Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 10.04 desktop 64bit automatické přihlášení bez monitoru - vyřešeno  (Přečteno 7122 krát)

libor777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Dobrý den po 2 hodinách googlování zkusím napsat sem zda mi někdo pomůže. Co řeším:
Jedná se o server(instalovaná je desktop verze protože tam GNOME funguje jak má) s grafickým prostředím GNOME, který bude mít spuštěné 3 další Virtuální systémy 1.Windows XP, 2. Ubuntu 10.04 server, 3. CENTOS.

Účel tohoto serveru tu nebudu probírat, ale potřebuji poradit jak to spustit bez monitoru. Vzdálená správa serveru probíhá přes SSH pomocí NX se připojuji do běžící session a také přes putty vše s autorizací pouze pomocí klíčů, to mám vyřešeno a funkční, po startu se spouštějí virtuální systémy. Vím že je tu spousta milovníků příkazové řádky, ale já potřebuji provozovat i grafické programy a v době 8mi a více jádrových systémů si to už můžu dovolit.

Problém nastává když se odpojí monitor, fígl s vesa driverem fungoval v Ubuntu 9.04 a VNC ale 10.04 se nenaloguje a nevytvoří session, takže se pak nemůžu NXkem připojit do session kde bych měl okna s virtuálními systémy. Pomůže mi prosím někdo vytvořit /etc/X11/xorg.conf tak aby mi server fungoval bez monitoru? Předem děkuji.

Opět si musím odpovědět sám ale nevadí:) Podělím se o řešení problému snad pomůžu jiným badatelům:
Takže řešením je fígl s vesa driverem ale v Ubuntu 10.04 to chce malou úpravu.

Postup je následující:
1) zadat příkaz: gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf (měl by se objevit prázdný soubor to je v pořádku musíme ho vytvořit)
do souboru vložit toto (a pak uložit abych byl přesný):

Section "Device"
Identifier "VNC Device"
Driver "vesa"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "VNC Screen"
Device "VNC Device"
Monitor "VNC Monitor"
SubSection "Display"
Modes "1024x768"
EndSubSection
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "VNC Monitor"
HorizSync 30-70
VertRefresh 50-75
EndSection

2) Uprava pro Ubuntu 10.04 desktop:
Editovat soubor: sudo gedit /etc/default/grub

upravit řádek s GRUB_CMDLINE_LINUX aby vypadal takto(a uložit):
GRUB_CMDLINE_LINUX="nomodeset"

Update grub příkazem: sudo update-grub

3) Pak restartujete systém a celá plocha už najede bez připojeného monitoru ale pozor před tím vším si udělejte vzdálený přístup do systému, protože se může stát, že když připojíte monitor nic neuvidíte protože neumí zobrazit to co jste nastavili v xorg.conf jako moje televize. Po restartu systému s připojenou televizí už to funguje, myslím že kdybych připojil starý monitor přes D-SUB a né TV přes digitál zobrazoval by plochu i při dodatečném připojení.
« Poslední změna: 05 Března 2012, 13:15:40 od libor777 »

mexa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Mám stejný problém v Ubuntu 18.04 a nedaří se mi to rozběhat. Tento postup jsem zkoušel i na 17.10, funkční, předchozí verze do 15.04 to nepotřebovaly. Nyní nové pc a staré verze hlásí chybu systému, jediná funkční verze je 18.04. Bohužel po odpojení od monitoru se nemohu připojit na vzdálenou plochu. Nakopne někdo? Díky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.