Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Reklama na Subdomény  (Přečteno 1738 krát)

Dregs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Reklama na Subdomény
« kdy: 12 Března 2011, 22:53:43 »
Dobrý den, mám zakoupenou doménu u forpsi.com a dělám kamarádům subdomény, které mi jedou na vlastním VPS ( OS: Ubuntu ).
Webový server mám apache2 a potřebuju udělat, aby mi šlo na všech subdomenách dat nějak reklama ( př : endora.cz, má na svých webech reklamu ) podobně bych to chtěl udělat také, slyšel jsem, že se to děla v apache2, prosím poradí někdo ?

Předem děkuji

Dragonn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Reklama na Subdomény
« Odpověď #1 kdy: 20 Března 2011, 15:06:18 »
No, v apache můžeš myslim někde nastavit třeba alias (něco jako virtuální složku pro každýho uživatele, kde budeš mít nějakej HTML fragment, kterej oni budou muset includnout do stránky. Pokud bys je chtěl donutit, aby ho měli někde vloženej, asi bys to musel kontrolovat nějakym skriptem třeba, nebo tak něco.

Každopádně z tvého popisu mi není uplně jasné, jak bys to chtěl. Mrknul jsem na tu stránku, kterou jsi psal, ale nějak jsem tam žádnej reklamní pruh nenašel, tak nevim...
Pokud něco alespoň trochu funguje, je lepší se v tom nešťourat.
Ntb: MSI EX300X, Core 2 duo 2GHz, 4GB RAM, ATI HD3450 256MB, Ubuntu 9.10

Pavel Půlpán

Re: Reklama na Subdomény
« Odpověď #2 kdy: 20 Března 2011, 16:29:40 »
Myslím, že to myslí zhruba tak, jak to řešené Internet Centrum. A ano, je to skript, který vloží do kódu na začátku elementu body reklamní lištu.

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Reklama na Subdomény
« Odpověď #3 kdy: 30 Března 2011, 23:29:05 »
mod_layout
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Dregs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Reklama na Subdomény
« Odpověď #4 kdy: 03 Dubna 2011, 13:32:02 »
Nemohl by mi prosím někdo pomoci ?

ICQ: 404 615 126
Skype : dominik3464

Děkuji

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Reklama na Subdomény
« Odpověď #5 kdy: 03 Dubna 2011, 14:05:45 »
Když ti o to tolik jde, tak si najdi nějakýho profíka co dělá podporu pro linuxové servery a bude více než spokojen.
Všechny rady co tu byly dány jsou naprosto adekvátní a dostačující k vyřešení tvého problému.

A věř tomu, že jestli tady existuje někdo schopný ti poradit, tak pochybuju, že bude znát ICQ ;D

A samozřejmě si neodpustím poznámku o dětech co si nemají hrát se serverem a už vůbec to nikomu nenabízet, protože se akorát spálí ::)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.