Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu hlavní display  (Přečteno 963 krát)

TheJenkings

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Ubuntu hlavní display
« kdy: 27 Října 2018, 20:55:23 »
Zdravím.

Řeším teď takový menší problémek s novou instalací Ubuntu 18.04.1. Používám dva monitory, které jsem si nakonfiguroval podle svých představ, ale má to své mouchy. Podařilo se mi celkem bez problémů nastavit hlavní monitor, ale v některých situacích se stejně obrazovky chovají nestandardně. Například login screen se vždy zobrazuje na sekundárním monitoru, a taktéž většina programů má tendenci se otvírat na sekundárním.

Z mého pohledu se zdá že je vše nastaveno správně. V nastavení (předvolbách) monitoru je jako výchozí nastavený správný monitor, a po .config/monitors.xml se také zdá být naprosto v pořádku.

Jelikož sekundární monitor zapínám jen na práci, je docela otravné ho muset zbytečně zapínat každou chvilku kvůli podobným nesmyslům.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Ubuntu hlavní display
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2018, 21:18:52 »
Tenhle bug s tim logonscreenem pamatuju, co jsem prisel ke Xubu a to od verze 14.04 - zel to soudruzi dotedka neporesili ...

Pokud pouzivas svuj hlavni ucet, tak reseni je jednoduche: Nemusis zapinat sekundar - proste vytukej heslo a stiskni enter. Predpokladam lightdm tedy.

Pokud potrebujes nekdy pouzit jiny ucet ci guest, tak holt zapnout ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TheJenkings

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Ubuntu hlavní display
« Odpověď #2 kdy: 27 Října 2018, 23:27:44 »
No ono zatím to tak řeším, ale je to dost na prd.

Hlavní problém je ale v těch programech co se otevírají na sekundáru. Když se třeba chrome spustí na něm v maximalizované podobě, a já se ho pokusím přes ALT+LTM naslepo přesunout na primární, tak se na něm ovšem roztáhne i přes horní a dolní lištu (MATE). když ho chci pomocí tlačítka přepnout z maximalizování do okna jen přes část obrazovky, stane se jen to, že se přesune zpět na sekundární monitor, ale je tam opět maximalizovaný -> nekonečný kruh.

A to je opravdu obtěžující.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Ubuntu hlavní display
« Odpověď #3 kdy: 28 Října 2018, 01:09:38 »
Tak tenhle provar jsem na Xubu 14.04 neresil - tam se to otviralo normalne na primaru. A to mas Ubu s doinstalovanym prostredim nebo Ubu-mate rovnou?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TheJenkings

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Ubuntu hlavní display
« Odpověď #4 kdy: 28 Října 2018, 09:25:45 »
Je to původně čisté Ubuntu s doinstalovaným MATE.

No ono je hlavně z deterministického hlediska je poněkud zajímavé, že i ten samý program se někdy otevře tam a někdy tam.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Ubuntu hlavní display
« Odpověď #5 kdy: 28 Října 2018, 11:18:59 »
Tak muzna jeste zkusit primo Ubuntu-Mate 16.04 a mozna uz je 18ka. Pry byva dobre odladene.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.