Prosince 2011, 21:12:47 »
no zkusil jsem obě možnosti,ale stále narážím na práva root,vše je šedé a nejde tam nic změnit,a v konzoli mě to napsalo cosi o oprávnění co nemám.Už mě to nebaví,začínám vážně uvažovat o navrácení ke Kubuntu,kde jsem řešil jen Operu.... :-\

maikcrew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • Dalo by se říct blog kde si píši poznámky co jsem řešil. Místo na papír jsem si je poznamenal na web tak, aby to popřípadě mohli použít druzí :)
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #15 kdy: 28 Prosince 2011, 21:51:40 »
Zkusíme to ještě jednou. Chtěl bych tě to naučit celé přes terminál ale vi je celkem nepohodlný editor  :)

Nejprve musíš být root to uděláš když napíšeš su apak už budeš mít konzoli super uživatele. Nebo musíš pokaždé před příkaz napsat sudo.

Zjisti si jaký disk máš připojit třeba přes to " blkid "

Pak napiš do terminálu " gedit /etc/fstab " nebo " kwrite /etc/fstab " nebo " kate /etc/fstab "

Tam najdi řádek s diskem, který se připojuje a ten přepiš na:

/dev/sda1 /mnt/C  ntfs  defaults  0 0   (kde sda1 nahraď svým diskem)

Pak musíš vytvořit tu složku C     " mkdir /mnt/C "  a přidělit ji práva pro sebe  " chmod 777 /mnt/C/ "

Pak restartuj PC " reboot ".
« Poslední změna: 28 Prosince 2011, 21:59:25 od maikcrew »

Hopák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #16 kdy: 29 Prosince 2011, 00:15:24 »
tak jsem to zase maličko zkomplikoval,trošičku jsem si pohrál s ovladačem grafiky a nenaběhl mi už Suse,tak jsem se vrátil zpět ke Kubuntu,tudíž  komunikace mezi HDD vyřešena ::)
Ale pro změnu,tu konzoli bych vyzkoušet chtěl,protože  mi nejde nainstalovat ta Opera....
Jo prosím pěkně je to poprvý co sem přehodil  systém a měl rozdělený disk a zachoval si data,jak to máte potom v Dolphinu,před tím jsem měl  data pod Home a teď jsou jako další  disk??? PS asi si změním login na pan Otázka ;D

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #17 kdy: 29 Prosince 2011, 13:41:54 »
> Opera: Co to znamená nejde? wiki.ubuntu.cz/Opera
> disk: Napiš čeho chceš dosáhnout a co ti nejde. Možná wiki.ubuntu.cz/Připojení disku/fstab.
> login: Vytvoř si novej.

Hopák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #18 kdy: 29 Prosince 2011, 15:26:56 »
Začnu od začátku,po spadnutí Open suse,jsem nechtěl přijít o data tak jsem nainstaloval Kubuntu do stejnýho oddílu po Suse(ext4-žurnálovací ...) Vše proběhlo ok,akorát po instalaci se nedokončila  aktualizace vše zamrzlo a po hodině nic nedělání jsem restartoval sám,na oko se nic neděje jen mi to občas píše že mi tam něco chybí,jako např u opery,že nejde stáhnout z přidaného repozitáře,ale ostatní komunitní programy stahovat a instalovat jdou.Jinak co se týká toho HDD jak sem psal,  ( Jo prosím pěkně je to poprvý co sem přehodil  systém a měl rozdělený disk a zachoval si data,jak to máte potom v Dolphinu,před tím jsem měl  data pod Home a teď jsou jako další  disk??? ) :-[

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #19 kdy: 29 Prosince 2011, 19:26:47 »
>opera:
hm, tak spusť v terminálu
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install operaa pošli sem výpis

> disk
Takže v openSUSE jsi měl /home na jiným oddílu, při instalaci Kubuntu jsi nezvolil že chceš ten oddíl připojit k /home a teď bys to chtěl napravit?

Hopák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #20 kdy: 30 Prosince 2011, 13:39:28 »
Ano přesně tak :-\

Hopák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #21 kdy: 30 Prosince 2011, 13:52:25 »
u istalace Opery mě to píše  viz.příloha

[příloha smazaná administrátorem]

maikcrew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • Dalo by se říct blog kde si píši poznámky co jsem řešil. Místo na papír jsem si je poznamenal na web tak, aby to popřípadě mohli použít druzí :)
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #22 kdy: 30 Prosince 2011, 14:12:43 »
Stáhni si operu zde http://opera.mirror.superhosting.cz/linux/1160/opera_11.60.1185_i386.deb  pak otevři terminál a napiš sudo dpkg -i opera_11.60.1185_i386.deb  To je vše Opera není v Ubuntu zdrojích.

Hopák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #23 kdy: 30 Prosince 2011, 14:59:42 »
vyzkoušeno stále nic :-\ mám 64bit verzi tak jsem zkoušel zadávat místo koncovky i386  x86-64; amd64; 64 a nic stále mi to hlásí,že soubor neexistuje,mám ho stažený ve složce STAŽENÉ,nebude to tím??? ???

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Kubuntu 11.10
« Odpověď #24 kdy: 30 Prosince 2011, 15:05:40 »
Ten příkaz sudo dpkg -i jmeno_baliku musíš v terminálu zadávat v té složce, kde je stažený, čili v tvém případě ze složky Stažené.

Kdyžtak sem dej výpis.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.