Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí  (Přečteno 64686 krát)

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #75 kdy: 22 Listopadu 2010, 14:37:13 »
skoda sil na maverick, aj pod nattym je to zatial bieda

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #76 kdy: 22 Listopadu 2010, 16:10:26 »
Nemôžeš zatial hodnotiť je to iba alpha.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #77 kdy: 14 Prosince 2010, 20:11:01 »
Nemôžeš zatial hodnotiť je to iba alpha.

Souhlasím s pavolzetor_revival je to bída, ale na druhou stranu máš pravdu i ty. Je to zatím Alpha (ve které není NIC, ale opravdu nic jen panel)  ;D Nééé taď ale vážně, nikdy nelámu nic přes koleno dokud to není hotové. O Gnome Shellu jsem taky nebyl úplně přesvědčen, ale po mojich testech s Gnome Shell 2.91.3 pod Natty jsem zjistil, že to nejspíš bude nakonec bomba. http://linuxlex.cz/index.php/cs/component/content/article/1-hlavniclanky/300-test-gnome-shell-2-91-3.html
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #78 kdy: 14 Prosince 2010, 21:47:25 »
Ale v 11.04 nie je Gnome Shell ale unity.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #79 kdy: 17 Prosince 2010, 11:17:10 »
Ale v 11.04 nie je Gnome Shell ale unity.
To jo já vím, jen jsem psal, že nelámu nic přes koleno, že jsem ze začátku hodně kritizoval Gnome Shell a nakonec je perfektní a to samé může být i u Unity. Také se může někomu zdát špatným prostředím, ale na konec třeba bude i skvělé :) no uvidíme.
Jinak já osobně na 11.04 mám Gnome Shell a prozatím jej používám jako základní prostředí.
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #80 kdy: 18 Prosince 2010, 14:39:03 »
Vyzerá to fajnovo.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #81 kdy: 18 Prosince 2010, 15:25:47 »
Vyzerá to fajnovo.

Jo vypadá, ale není tam CF a bez kostky to asi nebude ono. Možná tam budou jiné efekty, ale asi pochybuji.

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #82 kdy: 21 Prosince 2010, 10:11:11 »
Vyzerá to fajnovo.

Jo vypadá, ale není tam CF a bez kostky to asi nebude ono. Možná tam budou jiné efekty, ale asi pochybuji.

Dá se říct že Gnome Shell se mění den ode dne. Ano, efekty jsou tam jiné, třeba se dočkáme něčeho takového jako je CF (já osobně toto nepreferuji, ale preferuji jiné funkce a především rychlost). Uvidíme čím překvapí.

Unity v Natty zatím nepřekvapuje ničím...stále dělám update, ale nic (alespoň viditelného) se prozatím neděje  :( Třeba se dočkáme a v Alpha 2 bude něco převratného. Jediné co mě osobně znervozňuje je ten Dock na boku, který tam stále je a ubere prostor plochy...zbytečně. To (zase) Gnome Shell má zase vychytané.
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #83 kdy: 22 Prosince 2010, 07:21:09 »
Dá se tam nastavit i autohide (což je třebas jedna z těch věcí, který tam během vývoje přibyly). Nastavit se to dá v CCSM pod Unity.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #84 kdy: 24 Prosince 2010, 02:05:29 »
Dá se tam nastavit i autohide (což je třebas jedna z těch věcí, který tam během vývoje přibyly). Nastavit se to dá v CCSM pod Unity.
A asi prečo to tam pribudlo?Treba spamovať vývojárov liezť im na nervy, až do vtedy kým si neuvedomia chyby a nenapravia ich.A práve ten šikovný bočný dock na netbookoch je jedna z vecí ktoré bránia využitiu na týchto strojoch.Uvidíme čo prinesie ďalší vývoj.Držím palec možno Canonical vie čo robí a neodženie si komunitu.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Brouk Pitlík

  • Host
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #85 kdy: 01 Ledna 2011, 17:58:06 »
Unity, je znát že se jedná o alfa verzi, jinak dobrý(dobrý jako ve škole za 3), chybí mi tam (nepřišel jsem na to jak) přidání vlastní ikony na ten panel, ne pro aplikace, ale třeba pro skryptík, nebo jenom aplikace s parametrem a pod.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #86 kdy: 01 Ledna 2011, 21:58:33 »
Však uvidíme 11 už je už iba ta 4 8)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Kedrigern

Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #87 kdy: 02 Ledna 2011, 01:15:09 »
Unity, je znát že se jedná o alfa verzi, jinak dobrý(dobrý jako ve škole za 3), chybí mi tam (nepřišel jsem na to jak) přidání vlastní ikony na ten panel, ne pro aplikace, ale třeba pro skryptík, nebo jenom aplikace s parametrem a pod.
Existující ikona jde klasicky modifikovat, čili vezmeš libovolnou a upravíš ji.

Brouk Pitlík

  • Host
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #88 kdy: 02 Ledna 2011, 09:37:20 »
Možná jsem se nepřesně vyjádřil, ale spouštěč v bočnim panelu upravit nejde, na ploše samozřejmě jo a potom spustit a přidat do panelu.


sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #89 kdy: 09 Ledna 2011, 19:32:29 »
Gnome Shell jsem zkoušel - značně nedodělané, ale Unity vůbec neznám ,netbook nemám...Zato mám smíšený pocity..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #90 kdy: 09 Ledna 2011, 22:36:26 »
Gnome Shell jsem zkoušel - značně nedodělané, ale Unity vůbec neznám ,netbook nemám...Zato mám smíšený pocity..

Stále se to mění...den ode dne. Jen pro zajímavost náhled oproti původnímu na srovnání co jsem sem již dával výše. Gnome Shell bude co nevidět dokonalej. Na Unity se vcelku těším jak dopadne. Prozatím po aktualizacích mi v Unity nejde čím dál víc věcí :) No ale proto je to vývojová verze...

Tu je ten poslední Gnome Shell pod Natty:
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #91 kdy: 09 Ledna 2011, 22:37:36 »
Čo ja ti viem?Vyzerá to tak chaoticky :).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #92 kdy: 09 Ledna 2011, 22:45:45 »
Čo ja ti viem?Vyzerá to tak chaoticky :).
Proč chaoticky?? Dock vlevo, ikony (které se mění na základu toho co zadáš) dle Menu vpravo. Hlavně je to geniálně rychlé a velice příjemná je obslužnost.
Koukni zde na Theme, je tam více screenů http://gnome-look.org/content/preview.php?preview=1&id=137126&file1=137126-1.jpg&file2=137126-2.jpg&file3=137126-3.jpg&name=WoodDragon+3+-+Gnome3+Shell+
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #93 kdy: 09 Ledna 2011, 22:47:33 »
Čo ja ti viem?Vyzerá to tak chaoticky :).
Proč chaoticky?? Dock vlevo, ikony (které se mění na základu toho co zadáš) dle Menu vpravo. Hlavně je to geniálně rychlé a velice příjemná je obslužnost.
Koukni na zde na Theme, je tam více screenů http://gnome-look.org/content/preview.php?preview=1&id=137126&file1=137126-1.jpg&file2=137126-2.jpg&file3=137126-3.jpg&name=WoodDragon+3+-+Gnome3+Shell+
Neodsudzujem to.Na to je príliš skoro aby som robil závery keď som stým ešte nepracoval. :)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #94 kdy: 09 Ledna 2011, 22:51:41 »
Čo ja ti viem?Vyzerá to tak chaoticky :).
Proč chaoticky?? Dock vlevo, ikony (které se mění na základu toho co zadáš) dle Menu vpravo. Hlavně je to geniálně rychlé a velice příjemná je obslužnost.
Koukni na zde na Theme, je tam více screenů http://gnome-look.org/content/preview.php?preview=1&id=137126&file1=137126-1.jpg&file2=137126-2.jpg&file3=137126-3.jpg&name=WoodDragon+3+-+Gnome3+Shell+
Neodsudzujem to.Na to je príliš skoro aby som robil závery keď som stým ešte nepracoval. :)
Stojí to za to to vyzkoušet. Jak se říká...za zkoušku nic nedáš ;)
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #95 kdy: 09 Ledna 2011, 23:07:42 »
Čo ja ti viem?Vyzerá to tak chaoticky :).
Proč chaoticky?? Dock vlevo, ikony (které se mění na základu toho co zadáš) dle Menu vpravo. Hlavně je to geniálně rychlé a velice příjemná je obslužnost.
Koukni na zde na Theme, je tam více screenů http://gnome-look.org/content/preview.php?preview=1&id=137126&file1=137126-1.jpg&file2=137126-2.jpg&file3=137126-3.jpg&name=WoodDragon+3+-+Gnome3+Shell+

Neodsudzujem to.Na to je príliš skoro aby som robil závery keď som stým ešte nepracoval. :)
Stojí to za to to vyzkoušet. Jak se říká...za zkoušku nic nedáš ;)
Ok snáď to bude v AURe.Akurát teraz to nebudem riešiť sťahujú sa mi (200MiB+) a mám adsl...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

aloisam

  • Host
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #96 kdy: 09 Ledna 2011, 23:27:23 »
Gnome Shell jsem zkoušel - značně nedodělané, ale Unity vůbec neznám ,netbook nemám...Zato mám smíšený pocity..

Stále se to mění...den ode dne. Jen pro zajímavost náhled oproti původnímu na srovnání co jsem sem již dával výše. Gnome Shell bude co nevidět dokonalej. Na Unity se vcelku těším jak dopadne. Prozatím po aktualizacích mi v Unity nejde čím dál víc věcí :) No ale proto je to vývojová verze...

Tu je ten poslední Gnome Shell pod Natty:


to rozdělení aplikací tam chybělo, ale proč ho proboha dali napravo? chápu to dobře, že najedu myší do levýho horního rohu na "činnosti" a pak budu muset na druhou stranu obrazovky??

ten dock vypadá, že není samostatnej, ale je to součást shellu, ano?

a nějak se mně tam ztratily "místa", ale nepochybně se nějak k souborům dá dostat. :)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #97 kdy: 10 Ledna 2011, 15:28:20 »
Gnome Shell jsem zkoušel - značně nedodělané, ale Unity vůbec neznám ,netbook nemám...Zato mám smíšený pocity..

Stále se to mění...den ode dne. Jen pro zajímavost náhled oproti původnímu na srovnání co jsem sem již dával výše. Gnome Shell bude co nevidět dokonalej. Na Unity se vcelku těším jak dopadne. Prozatím po aktualizacích mi v Unity nejde čím dál víc věcí :) No ale proto je to vývojová verze...

Tu je ten poslední Gnome Shell pod Natty:


to rozdělení aplikací tam chybělo, ale proč ho proboha dali napravo? chápu to dobře, že najedu myší do levýho horního rohu na "činnosti" a pak budu muset na druhou stranu obrazovky??

ten dock vypadá, že není samostatnej, ale je to součást shellu, ano?

a nějak se mně tam ztratily "místa", ale nepochybně se nějak k souborům dá dostat. :)

Ony "místa" už nebudou, bude tam jediné tlačítko a to Activities, nebo-li činnosti :). Já testoval gnome-shell asi tak půl až 3/4 roku zpět a to tam ještě žádný dock nebyl. Nebyly ani apletty do panelu, po widgetech jsem ani nepátral, nepoužívám je. Takže jsem nainstaloval, ale nepracoval jsem s tím. Jako koncept je to zajímavý, ale já osobně jsem příliš navykl na klasické Gnome, takže myslím že na mém desktopu vydrží ještě hodně dlouho. I když bude určitě možné se mezi prostředími přepínat, a pokud Gnome jak ho známe dnes nahradí Gnome-Shell, bude možné používat třeba xfce. Takže nikomu nebude nic vnuceno, jak jsem četl tady nebo možná to bylo v jiné diskuzi :).
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

aloisam

  • Host
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #98 kdy: 10 Ledna 2011, 17:53:23 »
Ony "místa" už nebudou, bude tam jediné tlačítko a to Activities, nebo-li činnosti :). Já testoval gnome-shell asi tak půl až 3/4 roku zpět a to tam ještě žádný dock nebyl.

tak jsme na tom se zkušenostma podobně ;) Já to taky (i díky paroluovi) chvilku s gnome-shell zkoušel, a po najetí na "činnosti" se vpravo vždycky objevila plocha s ukázkou všech spuštěných oken a vlevo pak pod sebou nabídky Aplikace, Místa, Nedávné dokumenty. Možná jsem divnej, ale zmizení nedávných dokumentů (jestli k němu došlo) mě docela potěšilo, ale že zmizel i "home" a připojený zařízení, mě docela trápí. :) čekal bych to nahoře vedle windows, applications, ale zřejmě se to schovává někde jinde..

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #99 kdy: 19 Ledna 2011, 10:35:40 »
Má niekto screeny s poslednej verzie gnome shell?
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.