Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"  (Přečteno 70417 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #25 kdy: 01 Srpna 2008, 22:33:33 »
originalni tema je zamkle

Není zamklé, a proto jsem si to s ním dovolil sloučit ;)

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
(narozdil od autoru knihy vydelavam mene)

Kde berete tu jistotu?

nemyslim si, ze bych tim prispival komunite (tak naivni nejsem)

http://sdruzeni.ubuntu.cz/?q=formular
http://www.bibri.net/2008/06/28/kniha-ubuntu-zatim-dobry/

Nechci tu virit flame, originalni tema je zamkle a pritom me by jen zajimala nejaka objektivni (stejne tu objektivitu treba nepoznam) recenze treba i od nekoho jineho, nez od autoru...

http://paulmanuv.blog.cz/0807/ubuntu-cesky-a-na-papire
http://www.zive.cz/Titulni-strana/Ubuntu-Prakticka-prirucka-uzivatele-Linuxu-kniha/sc-21-a-142242/default.aspx
http://www.bibri.net/2008/06/11/ceske-ubuntu-konecne-venku/ - reakce jsou v komentářích
« Poslední změna: 02 Srpna 2008, 23:45:47 od bibri »

toast

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #27 kdy: 03 Srpna 2008, 12:02:35 »
Kde berete tu jistotu?

Spis jsem to myslel tak, ze pro me neni cca 400,- CZK malo, zatimco kdesi vyse jsem si hned nekolikrat precetl, mnou volne interpretovano, ze tech par supu nestoji ani za rec. Jestli jsem to omylem vlozil do ust autorum, kteri s takovym tvrzenim nesouhlasi, tak se omlouvam.

Nejak se celym timhle tematem propletaji dva nazory, relativne osamoceny Sandrickuv, ktery vzletne nebo mene vzletne rika, ze jsou autori vychcani, ze vydali okopirovane zdroje z wiki pro nejrozsirenejsi distribuci, a nazory autoru, ktere takovehle tvrzeni vcelku pochopitelne urazi.

Sice by bylo super, kdyby si clovek mohl stahnout treba na ubuntu.cz zdarma pdf cele knihy (napriklad bajecnou knizku Dive into Python si muzu koupit tistenou, stahnout atd.) Tim by se zavrela huba vsem rejpalum, ale taky by bylo fajn, kdyby byly zdarma v pekarne rohliky...  ;) Autori si s tim dali praci, nic neporusuji, je vcelku bezne za to chtit neco protihodnotou.

Diky moc za odkaz na ty recenze, to mi konecne prislo nejrozumnejsi. Co tam je navic oproti wiki, jsem se z nich stejne moc nedozvedel, nicmene reakce na knizku jako celek jsou z drtive vetsiny kladne, koukam. Po preceteni http://paulmanuv.blog.cz/0807/ubuntu-cesky-a-na-papire si rikam, ze by to mohl byt docela pekny darek pro nekoho, kdo s linuxem zacina.
« Poslední změna: 03 Srpna 2008, 12:16:13 od toast »

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #28 kdy: 03 Srpna 2008, 12:38:33 »
Nejak se celym timhle tematem propletaji dva nazory, relativne osamoceny Sandrickuv, ktery vzletne nebo mene vzletne rika, ze jsou autori vychcani, ze vydali okopirovane zdroje z wiki pro nejrozsirenejsi distribuci, a nazory autoru, ktere takovehle tvrzeni vcelku pochopitelne urazi.

To neni presne to, co jsem napsal. Ja pouze tvrdim, ze po obsahove strance kniha oproti wiki nic zasadniho neprinasi. Technicke zpracovani je jine.

Pokud mate zajem udelat si vlastni nazor, doporucuji onu recenzi na bibri.net. Z ukazek uvidite styl, jak je to udelane a napsane, z obsahu, co v knize je a neni.

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #29 kdy: 03 Srpna 2008, 14:07:04 »
Víš co trolle? Napiš mi adresu a já Ti tu knihu objednám a zaplatím, aby sis jí mohl přečíst a opravdu porovnat s wiki, jo? Sám jednu mám a studuje jí se mnou dalších šest lidí, kteří by jinak byli ztracení a vrátili by se k windows, protože je jim trapné pořád mě žádat o pomoc.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #30 kdy: 03 Srpna 2008, 16:07:01 »
Víš co trolle? Napiš mi adresu a já Ti tu knihu objednám a zaplatím, aby sis jí mohl přečíst a opravdu porovnat s wiki, jo? Sám jednu mám a studuje jí se mnou dalších šest lidí, kteří by jinak byli ztracení a vrátili by se k windows, protože je jim trapné pořád mě žádat o pomoc.

Proboha, co je zase tohle za vylev... Ja ti tu knihu neberu, ja ti ji preju. Ohledne tve ochoty mi knihu dokonce i zaplatit a koupit :), pekne gesto i kdyz ponekud prazdne. Proc to nenabizis radsi tomu prispevateli, kteremu se cena zda byt vysoka? Proc tu knihu cpes nekomu, kdo ji nechce?

A vubec, proc tedy nenapises prispevek, kde podrobne rozepises, kde vidis kvality knihy? Jak se ti libi zpracovani, co noveho je v knize po obsahove strance, v cem ti kniha pomohla, atd.

Ja jsem pro sdileni takove zkusenosti. Nazyvas me trollem, ale tvuj prispevek je jeden velky a prazdny plivanec...

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #31 kdy: 06 Srpna 2008, 19:47:38 »
Sice by bylo super, kdyby si clovek mohl stahnout treba na ubuntu.cz zdarma pdf cele knihy (napriklad bajecnou knizku Dive into Python si muzu koupit tistenou, stahnout atd.) Tim by se zavrela huba vsem rejpalum, ale taky by bylo fajn, kdyby byly zdarma v pekarne rohliky...  ;) Autori si s tim dali praci, nic neporusuji, je vcelku bezne za to chtit neco protihodnotou.

U Mandrivy nám to funguje - PDF je ke stažení uvolněno tehdy, když se podle čísel ukáže, že se kniha (asi) prodá. Taková je dohoda s Computer Pressem. Je možné, že to začneme praktikovat i u Ubuntu, ale to ukáže až čas a hlavně to, jak knihu přijmou čtenáři - kupující čtenáři. Bez toho, že by se zaplatily náklady, to samozřejmě možné není.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #32 kdy: 06 Srpna 2008, 22:55:17 »
Trolové... Jsou skřítci, kteří škodí i přes svou nevědomost. 
Mám za sebou  zkušenost s Ubuntu  i přes nějaké ty peripetie. Nic není ideální... ale ta kniha dokáže provést útrapama, jenž potrápí každého na jakémkoli systému...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

toast

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #33 kdy: 07 Srpna 2008, 09:39:43 »
Z D&D, Shadowrunu znam i uplne jine troly  :D

Jeste bych mel jeden dotaz, to ze je to kniga i s dvd usita na 8.04 znamena, ze v rijnu mi uz zdaleka tak k uzitku nebude, kdyz se rozhodnu provest dist-upgrade na 8.10, nebo jsou v ni velike pravdy, ktere pretrvaji lidstvo?

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #34 kdy: 07 Srpna 2008, 11:14:44 »
Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně

Knihu mám a myslím, že začátečníci a lidé kteří se s Ubuntu teprve seznamují ji využijí pořád velice dobře :)
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #35 kdy: 07 Srpna 2008, 11:21:46 »
Některá pravda vydrží dlouho, některá umírá v zápětí... Osud té pravdy máme v rukou. Jak dlouho vydrží vám?  8)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #36 kdy: 07 Srpna 2008, 14:33:04 »
Z D&D, Shadowrunu znam i uplne jine troly  :D

Jeste bych mel jeden dotaz, to ze je to kniga i s dvd usita na 8.04 znamena, ze v rijnu mi uz zdaleka tak k uzitku nebude, kdyz se rozhodnu provest dist-upgrade na 8.10, nebo jsou v ni velike pravdy, ktere pretrvaji lidstvo?

Některé detaily budou odlišné, ale základ zůstane minimálně pár let stejný.

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #37 kdy: 07 Srpna 2008, 20:13:43 »
Navíc je 8.04 LTS, takže jestli bude chodit bez problémů, tak proč by začátečník prováděl dist-upgrade? A když provede, tak proto, že už o tom bude něco vědět a už to vlastně není začátečník :D  Třeba já jsem koupenou knihu půjčil, a pochybuju že čtenář bude mít zájem o upgrade, když si vyladil systém podle knihy k obrazu svému. Je rád že mu to chodí a nepotřebuje změny :D
A je o ní takovej zájem že si budu muset objednat ještě jednu, páč z týhle se stala putovní :D
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Marcelius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
  • ...super načural...
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #38 kdy: 12 Srpna 2008, 16:58:43 »
Zdravim,
niesom velmi zdatny v linuxe a s Ubuntu len zacinam. Knihu som videl a cital - podla mna je super. Hned som si objednal 2ks. Myslim ze je to skvela reklama pre Ubuntu.
Tymto dakujem autorom za to ze sa podujali nieco take vydat.
elá hop...

Falco

  • Host
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #39 kdy: 03 Září 2008, 05:03:36 »
Jsem rád že kniha vyšla.Považuji to za + u minoritního systému jako tento a komu se to nelíbí tak ať si skusí něco vytvořit sám.

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #40 kdy: 08 Září 2008, 14:15:57 »
konečně jsem se dostal k tomu, že bych si knihu koupil, dřív jaksi nebyly finance...
jenže se mi to zdá už relativně "po funuse", když za měsíc vyjde nová verze Ubuntu...

tak se ptám, nevíte, jestli vyjde i aktualizovaná kniha pro Intrepid Ibex?

obzvlášť fajn by bylo, kdyby tam byly aspoň aktuální dvd...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #41 kdy: 08 Září 2008, 14:40:24 »
Po funuse? Nemyslím, Ubuntu 8.04 je LTS, takže si můžeš hrát s 8.04 ještě dost dlouho -> je logické, že kniha vyšla k této verzi a ne k půl roční "jiné".

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #42 kdy: 08 Září 2008, 16:34:53 »
Kniha k Intrepid Ibex vyjde. Pokud se bude prodávat stejně dobře jako současná (jen se koukněte na stránky CPressu, co je u ní napsáno ;)), tak bude vycháze stejně jako ta "Mandrivácká" každého půl roku.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #43 kdy: 08 Září 2008, 17:35:11 »
Kniha k Intrepid Ibex vyjde. Pokud se bude prodávat stejně dobře jako současná (jen se koukněte na stránky CPressu, co je u ní napsáno ;)), tak bude vycháze stejně jako ta "Mandrivácká" každého půl roku.
No né, tak to mě ani nenapadlo.
Jinak gratuluji autorům k úspěšnému prodeji příručky.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #44 kdy: 08 Září 2008, 18:42:50 »
Ivan na to sice dost nadává, protože teď bude mít dvě knihy najednou, ale vypadá to velmi dobře. Navíc od vánočního trhu se také hodně očekává... :)

premet

  • Host
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #45 kdy: 08 Září 2008, 19:30:36 »
No já už jsem viděl, že i u počítačů Barbone je v nabídce už i vedle Mandrivy, ale cenově je o 150 korun dražší což nechápu, když je kniha levnější než Mandrivácká.

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #46 kdy: 09 Září 2008, 22:38:19 »
No já už jsem viděl, že i u počítačů Barbone je v nabídce už i vedle Mandrivy, ale cenově je o 150 korun dražší což nechápu, když je kniha levnější než Mandrivácká.

Kvantita - zaříkadlo moderních obchodníků. Prostě se toho prodá mnohem méně než Mandrivy.

Kniha k verzi 8.10 vyjde, je v plánu. Uvítáme veškeré náměty, připomínky, nápady i kritiku - tak, aby byla kniha (včetně DVD) co nejužitečnější. Pište klidně sem, případně mne kontaktujte e-mailem.

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #47 kdy: 09 Září 2008, 23:10:43 »
Tak ja jsem mezi kupci. Pravda ne za svoje, ale za skolni. Potreboval jsem do ucebny doinstalovat Linux na dualboot (jeste to porad nemam) a kolega, ktery to uci paralelne se mnou neni tak sbehly v PC a Linuxu uz vubec (ja vubec, bez toho uz). Poklud jsem experimentoval v poslednim roce s Linuxem, bylo to Ubuntu*. Proto jsem i uvital knihu a tu pro sebe a kolegu zakoupil, navic jsem rad i za to DVD (CD z webu mam samozrejme stazene taky).

Jsem (a zatim i nadale budu) windowsak a v diskusich ala win x Lin jsem vzdycky psaval, ze Linuxu chybi literatura (co potrebuju na win - temer vse koupim). IMHO kazdy takovy pocin muze Linuxu jen prospet, nemuze mu ublizit. Lidi (BFU) nejsou zvykli hledat na webu a sedet od rana do noci na forech ceskych anglickych a certvijakych, aby se brodili tunami informaci. Porad existuje nemalo lidi, vcetne odborniku, kteri jsou ochotni do literatury investovat, i kdyz to dnes vypada, ze vsechno se da vygooglovat. Kupuju (nesmat se mi prosim a nenadavat): Chip za svoje, v praci PCworld, kvuli kolegynim i PPK, mam nekolik knih o W2000 a W2003serverech (mam je na starosti) + knizky o php (spravuju par jednoduchych webu) a dalsich vecech (grafika, VB).

Pritom neustale googluju, sleduju snad desitky for ruzneho zamereni (ne v jednom dni), ale stejne, kdyz vidim nejakou rozumne sepsanou knizku, koupim ji (bud za svoje nebo sluzebni). Muzu si ji vzit, prolistovat, procist co potrebuju nebo na co narazim.

Knizka je proste knizka a kupec knihy vubec nemusi byt pitomec, ktery nedokaze cist wiki nebo googlovat a takovy kupec muze byt prece i Ubuntak.

----------
* Jako perlicku dodam, proc jsem se zameril vice na Ubuntu (zkousel jsem Mandrake/rivu, Fedoru a Suse). Zapamatoval jsem si: sudo apt-get install mc :-). Zadny jiny prikaz si prakticky nedokazu zapamatovat a toto byl jedinny a prvni (cd, ls nepocitam - ani teda nevim, jestli neni podobny prikaz na zminovanych distribucich, jestli jo, proste jsem ho jeste v te dobe nestravil) a zatim vicemene posledni (mc je pro mne nepostradatelny a mrzi me, ze neni? v defaultni instalaci).
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

typon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #48 kdy: 26 Prosince 2008, 22:29:23 »
jen dotaz:
pise se ze druhe vydani (Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu) melo vyjit zacatkem prosince.
ale jak koukam tak zatim nevyslo,nebo jo???
jsem v zahranici a rad bych si tuto prirucku obednal ale formular na obednani je porad nefunkcni!!
jak to teda je??

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.