Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nejde vypnout notebookový displej  (Přečteno 3074 krát)

hajiborojobo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
nejde vypnout notebookový displej
« kdy: 19 Června 2014, 01:48:19 »
Zdravím, mám na laptopu připojený externí monitor,ten jede ok, ale nejde vypnout ten na notebooku(viz foto, monitor v laptopu jede dál v malém rozlišení,obrazovka funguje,kurzor videt nejde),mam xubuntu 14 lts,  uzavřené amd fglrx ovladače(což je podle mě ono,co vytvari pár problemu), v nastavení je displej vypnutý, přes fn+f4 to vypnout taky nejde, opačně ano..přemýšlel jsem že bych nahrál arandr,s tím se pracuje fajn,ale určitě jste zběhlejší a dokážete lehce poradit

btw,když mám zaplé oba monitory(a né zrcadlení) tak to má flickering(na youtube je video),to jde sice obejít dočasným příkazem,ale není to pravé ořechové a nesedí mi přesně okraje,takže je pro mne zatím jednodušší,abych využíval jen ten externí,ale kdyby měl někdo tip,určitě se nebudu zlobit,asi to chce poupravený příkaz,mám to na dvi 1920*1200 a 1366*768..problém je,že občas beru notas ven,což by pak harpovalo,kdybych to v aticonfigu nebo xrandru nebo čem nastavil na určité hodnoty,proto se do toho nechci poustet

edit : při různém přepínaní různými kombinacemi zrcadleni/jen laptop monitor/jen externi monitor se v určité kombinaci laptop monitor vypne,není to zvlášť pohodlné a chápavé,ale alespoň to nějak funguje,ted už jen přijít na fix flickeringu,když bych chtěl oba najednou a budu spokojený

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 19 Června 2014, 17:10:08 od hajiborojobo »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:nejde vypnout notebookový displej
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2014, 23:36:29 »
Moment, pokud máš uzavřené ovladače, musíš konfigurovat přes ccc, randr bude fungovat pouze s otevřeným, jestli se nepletu. Nemá ten laptop 2 grafiky třeba?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

hajiborojobo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:nejde vypnout notebookový displej
« Odpověď #2 kdy: 20 Června 2014, 00:02:58 »
omlouvám se za nedodání celého infa,ano mam hybrid intel/amd,přes ccc(předpokládám že je myšleno amdcccle) nic takového nastavit určitě nejde, nastavení je asi u mobilních catalystu osekané,viz foto

[příloha smazaná administrátorem]

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:nejde vypnout notebookový displej
« Odpověď #3 kdy: 20 Června 2014, 11:30:59 »
omlouvám se za nedodání celého infa,ano mam hybrid intel/amd,přes ccc(předpokládám že je myšleno amdcccle) nic takového nastavit určitě nejde, nastavení je asi u mobilních catalystu osekané,viz foto

Co jsou mobilní ovladače? Nainstaluj normální...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

hajiborojobo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:nejde vypnout notebookový displej
« Odpověď #4 kdy: 20 Června 2014, 15:49:50 »
mobilní=laptop=6770"M" neobsahují žádné větší nastavení viz screen

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:nejde vypnout notebookový displej
« Odpověď #5 kdy: 20 Června 2014, 19:18:54 »
Blbost, to se mi nezdá. Přes to jejich grafický klikátko bys měl mít možnost nastavit rozlišení displeje a uložit konfiguraci do xorgu. ccc jsem myslel catalyst control center, zkus ho spustit jako root (nyní se jmenuje jinak, jak jsi uvedl).

EDIT:

Chybí ti tam ti tam menu položky právě pro displej..Mobilní verze grafik budou ořezané co do výkonu, ne do možností nastavení.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1180617

Akorát teda nevím, jak to bude v případě, když jsou tam dvě grafiky, jestli na toho intela nebudeš muset právě přes randr, protože v běžném prostředí máš asi přepnuto na intel. nastavení v ccc bude možné asi jen pokud bude zvolená atina.
« Poslední změna: 20 Června 2014, 19:30:31 od sabraq »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

hajiborojobo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:nejde vypnout notebookový displej
« Odpověď #6 kdy: 20 Června 2014, 20:08:41 »
děkuji za reakci,ten catalyst center spouštím jako sudo amdcccle,přepínám grafiku intel>amd amd>intel také přes něj(jinak to neumím,ale tuším že to lze asi i přes aticonfig) nejsem ani překvapený, že tam více nastavení nemám,na windowsech to bylo totožné(popřípadě přidán jen overclocking), když jsem hledal na googlu screenshoty z catalystu a mé grafiky,tak ostatní také neměli více nastavení..
Citace
když jsou tam dvě grafiky, jestli na toho intela nebudeš muset právě přes randr, protože v běžném prostředí máš asi přepnuto na intel. nastavení v ccc bude možné asi jen pokud bude zvolená atina.
žádné skryté nastavení se při změně grafiky neobjeví,v podstatě využívám jen dedikovanou kartu a dva monitory(laptop+monitor), když jsem na intelu,tak bez elektřiny a jen jeden monitor(laptop).nastavování randru na intelu mě tedy nezajímá,nemá pro mne význam
« Poslední změna: 20 Června 2014, 20:11:33 od hajiborojobo »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

hajiborojobo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:nejde vypnout notebookový displej
« Odpověď #8 kdy: 21 Června 2014, 01:35:33 »
díky, určitě vyzkouším po víkendu, došlo mi, že hledat na googlu moc dobře v linuxovém tématu neumím,když jsem nenašel tohle vlákno... dávám filtr za poslední rok, což je chyba když si uvědomím, že oprotí widlím se v linuxu způsob ovládání systému nemění takovým rychlým tempem

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:nejde vypnout notebookový displej
« Odpověď #9 kdy: 22 Června 2014, 01:23:36 »
oprotí widlím se v linuxu způsob ovládání systému nemění takovým rychlým tempem
Docela jsem se pousmál :D.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.