Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Opera a flash player - pády  (Přečteno 1562 krát)

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Opera a flash player - pády
« kdy: 13 Března 2012, 21:44:44 »
Zdravím,
možná že se to tu už řešilo, mám pocit že jsem tam přispíval, ale tehdy se jednalo také o pády samotného prostředí při vypínání opery, ale mám problém s flash playerem. Bez zřejmých důvodů padá. Dojde k zatížení procesu operapluginwraper-native. V závislosti na tom přestane flashová aplikace reagovat. Prostě spadne, nepřekresluje klientský sektor a zastaví se streamování zvuku (mluvím především o videích). Pády způsobuje někdy načtení reklamy či jiné aplikace v jiné kartě, občasně jsou i zcela náhodné bez mého jakéhokoli konání. Nesetkal jste se někdo s tímto problémem? Případně neznáte někdo řešení?
Mám nainstalovanou pouze jednu verzi flashe, tu nejnovější přímo od adobe. Stejný problém mám ovšem i s flashem z repositářů. Zkoušel jsem i jinou verzi Opery, v Opeře-next mám ovšem zase stejný problém a zde se mi dokonce nekorektně vykresluje klientská oblast flashe. Problém detekuji už asi přes čtvrt roku, ale poslední dobou se však stává stále častějším, mnohdy je třeba několikanásobně aktualizovat stránku než video, třeba na youtube, naběhne a nespadne při tom flash. Dále se mi to pravidelně stává u stránek jako například: živě.cz, kde-apps.org aj. takovou stránku nemohu aktualizovat, protože mi okamžitě udělá s mým videem na druhé kartě krátký proces.
Předem díky za pomoc...
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Opera a flash player - pády
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2012, 02:12:04 »
Pouzivam Opera Next a stava se mi to taky (flashplugin 11.1.102.63 na 64bit), docela jsem si zvyknul na povolenou funkci "Plug-ins on demand" (k nalezeni Preferences>Advanced>Content, pripadne v opera:config. Tato funkce misto flashe nasadi placeholdery, a flashe se aktivuji az po kliknuti. Samozrejme lze vypnout pro konkretni weby v Site Preferences (klik pravym>Edit Site Preferences... > Content). Dost to pomaha, navic to setri prenosy i pamet.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

maikcrew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • Dalo by se říct blog kde si píši poznámky co jsem řešil. Místo na papír jsem si je poznamenal na web tak, aby to popřípadě mohli použít druzí :)
Re:Opera a flash player - pády
« Odpověď #2 kdy: 14 Března 2012, 21:53:15 »
Asi je to bug v Opeře snad to časem opraví. Celkem v KDE mě to moc nepadá. Nejvíc v XFCE. I když se šíří zprávy, že Adobe bude dělat jen Flash pro Chrome. Kdo ví jak to dopadne.

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Opera a flash player - pády
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2012, 10:32:23 »
Asi je to bug v Opeře snad to časem opraví. Celkem v KDE mě to moc nepadá. Nejvíc v XFCE. I když se šíří zprávy, že Adobe bude dělat jen Flash pro Chrome. Kdo ví jak to dopadne.
Mě to dělalo v Gnome2, Gnome3 (Unity), teď i v KDE, jinde jsem to nezkoušel. Jinak s tím Flashem to je tak, že Adobe zrušilo vývoj pro linux, bude již asi jen 4 roky (tuším) vydávat opravy stávající verze a pak Flash pro linux pohřbí úplně. Google převzal iniciativu a udělá vlastní plugin, pravděpodobně v závislosti na vývoji pluginu pro androida, kde stejně jako pro všechny embedded zařízení (iOs...) také zrušil Adobe vývoj. V tuto chvíli tedy vyvíjí jen pro Windows a Mac Os X pokud se nepletu. Možná tedy že již Adobe nevydá novou verzi ani pro tyto systémy, jen oficiálně neukončil jejich podporu. Domnívám se že alespoň Firefox začne používat plugin od googlu, jak to bude s mou oblíbenou Operou to nikdo neví. Jinak já osobně se snažím Flash vyeliminovat, ale prostě to nejde, od wordpressu, přes youtube a jiné...
Pouzivam Opera Next a stava se mi to taky (flashplugin 11.1.102.63 na 64bit), docela jsem si zvyknul na povolenou funkci "Plug-ins on demand" (k nalezeni Preferences>Advanced>Content, pripadne v opera:config. Tato funkce misto flashe nasadi placeholdery, a flashe se aktivuji az po kliknuti. Samozrejme lze vypnout pro konkretni weby v Site Preferences (klik pravym>Edit Site Preferences... > Content). Dost to pomaha, navic to setri prenosy i pamet.
Díky za radu, pomáhá. Opera next je dobrá, jen aby už vydali alespoň betu... Mě osobně se mi v ní flash ještě buguje více než v 11. Překresluje se mi přes něj bílé obdélníky, asi chyba grafiky... snad to opraví.
Jinak se mi zdá že ty pády flashe postihuje jen 64bit, na druhém počítači s x86 (Asus f3r: Ubuntu 11.04 - opensource ovladače grafiky - možná má taky vliv) není problém...
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

maikcrew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • Dalo by se říct blog kde si píši poznámky co jsem řešil. Místo na papír jsem si je poznamenal na web tak, aby to popřípadě mohli použít druzí :)
Re:Opera a flash player - pády
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2012, 10:37:39 »
No třeba si dají říct. Nebyl flash pro android 4 a teď ho zpřístupnili. Dík za info.

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Opera a flash player - pády
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2012, 14:47:16 »
No třeba si dají říct. Nebyl flash pro android 4 a teď ho zpřístupnili. Dík za info.
Nevím, sám androidí zařízení nevlastním, mobil mám přes 6 let starý :D. Jinak toto je pokud vím součástí marketingového tahu, který předpokládá přechod samotného Adobe na HTML5. Docela to chápu, vydělávají na nástrojích, které jsou špičkou jak pro html5 tak pro flash, takže proč se starat o nějakou platformu a nástroje tvořit pro dva systémy. Vývoj hostovacího systému prostě nechali na prohlížečích a platformách. Buď si vytvoří vlastní implementaci falshe, nebo přejdou chtě-nechtě na html5. Adobe je na každou variantu asi připraveno.
Jinak Flash je pro androidí zařízení už dlouho, pokud vím tak Adobe mělo flash připravený a jedinou podmínkou je, že požadují gpu (grafickou akceleraci), což má i dnes jen malá část těch nejlepších zařízení. O zrušení vývoje jsem četl v nějaké novince na nějakém "odborném" zpravodajském portálu (žive, mobilmania). HTML5 mi přijde dobrou alternativou, jen kdyby se dohodli prohlížeče na podpoře kodeků... a dalších důležitých vlastností, zatím je to opravdu schizofrenie...
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Opera a flash player - pády
« Odpověď #6 kdy: 15 Března 2012, 23:52:24 »
Vyhrabal jsem svoji angličtinu až od pat a sepsal jsem to do bug reportu pro operu, snad to pořeší... Uvidíme jak to dopadne.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Opera a flash player - pády
« Odpověď #7 kdy: 15 Dubna 2012, 14:27:49 »
Asi jsem přišel na příčinu. Čistá instalace 11.62 na Kubuntu 12.04 bez žádných pluginů. Flash mi zatím nespadl (asi hodina přehrávání videí z youtube). Když jsem ale nainstaloval plugin Youtube adfree, okamžitě začal padat. Uvidím ještě po delším používání.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.