Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vytvoření zástupce pro instalovanou hru spouštěnou přes Wine  (Přečteno 3169 krát)

martin.nohejl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Zdravím všechny,
mívám problémy při instalaci některých her pro Windows přímo přes WINE a tak jsem zkusil nainstalovat hru ve Virtual Boxu s Windowsem a instalaci překopíroval do Ubuntu. Pro příklad uvedu hru Railroad Tycoon 3. Když v Ubuntu poklikám na soubor ../RailRoadTycoonIII/RT3.exe hra se ve Wine bez problému spustí, protože mám exe soubory asociované s příkazem otevřít se zavaděčem programů pro Wine. Chtěl bych si ale přímo na plochu vytvořit zástupce nebo spouštěcí skript. Když zkusím vytvořit zástupce (Pravým na RT3.exe a vytvořit odkaz, tak mi vytvoří odkaz přímo do složky s instalací). Tento odkaz funguje korektně, ale když ho přesunu na plochu, tak již přestane fungovat. Poraďte jak zástupce případně spouštěcí skript mám vytvořit, aby fungoval. Chci to pro svého syna, tak aby nemusel složitě procházet adresáře a hledat exe soubor.

Děkuji
Hlavní PC: Intel Core i5 2500 3,30GHz Sandy Bridge, MB Gigabyte H61M, DIMM DDR3 8GB 1333MHz, 1TB SATA (2 oddíly / 200GB, /home 800GB), Ubuntu 14.04CZ 32bit
Záložní PC: AMD Athlon(TM)XP 1700+, 512 MB RAM, NVIDIA GeForce4 MX 4000, disk 72GB IDE, Ubuntu 10.10CZ 32 bit

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vytvoření zástupce pro instalovanou hru spouštěnou přes Wine
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2014, 10:41:10 »
Pravým na plochu, nový spouštěč. Do pole Příkaz najděte tu binárku a upravte na "wine cesta/k/binarce".
Ikonku nastavíte klepnutím na ikonku. Pole název a popisek jsou samovysvětlující...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vytvoření zástupce pro instalovanou hru spouštěnou přes Wine
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2014, 10:43:56 »
Záleží i na prostředí, nedávno jsem to upravil i na wiki -> http://wiki.ubuntu.cz/spou%C5%A1t%C4%9B%C4%8D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Vytvoření zástupce pro instalovanou hru spouštěnou přes Wine
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2014, 12:31:35 »
Pokud máš nainstalovaný gnome-panel lze použít:
Kód: [Vybrat]
gnome-desktop-item-edit ~/.local/share/applications/ --create-new což ti vytvoří spouštěč v místě, kde nebude překážet a systém o něm bude vědět (protože je v adresáři ~/.local/share/applications/).

Instalace gnome-panelu je jednoduchá:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gnome-panelPomocí příkazu alacarte můžeš procházet jednotlivé spouštěče a upravovat je.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.