Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pár otázek ke zvuku  (Přečteno 2682 krát)

WorshipJozin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 228
Pár otázek ke zvuku
« kdy: 03 Června 2008, 11:53:39 »
Mám nový notebook viz podpis a napadly mě dvě otázky týkající se zvuku:

Při zapnutí dělá notebook takový hnusný hlasitý zvuk, dá se toho nějak zbavit?

Dál se mi nedaří notebook přesvědčit, že když zastrčím sluchátka, tak repráky nemají jet.
ASUS F3KA: AMD Turion 64 X2 TL60 @ 2 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon HD 2600, HDD 160 GB, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Pavol XV

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • http://zaweli.yw.sk/
Re: Pár otázek ke zvuku
« Odpověď #1 kdy: 03 Června 2008, 14:29:15 »
Citace
Při zapnutí dělá notebook takový hnusný hlasitý zvuk, dá se toho nějak zbavit?
A to je aky? Ide ti velmi nahlas? Uber zvuk alebo sa pohraj s alsamixerom (ja pouzivam alsu, vsetko som nastavil aby pouzivalo alsu v nastaveniach). Inac ked ti ide o prihlasovaciu zvucku da sa to tiez vypnut Menu->System->Predvolby->Zvuk.

Citace
Dál se mi nedaří notebook přesvědčit, že když zastrčím sluchátka, tak repráky nemají jet.
Tu na fore sa to uz parkrat riesilo. Nepametam si ci je to ono, lebo ja to robim klasicky ze si dam sluchatka a na paneli stisim hlasitost. Ale skus na paneli kliknut na ikonku hlasitosti otvorit Ovladanie hlasitosti a prepinace a zaskrtnut Headphone. Keby si to tam nemal tak daj upravit - Predvolby a si zaskrtni headphone.
\\_|_/ Pavol XV <O>   U804-64b (Ubuntu8.04-64bit)

WorshipJozin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 228
Re: Pár otázek ke zvuku
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2008, 07:12:07 »
Ten zvuk při zapnutí nedělá systém. Zkoušel jsem to najít v BIOSu, ale nenašel, možná jsem blbě koukal...
EDIT: Tak tenhle problém jsem už vyřešil, opravdu to bylo v BIOSu, pro případ, že by to někdy někdo řešil, je to položka Play POST sound :)

Přesně to jsem zkoušel a nepomohlo... :( Když ho umlčím, tak tím umlčím i sluchátka a to nastavení jsem zkoušel, jenže sluchátka mám zaškrtnutý...

A docela mě to štve, protože jinak si noťas rozumí s Ubuntu úplně parádně...
« Poslední změna: 04 Června 2008, 07:40:25 od WorshipJozin »
ASUS F3KA: AMD Turion 64 X2 TL60 @ 2 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon HD 2600, HDD 160 GB, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

WorshipJozin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 228
Re: Pár otázek ke zvuku
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2008, 10:06:31 »
Tak bohužel mi už včera zvuk ani do sluchátek nešel. Je šance, že by to bylo něco jiného než vadný konektor? Asi ne, co? :(
ASUS F3KA: AMD Turion 64 X2 TL60 @ 2 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon HD 2600, HDD 160 GB, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Pár otázek ke zvuku
« Odpověď #5 kdy: 05 Června 2008, 10:11:02 »
Ak ti prestal ist zvuk do sluchadiel moze to byt tym biosom. V biose ten zvuk nesmies vypnut ale len stisit na nulu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

WorshipJozin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 228
Re: Pár otázek ke zvuku
« Odpověď #6 kdy: 05 Června 2008, 10:12:25 »
Jo aha, tak díky moc za radu, jdu to zkusit :)

EDIT: Tak super, do sluchátek zvuk už jede, tak zbývá pořešit, aby nešel do repráků, návodů se zdá být dost :)
« Poslední změna: 05 Června 2008, 10:23:30 od WorshipJozin »
ASUS F3KA: AMD Turion 64 X2 TL60 @ 2 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon HD 2600, HDD 160 GB, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.