Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lifebook C-1020 - nebootuje  (Přečteno 6144 krát)

Tonik25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
    • Ebook forum
Lifebook C-1020 - nebootuje
« kdy: 25 Prosince 2007, 12:50:49 »
Zdravim, nainstaloval jsem si na svůj ntb Ubuntu GG, měsíc jsem ho testoval ale nepřirost mi moc k srdci, tak jsem se rozhodl že tam hodím starou dobrou verzi FF, bootnul jsem instalační cd, zformátoval disky, přiřadil /,/home a swap a dal se do instalace, instalace proběhla jak měla, ale když jsem vyndal instalační cd a restartoval, tak mi to do systému nenajelo,  v biosu jsem zkrontroloval jestli bootuje z hdd, ale vše bylo ok, tak jsem ho vypnul a nechal bejt, asi po 3 hodinách jsem to zkusil znova a nic, tak jsem hodil znova instalační cd a vyzkoušel jsem zavést systém z disku, vše naběhlo vpořádku, ale když jsem to cd vyndal a skusil jestli nabootuje normálně tak to nenajelo, prostě se to zasekne, disk neběží nic...... tak prosím pomoc, nechce se mi pořád systém spouštět přes live cd......
„Zpětné testování“? A to je co? Pokud se to zkompilovalo, tak je to dobré a pokud to i nabootovalo, je to perfektní.
====================================================================
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

impact

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Lifebook C-1020 - nebootuje
« Odpověď #1 kdy: 29 Prosince 2007, 16:03:08 »
Neobjeví se ti to menu, kde se startuje Grub? Tady je několik návodů, jak znova Grub nainstalovat.

http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-24113.html

Tonik25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
    • Ebook forum
Re: Lifebook C-1020 - nebootuje
« Odpověď #2 kdy: 31 Prosince 2007, 16:09:11 »
hmm tak nic... já se do grubu dostau přes live cd když dám bootovat z hdd,takže chyba bude asi někdy v biosu....
„Zpětné testování“? A to je co? Pokud se to zkompilovalo, tak je to dobré a pokud to i nabootovalo, je to perfektní.
====================================================================
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.