Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.  (Přečteno 6428 krát)

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Ahoj.

Nevíte pls někdo, kde spolehlivě nastavit funkci zobrazení všech otevřených oken když umístím kurzor do levého horního rohu obrazovky podobně jako u Gnome Shell? Momentálně toto nastavuju v Ubuntu Tweaks, ale je to nějak nespolehlivý: někdy funguje a někdy ne.

Dík.

beer

  • Host
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #1 kdy: 24 Srpna 2012, 11:14:05 »
Netuším, možná přes manažer nastavení compizu.

Nicméně gnome-shell nepoužívá compiz, ale mutter, tak od toho nemůžeš chtít to samé. Pokud ti vyhovuje gnome-shell, můžeš používat gnome shell. V unity je na toto klávesová zkratka. Seznam klávesových zkratek zobrazíš, když zmáčkneš dlouze klávesu super (to je ta s logem windows). Pro funkci tuto funkci je to tuším super+w.

http://wiki.ubuntu.cz/Unity#Kl.2BAOE-vesov.2BAOk_zkratky


Citace
Klávesové zkratky

Unity je navržené pro snadné ovládání pomocí klávesnice a klávesový zkratek. Zde nabízíme jejich stručný přehled.

Launcher

    Super (podržení) - zobrazí Launcher (je-li skryt)

    Super a 1, 2, 3 a tak dále až 0 - spustí aplikaci jejíž spouštěč je v Launcheru první (druhý, třetí ... desátý). Pokud již daná aplikace běží, přesune její okno do popředí. Přidáním klávesy Shift k těmto zkratkám můžete spustit další instanci již běžící aplikace.

    Super + T - otevře koš

    Alt + F1 - přesune fokus klávesnice na Launcher. Mezi položkami se můžete přesouvat šipkami nahoru/dolů, šipkou doprava zobrazíte kontextovou nabídku (quicklist) dané položky. Šipkou doleva Launcher opustíte. Enter spustí aplikaci.

    Ctrl + Alt + T - otevření terminálu

Dash

    Super (rychlé zmáčknutí) - spustí Dash v módu Rychlý přístup

    Super + A - spustí Dash v módu Aplikace

    Super + F - spustí Dash v módu Soubory a složky

    Alt + F2 - spustí Dash v módu umožňujícím spouštění příkazů

Okna a plochy

    Super + W - rozmístí všechna okna ve zmenšeném náhledu na ploše (modul Compizu Měřítko)

    Super + S - náhled pracovních ploch (modul Compizu Expo)

    Ctrl + Alt + N - uzamčení plochy

    Ctrl + Alt + šipka nahoru/dolů/doleva/doprava - přepnutí na plochu nad/pod/vlevo/vpravo od aktuální plochy

    Shift + Ctrl + Alt + šipka nahoru/dolů/doleva/doprava - přesun aktivního okna na plochu nad/pod/vlevo/vpravo od aktuální plochy

    Shift + Alt + šipka nahoru - rozmístí okna z aktuální plochy ve zmenšeném náhledu na ploše

Ostatní

    F10 - otevře první položku z nabídky okna
« Poslední změna: 24 Srpna 2012, 11:22:07 od beer »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #2 kdy: 24 Srpna 2012, 11:19:02 »
To je bohužel obecná vlastnost Compizu s Unity. Rohy a hrany obrazovky začnou fungovat většinou až po jeho restartu:
Kód: [Vybrat]
Alt+F2 unity --replace
Ubuntu Tweak samozřejmě nastavuje Compiz, je to stejné, jako nastavit to v CCSM.

aloisam

  • Host
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #3 kdy: 24 Srpna 2012, 12:32:43 »
Ahj, zkus si doinstalovat editor nastavení, (gconf-editor) a v něm:  apps→compiz-1→general→screen0→options→active_plugins, přesunout unityshell někam výš. V tvém případě bude asi stačit před scale. ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #4 kdy: 24 Srpna 2012, 12:54:17 »
Ahj, zkus si doinstalovat editor nastavení, (gconf-editor) a v něm:  apps→compiz-1→general→screen0→options→active_plugins, přesunout unityshell někam výš. V tvém případě bude asi stačit před scale. ;)

Díky za tip, narval jsem scale a expo na konec a uvidíme, jestli to vydrží  :)

aloisam

  • Host
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #5 kdy: 24 Srpna 2012, 13:28:30 »
mně to v případě scale/expo pomohlo, bohužel pořád ještě občas blbne zobrazení plochy... Ale řekl bych že míň často, asi se to leklo.. :)))

Nicméně gnome-shell nepoužívá compiz, ale mutter, tak od toho nemůžeš chtít to samé.

nejen že po tom chci to samé, ale dokonce i víc. :)) Ale GS nechci nijak hanět, už jsem ho dlouho nezkoušel...

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #6 kdy: 24 Srpna 2012, 16:01:05 »
Mně je celkem jasné, že GS a Unity je rozdílné, ale každé má své pro a proti: v Unity mně některý aplikace nejdou přepnout do oznamovací oblasti jako např. to jde u Skype nebo Remmina. Např Parcellite v Unity po spuštění nenaleznu nikde ikonu - v GS ano. Podobně je tak s ikonkou Davmail a podobně. Pokud takto aplikace běží a není kam kliknout k její obsluze, pak je to špatně. Prostě neexistuje místo, kam by se všechny tyto ikony umisťovaly.

beer

  • Host
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #7 kdy: 24 Srpna 2012, 16:19:26 »
http://wiki.ubuntu.cz/Unity/Panel#Nastaven.2BAO0-

Citace
Výchozí nastavení oznamovací oblasti a v ní povolených aplikací lze naštěstí změnit pomocí dconf Editoru, který ovšem není součástí základní instalace.

Nainstalujte balík dconf-tools

Příkazem dconf-editor spusťte Dconf Editor. Úpravu pravidel oznamovací oblasti můžete provést v sekci desktop → unity → panel. Pro povolení všech aplikací změňte hodnotu systray-whitelist na all.

jeff

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #8 kdy: 24 Srpna 2012, 22:35:57 »
Ja to mám nastavené v unity takto:Manažer compizu→Správa okien→Zmena mierky(fajka-klik)→Bindings→(u ikonky monitoru)Začať výber okna pre všetky okna→tu si už nastav roh alebo bok monitoru→OK.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #9 kdy: 28 Srpna 2012, 21:52:05 »
Promiňte, ale mně by to bylo spíš na obtíž... ani v KDE expo nevyužívám, jak tam je nastavené. Ale v Unity určitě ano, přes Win+W.

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #10 kdy: 04 Září 2012, 21:54:37 »
Trošku se to tu rozmohlo. Měl bych tedy dotaz. Vím, že Gnome Shell a Unity je jiný prostředí, ale zajímalo by mě, jestli je možné Unity nakonfigurovat tak, aby se chovalo co nejpodobněji Gnome Shell.
Jedná se mně především o tyto věci:
- najetím kurzoru myši do levého horního rohu se zobrazí náhledy oken běžících aplikací s tím, že je bude možné z náhledu ukončit nebo se na okno aplikace přepnout.
- pokud najedu myší do levého horního rohu, měl bych mít možnost okamžitým psaním hledat název aplikace nebo název souboru pro spuštění či zobrazení (zatím v Unity musím nejprve kliknout a pak můžu hledat - zbytečný klik navíc)
 
Myslíte, že to v Unity takto nějak půjde? Zatím se mi tedy zdá Gnome Shell o něco praktičtější, ale do budoucna bych chtěl běžet jen na čistým Ubuntu. Trochu se děsím Gnomebuntu s tím, že nebude podporovat Ubuntu Gnome Shellem. To by prozatím byla škoda.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #11 kdy: 04 Září 2012, 22:52:59 »
Trošku se to tu rozmohlo. Měl bych tedy dotaz. Vím, že Gnome Shell a Unity je jiný prostředí, ale zajímalo by mě, jestli je možné Unity nakonfigurovat tak, aby se chovalo co nejpodobněji Gnome Shell.
Jedná se mně především o tyto věci:
- najetím kurzoru myši do levého horního rohu se zobrazí náhledy oken běžících aplikací s tím, že je bude možné z náhledu ukončit nebo se na okno aplikace přepnout.
- pokud najedu myší do levého horního rohu, měl bych mít možnost okamžitým psaním hledat název aplikace nebo název souboru pro spuštění či zobrazení (zatím v Unity musím nejprve kliknout a pak můžu hledat - zbytečný klik navíc)
 
Myslíte, že to v Unity takto nějak půjde? Zatím se mi tedy zdá Gnome Shell o něco praktičtější, ale do budoucna bych chtěl běžet jen na čistým Ubuntu. Trochu se děsím Gnomebuntu s tím, že nebude podporovat Ubuntu Gnome Shellem. To by prozatím byla škoda.

Můžeš si nastavit ten roh pro zobrazení oken v CCSM plugin Scale/Měřítko (ale ne ze všech ploch pokud ještě neopravili bug v compizu). Pokud si v CCSM aktivuješ plugin Scale Addons, můžeš si definovat i zavírání oken. A když už chceš stejně psát na klávesnici, tak asi nebude takový problém před tím trefit klávesu Super, místo rejdění myší.

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #12 kdy: 05 Září 2012, 10:06:23 »
Super, dík. Zatím to funguje - připodobnil jsem to co nejvíc Gnome Shellu. Malý problém byl ve skrývání Unity Luncheru - někdy jsem prostě po najetí myši na levou hranu monitoru ne a ne Luncher vysunout. Škoda ještě toho prohledávání Dashe bez kliknutí. Vyřešit toto a bylo by to skoro jako v GS.

aloisam

  • Host
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #13 kdy: 05 Září 2012, 10:31:50 »
boha! však to gdh píše, prostě zmáčkni super... a pokud jde o launcher, tak citlivost si můžeš nastavit v ccsm → unity plug → experiment

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #14 kdy: 05 Září 2012, 10:38:45 »
Však já vím! Jak jsem psal výše, je to stisk navíc - škoda jeho.

aloisam

  • Host
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #15 kdy: 05 Září 2012, 21:00:05 »
je to klik navíc, ale
Citace
místo rejdění myší.
;)
já osobně se myši skoro nepouštím, ovšem když vím, že stejně budu muset, tak mně teda přijde mnohem lepší stisknout jednu klávesu, než se táhnout někam do rohu..

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #16 kdy: 05 Září 2012, 21:10:27 »
JJ je to všechno o zvyku. Prostě jsem nějakej čas používal Gnome Shell a zvykl jsem si cukat myší vlevo nahoru. Je to hroznej zlozvyk, obzvlášť pokud musím udělat (sic nerad) ve Widlích: cukám, cukám a nic :-)

kiflik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • NUTRION.cz
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #17 kdy: 05 Září 2012, 23:29:37 »
Citace
Jedná se mně především o tyto věci:
- najetím kurzoru myši do levého horního rohu se zobrazí náhledy oken běžících aplikací s tím, že je bude možné z náhledu ukončit nebo se na okno aplikace přepnout.
- pokud najedu myší do levého horního rohu, měl bych mít možnost okamžitým psaním hledat název aplikace

Tak co to vlastně má dělat? náhledy nebo hledat  :)

Pokud jde o hledání bez klikání... jde udělat (drbat se levou rukou napravo)... třeba:

nainstalovat xdotool a pak to nastavit v compiz

v compiz - commands:
sleep 0.3 && xdotool key Super && xdotool mousemove  25 50

a Edge Bindings nastavit ten požadovaný roh
DELL XPS 13 - 9350 # Toshiba Portégé R600 SSD # Timeline 3810T

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #18 kdy: 06 Září 2012, 09:06:10 »
Dík, ale nějak to nefunguje.
Asi to už nechám tak, jak to mám.
Díky všem za pomoc s nastavením!

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #19 kdy: 13 Září 2012, 20:08:47 »
Ahj, zkus si doinstalovat editor nastavení, (gconf-editor) a v něm:  apps→compiz-1→general→screen0→options→active_plugins, přesunout unityshell někam výš. V tvém případě bude asi stačit před scale. ;)

JJ, To funguje. Jen nechápu, proč se mně to pořadí občas zase narovná do defaultu. dá se to nějak "zamknout"?

aloisam

  • Host
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #20 kdy: 13 Září 2012, 22:26:37 »
to nevím. Já jsem s tím měl problém, akorát když jsem se přepínal z unity do gnome-shellu a zpět. Jinak to "drží" a já se už držím unity. :))

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Zobrazení všech oken tažením myši do levého horního rohu.
« Odpověď #21 kdy: 17 Září 2012, 13:35:18 »
Unity se už taky držím. Mám za to, že když něco nakonfiguruju v Compizu v Unity, tak se mně pořadí rozhodí.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.