Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC  (Přečteno 52571 krát)

Ondřej Surý

  • Host
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #75 kdy: 19 Července 2007, 21:40:39 »
Pro Nicky726: Nevím, co přesně si představuješ pod 'osobní spor'. Pokud zrovna nejde o věcnou diskuzi, tak to je vždy osobní spor. A ano (podle mě) do kolonky 'osobní spor' spadá i opakované urážení ostatních diskutujících. Všimni si však, že ony osobní spory mají dvě strany z nich vždy jedna je Petr Tomeš.

Nepamatuji si, že by se na fóru ostřejším způsobem do sebe pustili dva jiní uživatelé, vždy do toho byl zapletený Petr Tomeš.

Stejným způsobem měl spory postupně snad se všemi aktivnějšími členy, kteří jsou teď administrátory na fóru nebo pomáhají s wiki, se stránkami atp.

Myslím, že už mlátíme prázdnou slámu, tohle téma tady bylo omíláno již několikrát včetně odkazů do konference překladatelů a dalších.

Ondra
P.S.: Jak už někdo výše navrhoval, tak toto téma nechám ještě dneska odemčené a zítra ho zavřu.

anicka

  • Host
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #76 kdy: 19 Července 2007, 21:57:35 »
Nevím, proč se z toho dělá taková věda .... prostě kdo se tady na fóru neumí slušně chovat, a to opakovaně (samozřejmě sebe do toho počítám také), a zároveň byl několikrát na takovéto jednání ten člověk (hovořím obecně) upozorněn administrátory fóra Ubuntu.cz a kromě toho byl také vícekráte jimi napomenutý, že mu hrozí sankce zabanování - a nic se nezměnilo, tak pak nezbývá než sankce BAN. Sorry, nedá se nic dělat.

O to více tohle pravidlo platí o administrátorech, překladatelích, vývojářích atd.

To je vše, co k tomu mohu říci.

K hnusnému článku Petra Tomeše na abclinuxu.cz se nebudu vyjadřovat: No comment.

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #77 kdy: 19 Července 2007, 22:03:53 »
Je horko tak se lidem asi přehřívají mozky.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #78 kdy: 19 Července 2007, 22:52:00 »
Citace: vojtech.t
I když jsem zasahovat nechtěl, tak mi to nedá.

Tady si většina lidí plete pojmy a dojmy - zásadním problémem ohledně pana Tomeše nejsou jeho názory (z nichž dost je bohužel pravdivých), ale hlavně a v první řadě to, jak své názory prezentuje.
Jo... a v tom je jádro pudla. Na druhou stranu jsem si všiml, že mnoho lidí zde na fóru sem tam použije příkřejší výraz či dokonce sprostý výraz a admini ten výraz hodí do *censored*, a nic víc...
Taky jsem měl s Petrem nějaký ten spor (ani si už nepamatuji čeho se týkal a nechce se mi to vyhledávat), ale protože nejsem člověk impulzivní (už je mi přece jen 40), přesměroval jsem to do outu a nakonec jsme se s Petrem na mnohém shodli.
Poznal jsem na srazu dost lidí tady z fóra a všichni to jsou skvělí chlapi, zcela zapálení pro věc, pro Ubuntu. Stejně tak byl a snad ještě je i Petr... Ale budoucnost ukáže, kdo se umí nad mnoho věcí povznést a koho i maličkosti rozzuří do nepříčetnosti.
Myslím, že Petr se cítí ukřivděný právem a nedivím se jeho reakci na ABCLinuxu. Já v jeho letech jsem byl stejný nervák ;) a reagoval bych snad podobně. Jde o to, že chybami se člověk učí - a Petr si už jistě svoje chyby aspoň trošku uvědomuje (nebo si je uvědomí vcelku brzy). Jak jsou na tom administrátoři??? Jak jsou na tom běžní členové fóra??? Dokážeme být lidští a tolerantní??? "Kdo je bez viny, ať hodí kamenem" - Bible (...nejsem věřící, jsem Zen-Buddhista, ale studoval jsem ji)

Než to Ondra uzamkne: Jsem pro anketu, kde bude jasné, zda lidé chtějí rady Petra Tomeše (byť obyčejného člena fóra a s jeho svérázným stylem) a druhou anketu za jakých podmínek bude pro toho kterého toto fórum uzavřeno (doba? měsíc, dva, tři, šest, na rok, navždy???).

P.S.: Trošku jsem se rozepsal, tak mi to promiňte ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Nicky726

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #79 kdy: 19 Července 2007, 23:55:32 »
Citace: marp
Citace: vojtech.t
I když jsem zasahovat nechtěl, tak mi to nedá.

Tady si většina lidí plete pojmy a dojmy - zásadním problémem ohledně pana Tomeše nejsou jeho názory (z nichž dost je bohužel pravdivých), ale hlavně a v první řadě to, jak své názory prezentuje.
Jo... a v tom je jádro pudla. Na druhou stranu jsem si všiml, že mnoho lidí zde na fóru sem tam použije příkřejší výraz či dokonce sprostý výraz a admini ten výraz hodí do *censored*, a nic víc...
Taky jsem měl s Petrem nějaký ten spor (ani si už nepamatuji čeho se týkal a nechce se mi to vyhledávat), ale protože nejsem člověk impulzivní (už je mi přece jen 40), přesměroval jsem to do outu a nakonec jsme se s Petrem na mnohém shodli.
Poznal jsem na srazu dost lidí tady z fóra a všichni to jsou skvělí chlapi, zcela zapálení pro věc, pro Ubuntu. Stejně tak byl a snad ještě je i Petr... Ale budoucnost ukáže, kdo se umí nad mnoho věcí povznést a koho i maličkosti rozzuří do nepříčetnosti.
Myslím, že Petr se cítí ukřivděný právem a nedivím se jeho reakci na ABCLinuxu. Já v jeho letech jsem byl stejný nervák ;) a reagoval bych snad podobně. Jde o to, že chybami se člověk učí - a Petr si už jistě svoje chyby aspoň trošku uvědomuje (nebo si je uvědomí vcelku brzy). Jak jsou na tom administrátoři??? Jak jsou na tom běžní členové fóra??? Dokážeme být lidští a tolerantní??? "Kdo je bez viny, ať hodí kamenem" - Bible (...nejsem věřící, jsem Zen-Buddhista, ale studoval jsem ji)

Než to Ondra uzamkne: Jsem pro anketu, kde bude jasné, zda lidé chtějí rady Petra Tomeše (byť obyčejného člena fóra a s jeho svérázným stylem) a druhou anketu za jakých podmínek bude pro toho kterého toto fórum uzavřeno (doba? měsíc, dva, tři, šest, na rok, navždy???).

P.S.: Trošku jsem se rozepsal, tak mi to promiňte ;)
+1

můj názor je jasný: i přes svérázný styl, kterým jsou podány, si myslím, že rady od Petra Tomeše jsou přínosné. Protože obsah a přínosnost rady považuji za hodnotnější než způsob kterým je sdělena.

Ondřej Surý

  • Host
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #80 kdy: 20 Července 2007, 00:02:38 »
Citace: marp
Jde o to, že chybami se člověk učí - a Petr si už jistě svoje chyby aspoň trošku uvědomuje (nebo si je uvědomí vcelku brzy).
Taky jsem v to dlouho věřil. A nestalo se vůbec nic. Žádné zlepšení.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.