Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalacia a integracia SW [Ubuntu 8.04 USB verzia]  (Přečteno 3562 krát)

2laak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Instalacia a integracia SW [Ubuntu 8.04 USB verzia]
« kdy: 29 Dubna 2008, 06:49:55 »
Dobrý deň, chcel by som požiadať o radu v nasledujúcom probléme:

Chcem si do svojho USB Ubuntu 8.04 pridať ďalší softvér, ktorý v ňom nie je obsiahnutý. A to konkrétne tieto:

1. nejaký editor so zvýraznením syntaxe pri PHP, HTML, CSS (vo Win používam Notepad ++), okrem zvýraznenia syntaxe potrebujem ešte aj otváranie tab-ov, vyhľadávanie a hromadne nahradenie výrazov aj na viacerých taboch.

2. CSS editor so zvýraznenou syntaxou, pripadne automatickým doplňovaním (vo win používam Bradbury TopStyle Lite)

3. webový server s php a mysql, inštalovaným phpmyadmin bez nutnosti konfigurácie, teda ucelený hotový balík (vo win používam Complex web server od českého autora - na jeho meno si bohužiaľ nespomeniem)

4. ďalej aplikácie na klasické kancelárske prace (Open Office bohate postačí), na video VLC player, na audio Xmms (winamp like), web borwser Firefox (verzia 3 je fajn)

Prečo to robím: potrebujem USB OS na notebook Lenovo R61 (7732-4SG) na cestovanie v autobuse. USB verzia preto, aby sa mi HDD počas cestovania nepoškodil a zbytočne nehrabal na NTFS (s tým súvisiaca otázka je, ako vypnúť NTFS podporu, či podporu HDD, ak to ide)

Dodám, že som obyčajný Linux používateľ - začiatočník. Ubuntu som dal na USB vo Windows pomocou na to určeného nastroja.

Otázka teda znie, ako toto všetko spraviť? Bol by som rad, keby to šlo spraviť s Ubuntu, jednoducho a elegantne. Ak máte tip na iný OS, uvítam aj to, ale prvotný zámer je dokázať to s Ubuntu.

Za každú radu a reakciu vopred ďakujem.

2laak
peace, love, rock'n'roll

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.