Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Exchange server x Linux  (Přečteno 14182 krát)

Aratain

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
    • www.aratain.com - osobní stránky
Exchange server x Linux
« kdy: 18 Února 2008, 08:30:57 »
Jediný produkt, který by měl umět komunikovat s MS exchange serverem je evolution. Jak ho ale zprovoznit jsem přesně nezjistil, protože dle mého názoru mi do něj chybí zásuvné moduly a nevím, kde a jak je nainstalovat... Navíc s verzí MS Exchange server 2007 podpora od tvurcu evolution nebude.

Na Linux jsem přešel s tím, že jsem se rozhodl konkurovat Microsoftu a řekl jsem si, že to co lze v MS dokážu na Linuxu také. Docela se mi daří se zorientovávat a předvádět neskutečné věci na linuxu (jako např.: potisk na DVD podavač u iP4200, a další hw raritky, kvuli kterým mnozí linux vzdají.). Ted mam lae oříšek. Chtěl bych konkurenční projekt proti MS Exchange serveru od Linuxu /podmínka - pokud možno FreeWare/. Nevadí mi jakákoli odnož linuxu. Slyšel jsem, že něco je na placené verzi redhatu, ale že to je dost obtížné na konfiguraci. Máte někdo nějaké zkušenosti?

PROSIM - Uvítám všechny zkušenosti okolo tohoto tématu (i neuspěšne).

Aratain (A)
Technik IST. Linux (Mandriva, Ubuntu, FreeBSD - programovani PERL a C++). Dělám WiFi internetové připojení a nesnáším produkty Microsoft.
,,Software nekradu (mj. také proto, že jej vytvářím). Bud si ho nechte ukrast jinde nebo si zaplatte 10tis (Win+office) nebo se budete muset zacit trochu ucit a já vám nainstaluji Linux"

Peter Lehotsky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2008, 11:59:10 »
Kontact z KDE ma v Menu volbu EXCHANGE--Nastavit zadas adresu serveru, port, jmeno, heslo a jedes. Chces neco vic?

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2008, 14:52:29 »

Aratain

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
    • www.aratain.com - osobní stránky
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #3 kdy: 18 Února 2008, 22:11:09 »
A co to má umět?
OWA, POP3/SMTP, IMAP, nativní přístup jako outlook

--- tak ted nevim jak mam odpovedet, snad to delam dobre ????
Chci, aby vide PC melo stejna data v cemsi jako je outlook (KOrganizer, Evolution). Cokoli. Tzn, ze nekde bude fungovat jakysi server a na nej se vsechny PC budou prihlasovat a synchronizovat si s nim data... (A)
Technik IST. Linux (Mandriva, Ubuntu, FreeBSD - programovani PERL a C++). Dělám WiFi internetové připojení a nesnáším produkty Microsoft.
,,Software nekradu (mj. také proto, že jej vytvářím). Bud si ho nechte ukrast jinde nebo si zaplatte 10tis (Win+office) nebo se budete muset zacit trochu ucit a já vám nainstaluji Linux"

Aratain

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
    • www.aratain.com - osobní stránky
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #4 kdy: 18 Února 2008, 22:13:10 »
Technik IST. Linux (Mandriva, Ubuntu, FreeBSD - programovani PERL a C++). Dělám WiFi internetové připojení a nesnáším produkty Microsoft.
,,Software nekradu (mj. také proto, že jej vytvářím). Bud si ho nechte ukrast jinde nebo si zaplatte 10tis (Win+office) nebo se budete muset zacit trochu ucit a já vám nainstaluji Linux"

Aratain

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
    • www.aratain.com - osobní stránky
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #5 kdy: 18 Února 2008, 22:54:53 »
Kontact z KDE ma v Menu volbu EXCHANGE--Nastavit zadas adresu serveru, port, jmeno, heslo a jedes. Chces neco vic?

--- Tak se priznam, ze jsem z toho nejaky volaky zmeteny. Muzes mi presne popsat kde. Hledal jem to, ale nenasel. Neni potreba nejaky zasuvny modul? (A)
Technik IST. Linux (Mandriva, Ubuntu, FreeBSD - programovani PERL a C++). Dělám WiFi internetové připojení a nesnáším produkty Microsoft.
,,Software nekradu (mj. také proto, že jej vytvářím). Bud si ho nechte ukrast jinde nebo si zaplatte 10tis (Win+office) nebo se budete muset zacit trochu ucit a já vám nainstaluji Linux"

Aratain

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
    • www.aratain.com - osobní stránky
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #6 kdy: 19 Února 2008, 16:10:00 »
1) Outlook umí pracovat ve více protokolech.
Samozřejmě ten nativní je proprietární, takže je otázka, jestli jej MS zveřejnil, nebo někdo "prorazil".
Jiným protokolem pak není možno provádět all co outlook umí nativně.
Zatím jsem neviděl ekvivalentní náhradu exchange/outlook v nativním propojení a pro firemní síť už vůbec ne (typy složek kalendáře, kontakty, maily atd, a jejich sídlení s možnosti nastavování práv).
Tím samozřejmě nechci říci, že nativní připojení na exchange neexistuje, ale kdyby bylo, předpokládám jeho rozšíření, protože outlook je celkem dost drahý.

... OK. Já pak nevyžaduji synchronizaci outloku s čímsi linuxáckým. Ono to je dost na h.. z dalších důvodů. Microsoft si prdne, udělá změnu a všem na linuxu to pak schodi. Ja si chci vytvorit server, na kterem by byla data stejne tak jako v MS exchangy, ale jelo by to treba na uplne odlisnem protokolu a na MS by to kašlalo. Uvital bych, kdyby existoval jakýsi program (např: evolution), který by umel komunikovat s obema platformama a pak by fungoval tak, ze si do nej nataham data z exchange, zazalohuji, prenastavim ho na platformu linuxovou a nainportuji zazalohovana data a tak je prevedu z exchange do linuxu. Rozhodne bych pak sireni linuxu mohl vyrazne pomoci. Kdybyste na nejaky postup prisli, dejte mi prosim vedet. Dekuji. (A)
Technik IST. Linux (Mandriva, Ubuntu, FreeBSD - programovani PERL a C++). Dělám WiFi internetové připojení a nesnáším produkty Microsoft.
,,Software nekradu (mj. také proto, že jej vytvářím). Bud si ho nechte ukrast jinde nebo si zaplatte 10tis (Win+office) nebo se budete muset zacit trochu ucit a já vám nainstaluji Linux"

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #7 kdy: 19 Února 2008, 16:25:19 »
no ak by ti nevadilo, ze to bude za $$$ tak mozes vyskusat openexchange (serial na roote), kerio mailserver alebo merak mailserver.

Peter Lehotsky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #8 kdy: 25 Února 2008, 16:47:40 »
Kontact z KDE ma v Menu volbu EXCHANGE--Nastavit zadas adresu serveru, port, jmeno, heslo a jedes. Chces neco vic?

--- Tak se priznam, ze jsem z toho nejaky volaky zmeteny. Muzes mi presne popsat kde. Hledal jem to, ale nenasel. Neni potreba nejaky zasuvny modul? (A)


Kliknu na kalendar/ukoly a nahore v menu (treti z prave strany) mam Exchange. Otestovat nemohu, Exchange jsem vykorenil ze vsech siti kde mam roota :-)

Kontact
Verze 1.2.4 (enterprise 0.20070907.709405)

Aratain

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
    • www.aratain.com - osobní stránky
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #9 kdy: 25 Února 2008, 20:56:39 »
Kontact z KDE ma v Menu volbu EXCHANGE--Nastavit zadas adresu serveru, port, jmeno, heslo a jedes. Chces neco vic?

--- Tak se priznam, ze jsem z toho nejaky volaky zmeteny. Muzes mi presne popsat kde. Hledal jem to, ale nenasel. Neni potreba nejaky zasuvny modul? (A)


Kliknu na kalendar/ukoly a nahore v menu (treti z prave strany) mam Exchange. Otestovat nemohu, Exchange jsem vykorenil ze vsech siti kde mam roota :-)

Kontact
Verze 1.2.4 (enterprise 0.20070907.709405)

Tak sorry, ja ne. Neco mi asi chybi. Pravdepodobne nemam doinstalovanou nejakou knihovnu. Skusim preinstalovat 6.06 na 7.01. Snad pri te prilezitosti to doplni i pripadne chybejici knihovny...
Technik IST. Linux (Mandriva, Ubuntu, FreeBSD - programovani PERL a C++). Dělám WiFi internetové připojení a nesnáším produkty Microsoft.
,,Software nekradu (mj. také proto, že jej vytvářím). Bud si ho nechte ukrast jinde nebo si zaplatte 10tis (Win+office) nebo se budete muset zacit trochu ucit a já vám nainstaluji Linux"

Aratain

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
    • www.aratain.com - osobní stránky
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #10 kdy: 01 Března 2008, 02:38:43 »
......

Tak jsem objevil zajímavost: V Ubuntu 7.1, který jsem si nainstaloval před pár dny je v Evolution při nastavování účtu možnost zvolit Exchange server a v něm nastavit parametry. Mám to vyzkoušeno pro Exchange server 2003. Zatím to zvládá obstojně. Budu to dále sledovat a uvidíme. Tzn.: že mám 50% svého problému vyřešeno. DATA Z MS EXCHANGE SERVERU DO LINUXU JDE ZÍSKAT PRES EVOLUTION. Pozor: Mám také odzkoušeno, že tato nabídka není ve starší versi Ubuntu, v Mandrivě ani na FreeBSD: Nyní se pouštím do řešení druhé části: Vytvoření ,,Linux Exchange serveru".

(A)
Technik IST. Linux (Mandriva, Ubuntu, FreeBSD - programovani PERL a C++). Dělám WiFi internetové připojení a nesnáším produkty Microsoft.
,,Software nekradu (mj. také proto, že jej vytvářím). Bud si ho nechte ukrast jinde nebo si zaplatte 10tis (Win+office) nebo se budete muset zacit trochu ucit a já vám nainstaluji Linux"

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #11 kdy: 23 Března 2008, 00:22:30 »
Exchange s evolution jsem si spojoval hlavně s distribucí opensuse, jsem rád že dnes je plugin i v ubuntu.
Jestli jsem správně pochopil tak je cílem snažení nahradit server(exhange) i klient(outlook).
Později letos bych to rád také a navíc mi na síti chybí helpdesk, na první pohled zajímavě vypadá http://www.egroupware.org/
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #12 kdy: 23 Března 2008, 13:59:13 »
Merak nabízí v rámci svého mail serveru groupwise, který přes otevřené protokoly umí komunikovat s mnoha klienty (vyzkoušeno Thunderbird+Sunbird a Evolution), není ale zadarmo.
Zajímavý open source projekt je Bongo - http://www.bongo-project.org - to je původně Hula, ale poté, co s tím skončil Novell se to přejmenovalo na Bongo. Evolution má podporu Hula.

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Re: Exchange server x Linux
« Odpověď #13 kdy: 12 Března 2011, 02:43:15 »
Má Bongo RSS čtečku?
Je někde demo, kde by se to dalo vyzkoušet?

PS: ano vím že to je starý vlákno.. Jestli víte o nějakých nových programech, tak se podělte..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.