Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nedokončená aktualizace-nastavení systému  (Přečteno 1694 krát)

vodik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
nedokončená aktualizace-nastavení systému
« kdy: 10 Března 2017, 09:08:00 »
Při aktualizaci systému mi byla nabídnuta aktualizace jádra systému. Požadované balíky jádra se  řádně stáhnou a proběhne i instalace, ale  při nastavování linux-image-4.4.0.66-generic(amd64)se další průběh nastavování zastaví a nepokračuje dál.
Část výpisu:
Nastavuje se balík linux-image-4.4.0-66-generic (4.4.0-66.87) …
Running depmod.
update-initramfs: deferring update (hook will be called later)
Examining /etc/kernel/postinst.d.
run-parts: executing /etc/kernel/postinst.d/apt-auto-removal 4.4.0-66-generic /boot/vmlinuz-4.4.0-66-generic
run-parts: executing /etc/kernel/postinst.d/dkms 4.4.0-66-generic /boot/vmlinuz-4.4.0-66-generic
a stop
Poradí někdo v čem může být problém?

Ubuntu 16.04.02 (64bit), AMD Phenom(tm) II X4 940 Processor × 4 ,8 GB RAM, GeForce GTX 950/PCIe/SSE2

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:nedokončená aktualizace-nastavení systému
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2017, 10:10:29 »
Může tam být hodně starých jader a už nedostatek místa pro nové... Stačí to pročistit přes Synaptic.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

vodik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:nedokončená aktualizace-nastavení systému
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2017, 11:57:39 »
Mám pouze nainstalována pouze 2 starší verze jadra 4.4. a místa  na disku  mám dostatek (systém 100GB; home 800GB), ale zkusil jsem odinstalovat antivirový program ESET pro Linux a po následném restartování a spuštění příkazu  sudo dpkg --configure -a proběhlo nastavení nového jádra v pořádku až do konce. Takže mám podezření na antivirus.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:nedokončená aktualizace-nastavení systému
« Odpověď #3 kdy: 10 Března 2017, 12:01:42 »
No, ono dávat antivirus na Linux, pokud neprovozuješ třeba mailserver s napojením na stanice s Windows, je velice zvláštní  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.