Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Budoucnost Ubuntu - Vaše názory  (Přečteno 26720 krát)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #50 kdy: 02 Listopadu 2008, 15:51:52 »
2 Hase: S tím zvukem je to špatné na všech distrech? Co LinuxMint a OpenSUSE? Tam jsi zvukovku zkoušel?

jo Mint jo - to samy. Hlavne jsem vsak bojoval se spec. distrem pro tyhle ucely - Ubuntu Studio.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #51 kdy: 02 Listopadu 2008, 17:07:30 »
2 Hase: Ještě se s tím nákupem Maca neukvapuj :)
http://www.root.cz/zpravicky/mark-shuttleworth-linux-by-mel-prekonat-apple/

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #52 kdy: 02 Listopadu 2008, 18:34:48 »
2 Hase: Ještě se s tím nákupem Maca neukvapuj :)
http://www.root.cz/zpravicky/mark-shuttleworth-linux-by-mel-prekonat-apple/
Tak at to tema novyma distrama alespon naznaci...Takhle to moc nevypada
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #53 kdy: 02 Listopadu 2008, 18:43:19 »
Psal do 2 let  :D.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #54 kdy: 02 Listopadu 2008, 18:43:37 »
2 Hase: Ještě se s tím nákupem Maca neukvapuj :)
http://www.root.cz/zpravicky/mark-shuttleworth-linux-by-mel-prekonat-apple/
nj a mně často štve že Apple nedá programy třeba iTunes pro Linux. To je velká škoda. Myslím že to pro mně vyhovuje já bych přežil když Linux je podporován v iTunes tak zapojím rád iPody nebo iPhone. Bohužel Apple řikal: Linux je špatný. Bohužel prostě programy neuzverejni programy pro Linux. Buď budu mít MacOS X s Linuxem. Windows jsem zažil spoustu problému. A mně fakt nebaví. Prostě uvažuju na půlroční koupě iMac. Špytek  ;)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #55 kdy: 02 Listopadu 2008, 18:53:39 »
Psal do 2 let  :D.
aaa taaak...A ten zavod s apple urcite zacal vydanim Gutsy Gibbon :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #56 kdy: 02 Listopadu 2008, 18:54:11 »
u me zatim jedinej duvod proc nemam apple je, ze ty macbooky jsou strasne drahy .. dyk male m*$ka s 13" displayem stoji 30t .. ja uz takhle skoro nic nevidim ..

macbook s 15.4" displayem stoji 40t coz je hnus ..

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #57 kdy: 02 Listopadu 2008, 19:11:30 »
Jj. Je to dost drahý HW. Člověk holt platí cenu za design.
Já "šilhám" po Mac Mini. Od koupě mě zatím odrazuje, že se čeká "facelif" a momentálně je to o dost slabší, než jiné compy.
Uvidíme, zda s novými modely nevzroste cena.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #58 kdy: 02 Listopadu 2008, 19:12:27 »
vzal tuhle od diskusi iPhone a podivej jaci je rozdil:
Vemem třeba 20" iMac s 2.66 GHz procesorem, a 2 GB RAM.

Cena v US 1.499 USD  1499 x 19 = 28 481 Kč
Vezměmě, že využiješ služby shipita - čili zakoupené zboží ti zašlou na jejich adresu a pak přepošlou do ČR. Za toto si účtujou 8.5 USD + poštovné..Nevím přesně kolik může poštovné činit a hledat se mi to nechce, tak střelím že za poštovné dáš 70 - 100 USD.

Takže 1499 + 8.5 + 100 = 1607,5 * 19 = 30 542,5 Kč. Z této částky ti u nás celníci vypočítají DPH 19% :arrow: 5804 Kč. No máš celkovou cenu za iMac z USA: 36 346 Kč.

U nás je tento iMac na webu apple prodáván za 32 799 Kč včetně DPH. Navíc u nás máš 2-letou záruku oproti 1 roční z USA. Taky je třeba brát v potaz to, že při převozu z USA se ti může zásilka ztratit, poškodit..

Hold současný kurz dolaru už zase moc nákupům v USA nepřeje..
Pokud diskusi zajímaš tak šup na http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=103&t=10387
Tohle jsem odebral z iPhone přiznam je a v iPhone.cz tam diskutuji i já :)
« Poslední změna: 02 Listopadu 2008, 19:14:08 od Darek "ADIO45" Zabdyr »
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

wam]Spider007

  • Host
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #59 kdy: 02 Listopadu 2008, 19:44:57 »
tak MAC by som si v zivote nekupil. Ad 1 su dost drahe a ad 2 maju malo portov, napriklad USB je tam castokrat len jeden jediny. Nehovoriac, ze niektore MAC nemaju ani CD/DVD -ROM ???
Radsej klasicky IBM, DELL alebo Toshiba za rozumnu cenu.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #60 kdy: 02 Listopadu 2008, 20:03:02 »
u me zatim jedinej duvod proc nemam apple je, ze ty macbooky jsou strasne drahy .. dyk male m*$ka s 13" displayem stoji 30t .. ja uz takhle skoro nic nevidim ..

macbook s 15.4" displayem stoji 40t coz je hnus ..
ja nakupuju vsechno pres e-bay - za 500e muzu mit slusnej ibook a za litr uz skutecnou bombu.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #61 kdy: 04 Listopadu 2008, 08:42:30 »
Koupi Macu Ti můžu jen doporučit...Sám je používám už asi 7 let, i když vedle nich mám samozřejmě i PC s DualBootem Win + Ubuntu + OpenSuse 11. Samozřejmě ochudíš se o někdy zdlouhavé rozcházení grafiky, wifi, síťových karet a dalšího hardwaru  ;) ale pokud člověk potřebuje na počítači pracovat jako já, tak to opravdu oželí. V ceně Maca získáš i spolehlivý a bezpečný unixový systém založený na BSD, software na přehrávání hudby iTunes, přehrávání DVD (DVD přehrávač), úpravu videa iMovie, tvorbu vlastního DVD  - iDVD, internetový prohlížeč Safari, mailového klienta, malé hudební studio GarageBand, soft na tvorbu webu iWeb, multimediální centrum FrontRow s dálkovým ovladačem, k většině periferií dostaneš přiložené ovladače pro Maca, případně je už Mac má v jádře...pokud Ti toto nebude stačit, můžeš používat známé aplikace jako OpenOffice, Firefox, Thunderbird, Adium (místo Pidgina), Audacity, Skype, (a to i nejnovější verze  ;D ) atd..., pravděpodobně nebudeš muset řešit většinu kodeků + samozřejmě můžeš používat komerční aplikace, typu Adobe...Docela nuda co  ;D
« Poslední změna: 04 Listopadu 2008, 08:48:47 od Tomáš Kubíček »
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #62 kdy: 04 Listopadu 2008, 08:47:54 »
tak MAC by som si v zivote nekupil. Ad 1 su dost drahe a ad 2 maju malo portov, napriklad USB je tam castokrat len jeden jediny. Nehovoriac, ze niektore MAC nemaju ani CD/DVD -ROM ???
Radsej klasicky IBM, DELL alebo Toshiba za rozumnu cenu.

Nevím, jestli jsi Maca někdy viděl...i nejlevnější verze Mini Maca má 4 USB porty + ještě po zapojení USB klávesnice dalši dva přímo v klávesnici, navíc mají minimálně 1-2 Fireware porty...To že nemají CD/DVD-ROM také není pravda  :P O tom ale tohle fórum není není...Jen mi nepřijde korektní vypouštět do vzduchu informace, které nejsou pravdivé, ať už se týkají WIN, Linuxu, nebo Applu
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #63 kdy: 04 Listopadu 2008, 08:57:54 »
Tomaš, málokdo má to štěstí, že může srovnat Mac OS X, Ubuntu a Suse.
Jak si, když uděláte zevrubné porovnání, co se týče rychlosti a uživatelské přívětivosti, stojí Ubuntu?
Teď tady zaznělo pár pohřebních řečí, jak vidíéte budoucnost ubuntu vy?

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #64 kdy: 04 Listopadu 2008, 09:17:53 »
Myslím že ať to nakonec dopadne jak chce, hlavní mainstream půjde tak jako tak cestou zjednodušování ovládání, napřimování a nabalování balastu, který by se běžnému uživateli mohl hodit... Že by se mi líbil tenhle přístup se úplně říci nedá, ale od toho jsou pak ostatní distribuce (systémy) a možnost přestupu.

wam]Spider007

  • Host
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #65 kdy: 04 Listopadu 2008, 09:31:54 »
tak MAC by som si v zivote nekupil. Ad 1 su dost drahe a ad 2 maju malo portov, napriklad USB je tam castokrat len jeden jediny. Nehovoriac, ze niektore MAC nemaju ani CD/DVD -ROM ???
Radsej klasicky IBM, DELL alebo Toshiba za rozumnu cenu.

Nevím, jestli jsi Maca někdy viděl...i nejlevnější verze Mini Maca má 4 USB porty + ještě po zapojení USB klávesnice dalši dva přímo v klávesnici, navíc mají minimálně 1-2 Fireware porty...To že nemají CD/DVD-ROM také není pravda  :P O tom ale tohle fórum není není...Jen mi nepřijde korektní vypouštět do vzduchu informace, které nejsou pravdivé, ať už se týkají WIN, Linuxu, nebo Applu

a co macbook air?
http://www.usatoday.com/tech/columnist/edwardbaig/2008-01-23-macbook-air-review_N.htm

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #66 kdy: 04 Listopadu 2008, 09:42:42 »
Já nevidím budoucnost špatně...ale záleží to jak se Ubuntu bude dál vyvíjet. Co se týče rychlosti, tak to jsou pro mě subjektivné věci. To je asi na stejno. O víkendu jsem upgradoval Ubuntu na 8.10. Uprade dopadl naštěstí bez problémů. Když se ale podívám z hlediska běžného uživatele na změnu mezi 8.04 a 8.10, tak v podstatě žádnou nevidím. To je trochu škoda. Z hlediska uživatelské přívětivosti mi MAC přijde podstatně lepší. Je daleko intuitivnější a pokud pochopíte jak funguje jedna aplikace, tak se pak umíte pohybovat i v ostatních. Navíc většina Mac aplikací je myšlenkově propojena a umožňuje vzájemnou výměnu informací. Instalace většiny aplikací funguje tak, že po stažení z netu je jednoduše hodíte do složky Aplikací (drag & drop) - samozřejmě musíte být přihlášen v systému jako admin. To samé při odinstalaci...Teď mám MacOSX Tiger, což je dnes o generaci starší systém, ale to mi nebrání používat nejnovější aplikace, jako třeba OpenOffice 3. To to pro mě uživatelská přívětivost. Pokud nejsou jednotlivé verze nových aplikací přímo vázané na určitou verzi distribuce.
Vývojáři Ubuntu mají dobře našlápnuto, ale možná kdyby se podívali, jak některé věci řeší i jiné systémy, tak by to Ubuntu posunulo o velký kus dopředu. Tedy pokud to má být tak jak je proklamováno, že Ubuntu je linux pro lidi. Bylo by fajn, kdyby běžný uživatel vůbec nemusel (pokud nechce) do příkazové řádky...To většinu lidí odradí...Příkladem je obyčejné sdílení soborů. Když ke mě přijde kamarád s druhým Macem, nebo Win a potřebuje ke mě do Macu nakopírovat třeba fotky z dovolené, tak jednoduše v předvolbách systému zaškrtnu povolit sdílení souborů a na mé uživatelské jméno a heslo se okamžitě připojím z druhého PC na Mac...Logické...ne? Zkuste to samé udělat v Ubuntu...  ;D
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #67 kdy: 04 Listopadu 2008, 09:51:33 »
tak MAC by som si v zivote nekupil. Ad 1 su dost drahe a ad 2 maju malo portov, napriklad USB je tam castokrat len jeden jediny. Nehovoriac, ze niektore MAC nemaju ani CD/DVD -ROM ???
Radsej klasicky IBM, DELL alebo Toshiba za rozumnu cenu.

Nevím, jestli jsi Maca někdy viděl...i nejlevnější verze Mini Maca má 4 USB porty + ještě po zapojení USB klávesnice dalši dva přímo v klávesnici, navíc mají minimálně 1-2 Fireware porty...To že nemají CD/DVD-ROM také není pravda  :P O tom ale tohle fórum není není...Jen mi nepřijde korektní vypouštět do vzduchu informace, které nejsou pravdivé, ať už se týkají WIN, Linuxu, nebo Applu

a co macbook air?
http://www.usatoday.com/tech/columnist/edwardbaig/2008-01-23-macbook-air-review_N.htm

Dobře tento jeden jediný model nemá DVD mechaniku, je to ultratenký typ, kdy se předpokládá, že mechanika je externí. Jen se bráním zjednodušování, kdy hodím do vzduchu informaci, že počítače od Applu mají málo portů (často jen jeden) a některé typy nemají ani DVD mechaniku. Je to jako kdybych řekl o Ubuntu, že nemá grafické prostředí, ale už bych neřekl, že mluvím o serverové verzi
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #68 kdy: 04 Listopadu 2008, 10:29:42 »
No já nevím, jestli chodit k firmě, která člověku přikazuje, co si může a co nemůže nainstalovat (iPhone). Pořád se tu někdo obouvá do Microsoftu, ale co se týče svobody zákazníka, tak je na tom Apple ještě hůř než MS, s tím rozdílem, že MS má 90 %, které dráždí.
Co se týče kompatibility s hardware tak to se jim to dělá, když musí udržovat kompatibilitu jen pro pár modelů počítačů, spíš by mě zajímalo, jak jsou na tom s podporou hardware obecně, tedy když něco donesu, zapojím to, jestli se to chytne.
Kdysi jsem o Macu uvažoval, ale už mě to přešlo. Windows už taky nejsou jenom ten nespolehlivý systém a Linux mi tudíž největší benefit dává ve svobodně a variabilitě. Tuto výhodu ale u Macu jaksi nevidím. No a co se týče hardwarové stránky věci? Měl jsem rozmontovaný Macbook a byl jsem docela překvapený, že to je obyčejný plasťák, který u Apple stojí 1300 dolarů a u normální značky 600. Můj ThinkPad stál 1100 dolarů a co se týče kvalita je s tím Macbookem za 1300 neporovnatelná. Možná že Macbook Pro je na tom mnohem líp, ale za 2000 dolarů můžu mít zase úplně jiného ThinkPada.
Jinak když si koupíte prověřený notebook, např. linuxové modely od DELLu, tak všechno v Linuxu funguje automaticky a spolehlivě. Zkuste si ten upirátěný MacOSX hodit na jiný než Apple počítač a budete se divit. Prostě porovnáváte dvě neporovnatelné situace a vůči Linuxu to není moc fér.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #69 kdy: 04 Listopadu 2008, 10:36:23 »
Já myslím, že tady neporovnává jen HW. Porovnává se spíše uživatelská přívětivost. Ruku na srdce. Většina běžných uživatelů chce mít jednoduchý a funkční systém. Nepotřebuje se v tom šťourat a nevadí ji uzavřenost, protokoly apod.
Ta roztříštěnost linuxu znamená svobodu, ale zase holt někdy nestabilitu, nedostatek kvalitních aplikací atd. Na Apple si běžní uživatele nestěžují (alespoň jsem to nezaznamanal). Na Apple nejvíce lidem vadí asi jen ta cena :).

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #70 kdy: 04 Listopadu 2008, 11:03:11 »
Prorokovat nebudu nic, ale vše je spjato s výrobci HW.

  Líbilo by se mi, aby měl GNU/Linux takový podíl na trhu, jaký si výrobci HW nemůžou dovolit přehlížet! Tedy budou dodávat ovladače či dokumentaci. Z toho vychází problémy i dovednosti jednotlivých platforem.
  Jisté řešení by byl model Applu, že by se Linuxové firmy spojily a prodávali HW(několik modelů), který bude certifikovaný pro Linux, tudíž nebudou na nikom závislí. A distra by si mohli dělat jakákoli...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

nettezzaumana

  • Host
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #71 kdy: 04 Listopadu 2008, 11:25:54 »
hosi .. nejak vam nerozumim .. podpora HW je v linuxu velice dobra .. rekl bych lepsi nez jinde .. Linux je servrovej system a vyrobci HW to vedi .. je pravda, ze nektere *neservrove* kousky aka ma usb vakuova pumpa "Multi-Suck" nema podporu uplne korektni a pri vyssich rychlostech se chova rekneme nevypocitatelne, ale ja jsem jinak docela spokojenej ..

ps. to ze nekomu sem tam nejde 3D acc na ati a tak podobne jeste snad neznamena, ze vyrobci HW kaslou na Linux

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #72 kdy: 04 Listopadu 2008, 12:01:30 »
Buducnost Ubuntu? Tato tema sa tu rozoberala uz pred dost dlhym casom. Uz vtedy zazneli skepticke hlasy. Mam otestovane vsetky verzie od 5.04 az po momentalnu 8.10. 4-kove verzie som este v tej dobe nezaregistroval, takze o ich urovni nic neviem. Podla mojho subjektivneho nazoru mi pripada verzia 6.06 ako posledna stabilne pouzitelna na beznu pracu. Teda do tejto verzie mala kvalita distribucie progresivnu tendenciu, pocnuc nasledujucou verziou nastavali problemy, prejavujuce sa bud hned alebo po urcitom case, najhorsie pritom dopadla ta posledna verzia 8.10. Tu som sa uz nadobro rozhodol rozlucit s Ubuntu a prejst na Debian. Rychlostou bootu Debianu som bol zaskoceny. Najviac ma zarazila okolnost, ako Ubuntu zachadza so systemovymi prostriedkami. Pri nainstalovani tych istych programov a spusteni tych istych sluzieb registrujem u Debianu takmer 50% pokles spotreby pamate ale aj vykonu procesora.

Ak ma niekto postarsiu NVidiu a nevie ako sa dostat do runlevelu 3, kedze ten v Ubuntu nefunguje, je nahrany, pretoze si nemoze ani skompilovat ovladac legacy (lebo tak radia man stranky -> na toto upozornujem vsetkych RTFM odkazovacov). NVidiou samozrejme problemy nekoncia, tie hlavne este nastanu v nespravnom znaceni diskov, teda ako u koho, a v zavislosti, kto ake disky pouziva a ked vam initrd zacne hlasit chybu pri starte po najnovsom upgrade kernela a nemozete nebootovat, nestratite konecne trpezlivost?

Aby bolo jasne, som povazovany za ubuntaka, propagoval som ho kde sa dalo, zo shipit som vsetky CDecka vzdy poctivo rozdal, samolepkami Ubuntu so oblepil vsetky mozne aj nemozne miesta... Ako ale propagovat nieco, coho uroven ma neustaly degres? Rozhodol som sa uz nepropagovat nic, a trochu tichsie uz len odporucim Debian, ten je fakt dobry.

Sorry, za tento traktat, ale nalievam si uz asi piateho dobreho Ceskeho Kozla u znameho, ktoremu miesto Ubuntu musim  instalovat Debian. Ako sa vyjadril ani win useri nie su debyli, ze by nevideli prednosti GNU/Linuxu, ale to, co sa prezentuje ako najnovsie Ubuntu, tak to teda nie...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #73 kdy: 04 Listopadu 2008, 12:43:37 »
...

+1 (až na to, že tu propagaci jsem ještě nevzdal)

Pavel Půlpán

Re: Budoucnost Ubuntu-vaše názory
« Odpověď #74 kdy: 04 Listopadu 2008, 12:49:53 »
To by jsi snad Vojto jako přední zástupce U v ČR ani neměl říkat... i když jsem na tom názorově podobně. ;D
« Poslední změna: 04 Listopadu 2008, 12:51:25 od Pavel Půlpán »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.