Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu 15.10 - problémy se zvukem  (Přečteno 1480 krát)

fretka323

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Kubuntu 15.10 - problémy se zvukem
« kdy: 22 Listopadu 2015, 17:44:17 »
Ahoj. Jsem už v koncích, tak se obracím na vás. Před pár dny jsem potřeboval nahrát něco do Audacity, jenže z nějakého důvodu jsem tam neměl nabídku výběru zdrojového zařízení. Tak jsem natvrdo nastavil v nastavení systému, kterou zvukovku má používat. Dneska jsem potřeboval zase normální mikrofon a vzpomněl jsem si, že jsem to zapomněl vrátit. Tak jdu do nastavení, ale vůbec tam nevidím žádné vstupní zařízení. Nefunguje externí ani interní mikrofon. V kartě Nastavení zvukového hardware pouze můžu změnit profil z Analogový stereo výstup na Analogový stereo vstup. Pak sice funguje vstup, ale nejde výstup. Někde jsem četl, že pomůže reinstalace alsy, ale nic se nezměnilo (jen z systémové části panelu zmizela ikonka a systém nereagoval na HW klávesy hlasitosti, to jsem ale vyřešil doinstalováním KMixu). Poradí mi prosím někdo, jak zprovoznit mikrofon i repráky najednou?

fretka323

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re:Kubuntu 15.10 - problémy se zvukem
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2015, 18:43:45 »
Podivné... asi po pátém restartu se to vrátilo do normálu. Krom výše zmíněných aktivit jsem s tím nedělal. Předpokládám, že to je naprosto zbytečné vlákno, tak by se asi hodilo smazat ho. Děkuji.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.