Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s wifi hp dv6000  (Přečteno 5640 krát)

account23

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
problém s wifi hp dv6000
« kdy: 29 Února 2012, 16:05:27 »
Určite sa to tu už riešilo ale toto je o trošku inakšie myslím ... môj problém mám hp pavilion dv6000 a je tam wifina BCM4311 - áno našiel som tú vec cez ktorú ju mám nainštalovať, teda začnem od inštalačky ...

Takže po inštalácii ubuntu 11.10 v menu mi ukazuje že ovládač wifi nebol zapnutý ... v termináli pri zadaní nm-tool mi wifi ukazuje ako wlan0 ... to by bolo všetko fajn ...

skúsil som napojiť pc na kábel ... nainštaloval som teda ovládač wifiny cez pridať hardware alebo niečo také tam bolo :D už si to presne nepamätám :) pekne mi to nainštalovalo a kázalo mi to reštartovať pc ... reštartoval som, po znovu zapnutí pc po wifi nebolo ani slichu ... ani nm-tool ju už nenašiel ... v menu mi nezobrazovalo že vôbec nejaké wifi mám ... v nastaveniach pripojenia mi tiež zmizla kolonka wifi .... čo to sakra je ? .... skúsil som aj príkaz sudo apt-get install bcmwl-kernel-source b43-fwcutter - nainštalovalo a wifina nikde ... skúsil som aj nanovo nainštalovať nedávať kábel a čisto príkaz ... rovnaký výsledok

povedal som si tak skúsim kubuntu, možno tam to pôjde ... nahodil som ho ukazovalo mi že wifi akože ide len nenašlo mi wifi sieť ktorú mám doma ako keby nebol signál ... keď som ju vypol tlačitkom na notebooku tak sa vypla aj v kubuntu ... no sieť nenašlo ... tak že to idem skúsiť nahodiť rovnako ako v ubuntu cez príkaz sudo apt-get install bcmwl-kernel-source b43-fwcutter ... wifina celkom zmizla ...  :o čo mám robiť ?
« Poslední změna: 29 Února 2012, 16:08:00 od account23 »

Rover623

Re:problém s wifi hp dv6000
« Odpověď #1 kdy: 29 Února 2012, 16:36:15 »
Nic, chybí to firmware a ten nesvobodný driver od verze 11.04 moc nefunguje. Zbav se nesvobodného driveru (nebo udělej novou instalaci) a pak nainstaluj b43-fwcutter a firmware-b43-installer

account23

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:problém s wifi hp dv6000
« Odpověď #2 kdy: 29 Února 2012, 17:45:45 »
mohol by si mi prosím ťa napísať príkazy na to ? :-) sry reálne v ubuntu som nejak nerobil len čo som to inštaloval a šiel podľa návodov ale chcem ho moc skúsiť :D ... a naučiť sa v ňom pracovať ...

Rover623

Re:problém s wifi hp dv6000
« Odpověď #3 kdy: 29 Února 2012, 19:05:34 »
Příkaz je jednoduchý
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install jménobalíku ale doporučuji spíš spustit Centrum SW a doinstalovat si grafického správce balíků Synaptic

account23

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:problém s wifi hp dv6000
« Odpověď #4 kdy: 29 Února 2012, 20:03:28 »
nechce mi to nájsť ani jedno ani druhé ...
zadával som to takto

sudo apt-get install b43-fwcutter
aj sudo apt-get install b43-fwcutter-installer
nič
a skúsil som aj sudo apt-get install b43-fwcutter firmware-b43-installer

tiež nenašlo ...

Rover623

Re:problém s wifi hp dv6000
« Odpověď #5 kdy: 29 Února 2012, 20:20:50 »
Vyhledej si prostě výraz "b43" přes filtr v Synapticu

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:problém s wifi hp dv6000
« Odpověď #6 kdy: 29 Února 2012, 20:32:56 »
otvor si "zdroje software" zaškrtni "multiverse" a potom
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update
sudo apt-get firmware-b43-installer
sudo modprobe b43

account23

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:problém s wifi hp dv6000
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2012, 14:08:23 »
ok dík už to funguje :) ... len ešte jeden problém :D máme doma tak zaujímavo spravený net že máme dsl modem ktorý ide do wifi a kto sa pripojí na wifi tak sa musí pripojiť aj na dsl modem aby mu to šlo ....

cez nastavenia dsl pri kábli mi to normál šlo pripojiť sa na ten modem ale cez wifi mi tam neukazuje dsl conection ... prečo ? :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.