Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ekonomický systém PROFIT pod wine - zkušenosti  (Přečteno 3085 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
ekonomický systém PROFIT pod wine - zkušenosti
« kdy: 08 Ledna 2017, 22:02:19 »
Používám PROFIT www.lpsoft.cz v práci pod wine. Windows nemáme. Funguje celkem vše pěkně a svižně, kromě

vyhledávání firem v ARESu, musí se zadat ručně
zadávání data do karty kalendář, datum se musí vypsat
odeslání exportu rovnou do emailu, do nové zprávy thunderbirdu
odeslání exportu do Excelu, ten nemám, ani do XLS

Nemáte někdo zkušenosti, jak tyto drobnosti opravit? Díky.

U14.04
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

pet75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re:ekonomický systém PROFIT pod wine - zkušenosti
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2017, 09:16:48 »
Ahoj,
taky používám Profit a jsem taky spokojený. Vyhledávání v Aresu mi přestalo fungovat někdy okolo března 2016, prý se nemůže připojit k serveru. V té době jsem měl UBU 14.04 LTS, nyní mám 16.04 a nic se nezměnilo. Problém bude asi v Profitu, tak jim tam napíšeme?

Petr

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:ekonomický systém PROFIT pod wine - zkušenosti
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2017, 09:21:37 »
Ahoj,
taky používám Profit a jsem taky spokojený. Vyhledávání v Aresu mi přestalo fungovat někdy okolo března 2016, prý se nemůže připojit k serveru. V té době jsem měl UBU 14.04 LTS, nyní mám 16.04 a nic se nezměnilo. Problém bude asi v Profitu, tak jim tam napíšeme?

Petr

Já tam psal a odpověď byl, že za wine neručí (to jsem čekal) a že si mám nainstalovat jakési certifikáty, které jsou ve Windows automaticky. To jsem řešil zde v jiném tématu. Ale nevyřešil a dál jsem se nedostal.

Ostatní uvedené Vám funguje (roleta kalendář viz obr.)

Díky za rady a tipy.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mirin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:ekonomický systém PROFIT pod wine - zkušenosti
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2017, 19:56:19 »
roletky mi také nefungují a co je horší, nefunguje EET...:-(

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:ekonomický systém PROFIT pod wine - zkušenosti
« Odpověď #4 kdy: 21 Února 2017, 22:01:19 »
Vím že to moc nepomůže, ale stále dokola je to to samé. Buď musíte používat aplikace, které mají oficiální podporu jako např. ABRA Flexibee (používáme k plné spokojenosti), nebo použít Wokna ve virtuálu. Je logické, že firmy produkující soft jen pro Windows se nebudou zaobírat problémy na jiných OS a tím je myšlen i MAC OS.
Aj dont spíík ííngliš :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:ekonomický systém PROFIT pod wine - zkušenosti
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2017, 11:18:06 »
Vím že to moc nepomůže, ale stále dokola je to to samé. Buď musíte používat aplikace, které mají oficiální podporu jako např. ABRA Flexibee (používáme k plné spokojenosti), nebo použít Wokna ve virtuálu. Je logické, že firmy produkující soft jen pro Windows se nebudou zaobírat problémy na jiných OS a tím je myšlen i MAC OS.

Flexibee mi nefungovalo na 100% a bylo hrozně pomalé, tak jsem ho opustil. Vystavit 20 faktur s položkami byla práce na půl dne.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

pet75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re:ekonomický systém PROFIT pod wine - zkušenosti
« Odpověď #6 kdy: 29 Ledna 2018, 11:12:02 »
Ahoj, má někdo nějaké nové poznatky, třeba co doinstalovat?
EET mi taky nefunguje dobře, hlásí to nějakou chybu šifrování. Musím EET odeslat ručně, pak mi to píše odesláno po chybě.
ps. Abru máme v práci, to je samo peklo.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:ekonomický systém PROFIT pod wine - zkušenosti
« Odpověď #7 kdy: 29 Ledna 2018, 11:19:17 »
Ahoj, má někdo nějaké nové poznatky, třeba co doinstalovat?
EET mi taky nefunguje dobře, hlásí to nějakou chybu šifrování. Musím EET odeslat ručně, pak mi to píše odesláno po chybě.
ps. Abru máme v práci, to je samo peklo.

Používám Profit (wine32, Ubuntu64) denně v práci bez větších problémů. EET nepoužívám, vyhledávání v ARESu nefunguje.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:ekonomický systém PROFIT pod wine - zkušenosti
« Odpověď #8 kdy: 28 Října 2018, 18:48:55 »
odeslání exportu do Excelu, ten nemám, ani do XLS

Odesílání do Excelu se vyřeší instalací Excelu a nasměrováním cesty k měnu v PROFIT.INI
Kdo by Excel nechtěl, tak exportované soubory XLS najde (než zavře PROFIT) ve složce /tmp. Dá se to taky používat.

Dnes jsem přeinstaloval PROFIT (poslední verzi) podle návodu zde:
http://www.lpsoft.cz/linuxosx.htm (žádné čáry s 32 bit wine)
a začalo fungovat i vyhledávání v ARESu (viz obrázek) a stahování kurzů z ČNB.

PROFIT pro Linux doporučuji.
UBUNTU MATE 16.04 64bit
« Poslední změna: 29 Října 2018, 11:42:43 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.