Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vyzva na zmenu hesla XMPP/jabbim  (Přečteno 3147 krát)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
vyzva na zmenu hesla XMPP/jabbim
« kdy: 12 Října 2016, 22:57:36 »
Zdravim.
Dnes mi prisla vyzva na zmenu hesla pre ucet v XMPP/Pidgin. Prislo to s odkazom na tuto stranku
https://jabb.im/register/change_password
Ovsem niesom schopny vygoolit doverihodnost tejto stranky. Vedel by mi niekto potvrdit ci je toto oficialne alebo sa len niekto snazi ziskat hesla a ucty.
Ucty som si vytvaral na jabbim.sk.
Vdaka.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:vyzva na zmenu hesla XMPP/jabbim
« Odpověď #1 kdy: 12 Října 2016, 23:16:45 »
Pokud vím, tak jim ukradli nedávno databázi hesel. Na stránkách https://www.jabbim.com/ píšou, že se přesunuli na jabb.im.

edit : původně jsem měl podezření, ale asi to bude ok.
« Poslední změna: 12 Října 2016, 23:38:32 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:vyzva na zmenu hesla XMPP/jabbim
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2016, 10:30:26 »
Nevyznam sa v tom ako to funguje ale prekvapilo ma ze ked som sa registroval na sk domene ktora patri pod cz (tusim) ze by hesla boli ulozene na com domene. Tiez ked bola prva vyzva na zmenu hesla tak som hladal ako na to a tusim (uz to bolo davno a nepamatam si to presne) tam bolo pisane ze tato funkcia je len pre VIP (platenych) uzivatelov.
Tiez sa mi nezda ta druha vyzva pretoze prisla v sk, eng a ru. Ta rustina tomu vela dovery nepridava.

P.s Ovsem je pravda ze som si vytvoril testovaci ucet a na tom som heslo cez ten odkaz zmenil.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:vyzva na zmenu hesla XMPP/jabbim
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2016, 18:35:03 »
Budes se muset obratit na podporu, prijde mi to jako nejrozumnejsi vec v tuhle chvili. Ja jsem byl na CZ a stejne me nikdo ke zmene nevyzval. Kdybych necetl root, tak o tom ani nevim.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re:vyzva na zmenu hesla XMPP/jabbim
« Odpověď #4 kdy: 14 Října 2016, 13:46:31 »
použij whois a dig, abys zjistil vlastníka a IP adresy (jabb.im a jabbim.cz vidím stejné), zkontroluj údaje na certifikátech

nicméně heslo jde změnit i přes klienta
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:vyzva na zmenu hesla XMPP/jabbim
« Odpověď #5 kdy: 14 Října 2016, 15:07:33 »
Cez klienta(pidgin) sa mi to prave nedari. Ovsem prezeral som jabbim.sk a ked som isiel do sekcie registracia tak tam bol aj jabb.im, tak snad to bude oficialne.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:vyzva na zmenu hesla XMPP/jabbim
« Odpověď #6 kdy: 14 Října 2016, 16:42:06 »
Taky jsem tu zprávu dostal a jen na ní blbě koukal a pochopitelně jsem raději nikde nic nezadával. Poslední dobou mě Jabber štve čím dál víc, asi nejhorší je každodenní spam, cca 5 zpráv denně v ruštině, pokaždé od jiných odesílatelů, plus několik žádostí o autorizaci. Ještě čekám na pár přeživších než přejdou na Telegram a Jabber půjde pryč.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:vyzva na zmenu hesla XMPP/jabbim
« Odpověď #7 kdy: 14 Října 2016, 17:04:18 »
Jj, tiez ma stve ze sa neda v pidgin nastavit blokacia. Aspon mne to nejde, ked nastavim blokovat vsetkych co nemam v kontaktoch tak to nema ziaden ucinok. Tiez som skusal doplnok bot sentry a nic. Bud ho neviem nastavit alebo nefunguje.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.