Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak postupovat když Ubuntu nereaguje na myš ani klávesnici ?  (Přečteno 2149 krát)

ubu.user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Omlouvám se, jsem linuxový začátečník ( od 6/2018) a jinak zároveň jsem jen docela běžný uživatel Win PC.

Nestává se mi to často, ale tak 1x za týden mi při běžném prohlížení stránek ve Firefoxu (v Ubuntu) počítač zcela zatuhne.
Možná existuje nějaká klávesová zkratka, kterou bych dokázal aplikaci ukončit. Možná jen nemám něco správně nastaveno. Abych řekl pravdu, neumím ani hledat co je příčinou. 

Trochu mne mrzí, že nedokážu ukončit proces, který zlobí a musím laicky Vypnout a Zapnout PC jako v tom seriálu "Ajťáci" na HBO GO   ;), který mám právě rozkoukaný ...

Nemám nainstalovány žádné hromady aplikací, žádné hry i Firefox mám jen v nějakém výchozím nastavení ...   

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Jak postupovat když Ubuntu nereaguje na myš ani klávesnici ?
« Odpověď #1 kdy: 08 Srpna 2018, 00:01:45 »
ctrl+alt+T
otevře se Terminál. Zadej:
Kód: [Vybrat]
pkill firefox
nebo
Kód: [Vybrat]
killall -9 firefox
a zmáčkni enter. Tím ukončíš Firefox.
Pokud je ale "zaseklý" celý systém, nebude ti to stejně nic platné.
Pak můžeš zkusit klasické ctrl+alt+del  což je odhlášení
popřípadě alt+PrtSc+B  což je restart
----------------------------------------------------------------------------------
Nicméně pokud není systém "zdravý", tak raději reinstaluj z ověřené instalačky. Rozhodně lepší než se pořád otravovat s nabořeným OS.  Ovšem taky se může jednat o HW závadu (RAM, nebo HDD). V tom případě udělat diagnostiku (pomocí UBCD) a vadnou komponentu vyměnit.

jmp

  • Host

ubu.user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Jak postupovat když Ubuntu nereaguje na myš ani klávesnici ?
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2018, 17:41:20 »
Děkuji moc za rady.

Je to spousta informací ... začínám tušit, že dva počítače a nebo alespoň jeden podpůrný tablet či mobil jsou pro linuxového začátečníka nezbytnost ... naštěstí tohle není problém ... ;)   


Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Jak postupovat když Ubuntu nereaguje na myš ani klávesnici ?
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2018, 18:36:50 »
Citace
alt+PrtSc+B  což je restart

Proboha tohle neraď, to je shození systému natvrdo! Správně se má postupně napsat:
Kód: [Vybrat]
alt + PrtSc + R E I S U Bcož zaručí synchronizaci dat. Viz článek na Root.cz.


V určitých grafických prostředí funguje zkratka CTRL+ALT+ESC, kde se ukáže místo kurzoru lebka a po kliknutí na okno aplikace, ji zabije. Ale nevím, jak to má teď Ubuntu.


Nebo kl. CTRL+ESC je správce procesů.
« Poslední změna: 11 Srpna 2018, 18:39:11 od Milhouse »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.