Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hledani souboru s nulovou delkou ..  (Přečteno 1660 krát)

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Hledani souboru s nulovou delkou ..
« kdy: 18 Prosince 2018, 20:26:19 »
Neznate nejaky prostredek pro vyhledani vsech souboru v stromu s nulovou delkou pro linux ?.

Pri nedavne kontrole archivu jsem zjistil, ze se v nich vysktly stare soubory s nulovou delkou, ktere puvodne nulovou delku nemely.
Bohuzel se mi vyskytuji nejen ve FAT,NTFS ale i v archivech v EXT4, ktere nikdy v FAT a NTFS nebyly.
Zatim resim jejich vyhledani tak, ze prekopiruji archiv z EXT4 do NTFS. Pak v XP v starem programu Ztree je lze jednoduse zobrazit.

Netusim z ceho by mohly vznikat. Mam podezreni na uzivani FreeFileSync 8.10 pro linux pripadne problemy s uzivanim 'SSD',
na kterych mam take kopie archivu, ktere synchronizuji.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Hledani souboru s nulovou delkou ..
« Odpověď #1 kdy: 18 Prosince 2018, 20:50:49 »
Co je to "nulová délka souboru" - neznám.
Znám akorát nulovou délku názvu souboru nebo soubor o nulové velikosti....

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Hledani souboru s nulovou delkou ..
« Odpověď #2 kdy: 18 Prosince 2018, 22:19:33 »
Pokud s nulovou velikostí, pak http://bfy.tw/LPjE .

No a nebo v jakémkoliv správci souborů (zkoušel jsem Krusader a Double Commander), který má rozšířené hledání, hledat soubory s maskou *.* a velikostí max. 1 Byte (nula mi nedávala normální výsledky). Pro odfiltrování těch nenulových pak použít třídění dle velikosti.

S GUI mi funguje i kfind (mám Kubuntu) - samozřejmě opět s volbou max. velikosti 1 Byte. pro Gnome by měl fungovat gnome-search-tool (viz https://beebom.com/how-find-files-folders-linux/).

Každopádně bych před odstraněním takových souborů vše zálohoval. Už jsem se setkal s tím, že soubor se zdánlivě (?) nulovou velikostí nějaký význam měl...

Mimochodem: jako soubory o nulové velikosti výše uvedené postupy naleznou např. odkazy (symlinky atd.), ty smazat = rozbourat si systém.
« Poslední změna: 18 Prosince 2018, 23:34:16 od JirkaZ »

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re:Hledani souboru s nulovou delkou ..
« Odpověď #3 kdy: 19 Prosince 2018, 10:51:43 »
- Omlouvam se za nevhodne vyjadreni,  jedna se o soubory ' o nulové velikosti' .

- Byly to puvodne bezne datove soubory, napriklad soubory typu '.txt', kde jsem mel nejake poznamky,  nejake zajimave stazene stranky z webu ve formatu '.mhtml'  a podobne.

Problem se prenasel dale tehdy,  kdyz jsem udelat v archivu nejakou vetsi zmenu struktury adresaru ci obsahu.
Po te  v  'FreFileSync' pro velky objem zmen jsem si nevsimnul co a jak se prepisuje.
'FreFileSync' ukazuje velikost souboru ktery ma byt prepsan !
Pocty zmenenych souboru nejsou velke.   V archivu EXT4 se jednalo z asi 2700 souboru o desitku souboru.
Vsimnul jsem si toho v XP, kdyz jsem cistil disky od souboru s nulovou velikosti. Po te jsem zkontroloval i archiv v linuxu.
Samozrejme ze ruzne zalohy mam.  Netusim ale od kdy tento problem zacal. Dle datumu techto souboru se jednalo nekdy i o soubory v archivech  z roku  2011.
 



miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re:Hledani souboru s nulovou delkou ..
« Odpověď #4 kdy: 22 Prosince 2018, 16:34:30 »
Chci upozornit na problem FreeFileSync ktery mi nahodou vzniknul v souvislosti s timto vlaknem.
Dnes jsem v zalohach nasel OK nektere z puvodnich souboru a prepsal jsem je v archivu na SSD misto spatnych s nulovou velikosti.
Po te jsem je chtel jeste pres FreeFileSync jednoduse opravit v archivu na USB-flash. FreeFileSync ale ukazoval
problem viz. 'chovani-FreeFileSync.jpg'. V cilovem adresari nic neukazuje ale hlasi problem a nic tam neni !!
Po patrani jsem zjistil ze soubory s nulovou velikosti zustaly v USB-flash kosi ! viz. 'obsah-kose.jpg'.

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Hledani souboru s nulovou delkou ..
« Odpověď #5 kdy: 22 Prosince 2018, 21:46:04 »
- Omlouvam se za nevhodne vyjadreni,  jedna se o soubory ' o nulové velikosti' .

- Byly to puvodne bezne datove soubory, napriklad soubory typu '.txt', kde jsem mel nejake poznamky,  nejake zajimave stazene stranky z webu ve formatu '.mhtml'  a podobne.

Problem se prenasel dale tehdy,  kdyz jsem udelat v archivu nejakou vetsi zmenu struktury adresaru ci obsahu.
Po te  v  'FreFileSync' pro velky objem zmen jsem si nevsimnul co a jak se prepisuje.
'FreFileSync' ukazuje velikost souboru ktery ma byt prepsan !
Pocty zmenenych souboru nejsou velke.   V archivu EXT4 se jednalo z asi 2700 souboru o desitku souboru.
Vsimnul jsem si toho v XP, kdyz jsem cistil disky od souboru s nulovou velikosti. Po te jsem zkontroloval i archiv v linuxu.
Samozrejme ze ruzne zalohy mam.  Netusim ale od kdy tento problem zacal. Dle datumu techto souboru se jednalo nekdy i o soubory v archivech  z roku  2011.


Kód: [Vybrat]
find /home -size 1 |grep *.txt
i prázdnej soubor má -size 1
pokud chceš prohledávat i adresáře s právy roottak přidej
Kód: [Vybrat]
sudo
« Poslední změna: 22 Prosince 2018, 21:49:28 od NZM23 »

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re:Hledani souboru s nulovou delkou ..
« Odpověď #6 kdy: 22 Prosince 2018, 23:14:25 »
Mam vyzkouseno:
find $dir -size 0 -type f
 je funkcni !

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Hledani souboru s nulovou delkou ..
« Odpověď #7 kdy: 22 Prosince 2018, 23:35:01 »
Mam vyzkouseno:
find $dir -size 0 -type f
 je funkcni !
u mě ne
Kód: [Vybrat]
hydra@hydra-Aspire-5750ZG:~/pokus$ find $dir -size 0 -type f
hydra@hydra-Aspire-5750ZG:~/pokus$ find /home -size 1 |grep *.txt
find: „/home/hydra/.cache/dconf“: Operace zamítnuta
find: „/home/hydra/.gnome2“: Operace zamítnuta
/home/hydra/pokus/text0.txt
find: „/home/hydra/.dbus“: Operace zamítnuta
/home/hydra/.kde/share/apps/RecentDocuments/text0.txt.desktop
find: „/home/hydra/Data/lost+found“: Operace zamítnuta
hydra@hydra-Aspire-5750ZG:~/pokus$ ls -al
celkem 12
drwxrwxr-x  2 hydra hydra 4096 pro 22 21:37 .
drwxr-xr-x 49 hydra hydra 4096 pro 22 21:37 ..
-rw-rw-r--  1 hydra hydra    1 pro 22 21:37 text0.txt
hydra@hydra-Aspire-5750ZG:~/pokus$ more pokus
pokus: Adresář nebo soubor neexistuje
hydra@hydra-Aspire-5750ZG:~/pokus$ more text0.txt

hydra@hydra-Aspire-5750ZG:~/pokus$

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.