Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nelze se přihlásit  (Přečteno 5244 krát)

Jaroslav Šrámek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Nelze se přihlásit
« kdy: 01 Června 2017, 02:18:30 »
Dobrý den,

Včera jsem aktualizoval Ubuntu na verzi 16.10, aktualizace proběhla v pořádku počítač fungoval bez problémů.  Dneska je to, ale bohužel trochu jinak, systém normálně naskočí až na obrazovku kdy mám zadat heslo k účtu, v ten moment přestane reagovat klávesnice a nemůžu dělat nic. Po chvilce čekání mám jen černou obrazovku.
V PC mám jen Ubuntu, ale používám ho teprve asi měsíc, tak že se v něm ještě moc neorientuju.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nelze se přihlásit
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2017, 07:13:45 »
Dobrý den,

Včera jsem aktualizoval Ubuntu na verzi 16.10, aktualizace proběhla v pořádku počítač fungoval bez problémů.  Dneska je to, ale bohužel trochu jinak, systém normálně naskočí až na obrazovku kdy mám zadat heslo k účtu, v ten moment přestane reagovat klávesnice a nemůžu dělat nic. Po chvilce čekání mám jen černou obrazovku.
V PC mám jen Ubuntu, ale používám ho teprve asi měsíc, tak že se v něm ještě moc neorientuju.
To značí, že aktualizace (upgrade)  v pořádku neproběhla, jen to tak vypadalo. Poučení:
Nepoužívat non LTS verze.
Neprovádět upgrade, ale vždy čistou instalaci požadované verze.
Mít /home na samostatném oddíle (usnadní instalaci/reinstalaci)
Před zásadním zásahem systém zálohovat = v případě potíží umožní snadný a rychlý návrat zpět.

Jaroslav Šrámek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Nelze se přihlásit
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2017, 14:05:42 »
Díky za odpověď, tak že jediný řešení asi bude reinstalovat systém že? Měl jsem za to že když mi sám systém nabídne upgrade že to bude v pořádku, no nic nová zkušenost.  :-\

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nelze se přihlásit
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2017, 22:10:34 »
Díky za odpověď, tak že jediný řešení asi bude reinstalovat systém že? Měl jsem za to že když mi sám systém nabídne upgrade že to bude v pořádku, no nic nová zkušenost.  :-\
Ano. Já mám s upgradem špatné zkušenosti. Jediný který za posl. léta proběhl bez problému byl 12.04 >> 12.10
Od té doby s upgradem už neztrácím čas. Pokud se do něho přece jen chceš pustit, vždy si udělej zálohu stávajícího systému - ať se můžeš v případě neúspěchu vrátit zpět.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.