Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém po povýšení systému: po přihlášení černá obrazovka pouze s myší  (Přečteno 1680 krát)

vycho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Dobrý den,

v dobré víře jsem upgradoval na nejnovější verzi ubuntu a od té doby vidím po přihlášení pouze černou obrazovku s šipkou myši. Prostudoval jsem kompletně všechny návody v tomto fóru a vyzkoušel všechny, ovšem můj problém to nevyřešilo. Usuzuji, že systém má problém s grafickou kartou, ale neumím jej odstranit.

Můj hardware: procesor intel core duo (amd64), grafická karta ATI Radeon HD 4800

Co jsem zkoušel:

1.
sudo dpkg --configure -a
sudo aptitude update
sudo aptitude upgrade
sudo aptitude -f install
(výsledek vše ok, ale na ctrl+alt+f7 pořád černo i po rebootu)

2.
sudo apt-get remove --purge xorg-driver-fglrx fglrx*
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1mesa-dri
gflrx-modaliases
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
sudo apt-get install --reinstall xserver-xorg-core
(výsledek: některé části byly zastaralé, nabízel, že chybí fglrx-update:i386 fglrx:i386 a ještě další, zkoušel jsem postupně instalovat, ale záviselo to na dalších a dalších balících a po nějaké době jsem to vzdal, ale nejspíš jsem to dělal blbě, neb nejsem zvyklý pracovat v konzoli)

3.
sudo apt-get install mc
mc
(výmaz všech souborů začínajících tečkou)
(výsledek: beze změny)

4.
sudo mv etc/x11/xorg.conf etc/x11/xorg.conf.old
(výsledek: soubor nenalezen)

5.
sudo gdm
(Výseldek: graficky starší přihlašovací okno, ale po přihlášení stejně černo s šipkou myši)

6.
ani volba některé z předchozích verzí ubuntu v grubu nevedla k jinému výsledku

Nutno podotknout, že grub mi nenabízí verzi 12.04, pouze verzi ubuntu 11.10, kernel 3.0.0-12-generic a nižší. Mohlo by to být způsobeno tím, že mi během povýšení v grafickému modu vypadl proud a zbytek jsem doinstalovával pomocí aptitude update/upgrade v konzoli? Přihlašovací obrazovka nicméně nabízí verzi 12.04, byť s chybou. Že bych měl nějaký hybrid, co má problémy s ATI kartou? Jak z toho ven? Čistý reinstall si nechávám jako poslední možnost, když vše selže...

Děkuji za rady
« Poslední změna: 21 Května 2012, 00:16:26 od vycho »

bobson41

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
mám podobnej problém , řešim to tak že tam dám jinou kartu a nainstaluju aktuální ovladače a pak ji zas vrátím . Vim že je to bastl , ale je to nejjednodušší :-)

jmp

  • Host
myslím, že když je vidět myš, tak Xka jedou (pravděpodobně lze ověřit ve /var/log/Xorg.0.log)
zkuste případně ještě reinstall balíčku "ubuntu-desktop"




vycho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Děkuji za radu, ale pomohla jen částečně. ubuntu-desktop jsem (snad) přeinstaloval pomocí: sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop. Nainstalovalo se mi s tím moc jiných balíčků (celkem tuším asi 206MB), čehož výsledkem bylo, že po restartu a přihlášení mám teď kromě ukazovátka myši navíc místo černé obrazovky barevnou tapetu ubuntu. Žádné ikony ani lišty nikde nejsou a neukážou se ani, když najedu myší na kraj obrazovky, ale jistý pokrok to je. Tedy soudím, že čistá instalace bude asi nezbytná, ledaže by ještě někoho napadlo, čím by to mohlo být.

jmp

  • Host
zkuste ještě přidat dalšího uživatele a pokud se podaří přihlásit na něho, tak máte u stávajícího účtu "rozbitý" domovský adresář
Kód: [Vybrat]
sudo -i
adduser uzivatel --ingroup admin

když už budete v té řádce, tak zkuste ještě následující příkazy, které by mohly pomoci opravit tu nabídku při zavádění systému
Kód: [Vybrat]
aptitude update
aptitude full-upgrade
update-initramfs -u -k all
update-grub

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.