Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDE (plasma) -> widget monitor sítě -> černá obrazovka...  (Přečteno 1739 krát)

martin.ol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Nainstaloval jsem si Kubuntu, upnul ho dnes na nejnovější a vypadalo good..., chtěl jsem to trochu okořenit a jal se přidávat widgety, hodil jsem tam analogové hodiny, good, přidal jsem monitor sítě a šup spadlo to a černá plocha! :-(. Restart nepomohl.... Jak v režimu kdy je KDE černou plochou kde na nic nejde kliknout, žádná nabídky vyrolovat se zbavit toho monitoru? (třeba by to pak běželo normálně... Pokoušel jsem se přes ctrl+esc zabit proces co se tvářil jako monitor, ale proces furt zůstával živej :-(

K linuxu jsem přičichl trochu kolem roku 2009, takže už si toho moc nepamatuji, čili prosím polopatě na mě :-D

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:KDE (plasma) -> widget monitor sítě -> černá obrazovka...
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2018, 19:51:12 »
Hladaj na nete "reset KDE to default" podla verzie ktoru mas. To by malo odstrant vsetky nastavenia ktore si v KDE spravil.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:KDE (plasma) -> widget monitor sítě -> černá obrazovka...
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2018, 20:08:48 »
Nainstaluj si Timeshift a před každým tvým "hokusem-pokusem" si systém zálohuj. Pak, v případě problémů ho snadno obnovíš...
Momentálně nabootuj live, oddíl s nainstalovaným systémem chrootni a odinstaluj ten nesmysl co ti to shazuje....
« Poslední změna: 29 Září 2018, 20:11:13 od juwa2 »

martin.ol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:KDE (plasma) -> widget monitor sítě -> černá obrazovka...
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2018, 20:54:42 »
Tibor: super, přesně to bylo třeba a je to luxusně jednoduché :)

juwa2: dík za odpověď, ale nepřinde ti to trochu jako jít na komára s bejzbolkou? Jako za hokus pokus fakt přidání defaultního widgetu nepovažuji :-/...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:KDE (plasma) -> widget monitor sítě -> černá obrazovka...
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2018, 20:56:39 »
S tym timeshift sa priklanam k juwa2. Budu sa zo systemom stavat aj horsie veci a vtedy ti to pomoze. :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.