Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Apache ze zdroje - chybějící adresáře  (Přečteno 802 krát)

Nexx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Instalace Apache ze zdroje - chybějící adresáře
« kdy: 08 Srpna 2014, 14:58:15 »
Zdravím,
používám Ubuntu server přes Virtualbox a zkouším zprovoznit Apache webserver. Po instalaci přes sudo apt-get install apache2 je všechno v pořádku, ale když použiju manuální instalaci, tedy stáhnutí zdrojových souborů ze stránek Apache, rozbalení, spuštění sudo ./configure, sudo make a sudo make install, se Apache nainstaluje a běží v pořádku, ale potřebuju se dostat ke konfiguračním souborům v adresáři mods-available a sites-enabled (při instalaci přes apt-get v adresáři /etc/apache2), které tam právě chybí, tudíž chybí i dané konfigurační soubory.

Potřebuju se k těm souborům dostat pro nastavení spojení s Tomcatem.

Přes apt-get se to instaluje přímo z ubuntu, takže tam jsou právě ty adresáře a konfigurační soubory defaultně, je možné to nějak přes ./configure nastavit, abych tam měl tyhle všechny adresáře a soubory jako přes instalaci apt-get? Vím, že můžu jednoduše použít apt-get, ale chci to zprovoznit i manuálně.

Díky za rady!

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Instalace Apache ze zdroje - chybějící adresáře
« Odpověď #1 kdy: 08 Srpna 2014, 15:09:45 »
Kód: [Vybrat]
sudo ./configure, sudo make a sudo make install
neni zadna instalace .. to je spis parodie .. zkus ./configure --help ;)

hint: nikdy, NIKDY nekompiluj nic pod rootem (a uz vubec ne make install)

misto toho udelej po kompilaci

Kód: [Vybrat]
make DESTDIR=/var/tmp/apache install
zkontroluj, co se tam stane a az potom to pod rootem zkopiruj
« Poslední změna: 08 Srpna 2014, 15:13:43 od ntz_reloaded »
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Nexx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Instalace Apache ze zdroje - chybějící adresáře
« Odpověď #2 kdy: 08 Srpna 2014, 17:44:35 »
Proč se nemá kompilovat pod rootem? Problém je, že pokud tam nedám sudo, tak se mi to nezkompiluje... V čem je to se sudo špatně?

S linuxem zatím nemám moc zkušeností, tak mě neukamenujte :)

./configure --help jsem procházel, ale v těch modulech se právě moc nevyznám, tak nevím, který tam nastavit. Zkoušel jsem --enable-mods-shared=all, ale ty adresáře a konfigurační soubory co potřebuju stejně nikde.

Kdyby to bylo čistě na mě, tak použiju apt-get a nic neřeším, to už mám nastavený Tomcat na druhém VM a přes mod_jk spolu komunikují, takže tímhle způsobem to je v pohodě, ale musím to umět rozchodit i manuálně, což je teda daleko složitější :/

Nexx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Instalace Apache ze zdroje - chybějící adresáře
« Odpověď #3 kdy: 09 Srpna 2014, 12:29:02 »
Tak už jsem to rozchodil i manuálně :) I tak by mě ale zajímalo, proč by se nemělo používat sudo u těch kompilací?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.