Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Uložit relaci pro další spuštění - Xubuntu 16.04 - NEFUNGUJE KOREKTNĚ  (Přečteno 1059 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Zdravím.
   V poslední verzi Xubuntu 16.04 mám problémy s ukládání relací pro další spuštění. V předchozí LTS verzi to téměř fungovalo, nicméně ve většině případů byly po novém nastartování OS všechny uložené aplikace spuštěny na ploše číslo jedna.

Nyní mám nastaveny čtyři virtuální plochy. Jediná aplikace, která se vždy po restartu PC obnoví korektně a to včetně spuštění v korektní virtuální ploše je qBittorrent v3.3.1. (Qt aplikace pro KDE).  Thunar 1.6.10 (nativní správce souborů pro Xfce) se po uložení relace a novém startu PC obnoví pouze někdy a to většinou na virtuální ploše č. 1, bez ohledu na to, v jaké virtuální obrazovce předtím běžel.
Vivaldi (1.1.453.59 (Stable channel) (64bitový)), Firefox (46.0.1), Steam klient (04/29/2016- balíčky: 1461972496), Free Rapid Downloader (0.9u4) a jiné se mi neobnoví nikdy.

Při odhlášení mám umístěno zaškrtávadlo u volby: Uložit relaci pro příští přihlášení. Xubuntu jsem kvůli jiným problémům před týdnem smazal a provedl čistou instalaci, nicméně to na tento problém nemělo žádný vliv a stále to nefunguje korektně.

Google řeší pouze opačný problém, tedy jak zakázat uložení relace pro další spuštění. 

Velmi bych uvítal radu, vedoucí k vyřešení tohoto problému.

Předem velice děkuji a přeji hezký den!

Jáňa

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.