Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Anketa:

Této možnosti bych využil
126 (67.4%)
Uvažoval bych o tom
54 (28.9%)
Raději kupuji počítače s OS Microsoft
7 (3.7%)

Celkem hlasů: 186

Hlasování ukončeno: 04 Prosince 2013, 16:03:53

Autor Téma: Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci  (Přečteno 140037 krát)

zdenek00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #250 kdy: 22 Března 2014, 13:46:45 »
Koupil jsem si Acer s Wind XP a Asus bez operačního systému před 3 lety v Aceru odešla 1 ramka,vyměněna.Asus doteď funguje s Ubuntu,už nikdy Acer předražený šmejd.Jinak Asus dobře
funguje s Ubuntu.Od teď určitě Asus bez operačního systému.

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #251 kdy: 22 Března 2014, 14:57:57 »
Koupil jsem si Acer s Wind XP a Asus bez operačního systému před 3 lety v Aceru odešla 1 ramka,vyměněna.Asus doteď funguje s Ubuntu,už nikdy Acer předražený šmejd.Jinak Asus dobře
funguje s Ubuntu.Od teď určitě Asus bez operačního systému.

Omlouvám se, ale tvé hodnocení je fakt "sqvělé"

Takže protože v 1 z 1000 ks odejde jedna ramka (chápu, je blbý když jsi ty zrovna ten  1000) tak je Acer špatný, ale asus funguje tak je dobrý ??

Tak pro tvoji info - a to nemám nic proti Asus - v Ostravě ještě teď funguje můj první Acer jedno z prvních TM, koupený v roce 2000 s XP, pravda majitelka tomu zlikvidovala display, hold to není nerozbitné.
Můj Acer TMxxxx z roku 2002 jsem před měsícem vybavil Ubuntu 12.04 (ANO 12.04 na tak starém křápu) a bude počítám ještě tak 2-5 let tomu člověkovi co jsem mu ho daroval/prodal sloužit...
Můj další Acer je TM4320 (má vadný grafický chip - s Vistou odmítá fungovat - mě slouží už více jak rok) - používám skoro denně 2x měsíčně naskočí kostičky, jinak OK a pak mám Acer Extensa 5220 - jsem odkoupil s vadným HDD od zákazníka - po vyměně HDD šlape jak hodinky....

Nemyslím si že to je až tak moc značkou... ono ty Acer a Asus jsou skoro jedna firma, aby se nejmenovali brzo AceSu ... a mám takový dojem, že to snad vyrábí jedna fabrika pro ně....

Asusy jsou dobře zpracované, a stejně jako Acer vydrží daleko déle, než nějaké HP/PackardBell či jiné značkové potvory...
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #252 kdy: 22 Března 2014, 15:08:04 »
Citace
Nemyslím si že to je až tak moc značkou... ono ty Acer a Asus jsou skoro jedna firma, aby se nejmenovali brzo AceSu ... a mám takový dojem, že to snad vyrábí jedna fabrika pro ně....

Asusy jsou dobře zpracované, a stejně jako Acer vydrží daleko déle, než nějaké HP/PackardBell či jiné značkové potvory...
neni trochu jinak?  ;D
http://cs.wikipedia.org/wiki/Packard_Bell

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #253 kdy: 22 Března 2014, 15:13:03 »
Citace
Nemyslím si že to je až tak moc značkou... ono ty Acer a Asus jsou skoro jedna firma, aby se nejmenovali brzo AceSu ... a mám takový dojem, že to snad vyrábí jedna fabrika pro ně....

Asusy jsou dobře zpracované, a stejně jako Acer vydrží daleko déle, než nějaké HP/PackardBell či jiné značkové potvory...
neni trochu jinak?  ;D
http://cs.wikipedia.org/wiki/Packard_Bell

HMM to mi ušlo, že PB je vlastněný Acerem... kdo se má v nich vyznat...
I když teoreticky by to odpovídalo. Většinou u Aceru či PackarBellu se posere HDD, málo kdy něco jiného...

Ale ono je to více méně jedno. Podstatné je, že Acer a Asus jsou stejně dobré laptopy, vadné kusy se najdou všude.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Rover623

Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #254 kdy: 23 Března 2014, 11:27:23 »
Divný, mě se disky kazí jen na noteboocích s Widlema, to asi nebude značkou

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #255 kdy: 23 Března 2014, 11:33:34 »
Divný, mě se disky kazí jen na noteboocích s Widlema, to asi nebude značkou

Rover623 no byť byl chtěl říci, že máš pravdu a hodit to jako legraci... už jsem viděl i disk co odešel na Ubuntu...
I když je pravdou, že nebyl nepoužit Windowsem, před jeho přesun k Ubuntu... takže je možné, že to W způsobuje..  ;D ;D

Nicméně, polovina disků co odešla na Acer/Asus měly mechanické vady, nikoliv jen vadné sektory. A snad jen jeden co si pamatuji neměl před počátkem mechanické vady předcházející děj zvaný pád na zem ze stolu...
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #256 kdy: 23 Března 2014, 15:02:31 »
Divný. Mě se disky nekazí...

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #257 kdy: 23 Března 2014, 15:16:31 »
Divný, mě se disky kazí jen na noteboocích s Widlema, to asi nebude značkou

me se pokazil disk na stroji, kde se uz dlouho pouzival linux.
I google ma statistiky o poruchovosti disku a ten widle moc nepouziva.

Jen widlema to asi nebude.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #258 kdy: 23 Března 2014, 15:20:13 »
Divný. Mě se disky nekazí...

A jak je starý tvůj nejstarší disk ??
Moje nejstarší byly uvedeny do provozu v roce 1995 ... 80GB WD/Seageate 5400ot/min PATA

me se pokazil disk na stroji, kde se uz dlouho pouzival linux.
I google ma statistiky o poruchovosti disku a ten widle moc nepouziva.
Jen widlema to asi nebude.

S tím souhlasím. OS nemá s poruchovostí HDD/RAM součástek nic společného
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #259 kdy: 23 Března 2014, 19:04:15 »
Moje nejstarší byly uvedeny do provozu v roce 1995 ... 80GB WD/Seageate 5400ot/min PATA
Kdo dneska může používat podobné disky?

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #260 kdy: 24 Března 2014, 00:52:41 »
Kdo dneska může používat podobné disky?

muze je pouzivat kdokoli, komu funguji, ne? :)
Tezko si nekdo bude kupovat do stareho krapu hyper velky rychly disk.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #261 kdy: 24 Března 2014, 06:55:23 »
Kdo dneska může používat podobné disky?

muze je pouzivat kdokoli, komu funguji, ne? :)
Tezko si nekdo bude kupovat do stareho krapu hyper velky rychly disk.

No já bych tady spíše řekl, že nejsem tak bohatý, abych kupoval levné, v tomto případě používal staré věci. Nějak si neumím představit, že bych podobným diskovým zařízením svěřil svá data... Ona ta data potom obnovovat není žádný med.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #262 kdy: 24 Března 2014, 07:02:11 »
Přesně tak, navíc třeba já mám podobné disky (20GB) v provozu na výrobní hale na vstřikolisech plastu, běží na tom jakýsi divný SW pro jejich řízení a jiný než PATA HDD dokonce s kapacitou tuším pod 30GB na tom nejede :)

A sháněj dneska takové disky ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

jmp

  • Host
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #263 kdy: 24 Března 2014, 07:05:10 »
sice je to OT, ale asi bych volil např. něco takového: TS16GSSD25-S

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #264 kdy: 24 Března 2014, 07:05:32 »
Tak jasně jsou specifická zařízení, kde to má své opodstatnění, viz i třeba disketové mechaniky apod. Nicméně pro normální použití to je jaksi mimo...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #265 kdy: 24 Března 2014, 07:38:13 »
sice je to OT, ale asi bych volil např. něco takového: TS16GSSD25-S

Je to PATA a je to limitované BIOSem :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #266 kdy: 24 Března 2014, 08:02:47 »
No já bych tady spíše řekl, že nejsem tak bohatý, abych kupoval levné, v tomto případě používal staré věci. Nějak si neumím představit, že bych podobným diskovým zařízením svěřil svá data... Ona ta data potom obnovovat není žádný med.

Tadeáši, souhlasím s tebou, avšak když na tom běží systém, a data jsou jinde, když to funguje bez chyb, tak proč bych měl měnit takový disk ?
Není na něm nic cenného, a dávat tam nový disk jen proto, že ten původní je starý, mi připadá stejně nesmyslné, jako měnit dobře fungující manželku, jenom protože má v občance datum narození minulé tisíciletí....

Já ty disky nekupuji. Buď jsem je koupil kdysi kolem toho roku 1996-8, a nebo mi zůstali po upgradech jiných PC.

A navíc když ten disk přežije 25 let tak už z něj bude veterán ... a jeho cena poroste....  ;D ;D ;D
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #267 kdy: 24 Března 2014, 09:26:15 »
...mi připadá stejně nesmyslné, jako měnit dobře fungující manželku, jenom protože má v občance datum narození minulé tisíciletí....

Je teprve rok 2014 ;) To asi nebylo to správné přirovnání. :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #268 kdy: 24 Března 2014, 09:34:59 »
...mi připadá stejně nesmyslné, jako měnit dobře fungující manželku, jenom protože má v občance datum narození minulé tisíciletí....

Je teprve rok 2014 ;) To asi nebylo to správné přirovnání. :D

k+ :D :D :D
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

jozef.s

Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #269 kdy: 06 Ledna 2015, 08:45:26 »
Kupil som si Notebook Toshiba Satellite bez O.S  a naištaloval som bez problémov Unbutu 14.04. Funguje perfekne a nie je žiadny  problem . Podpora od výrobcu nodtebuku nei je problem.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #270 kdy: 10 Ledna 2015, 13:18:34 »
Kupil som si Notebook Toshiba Satellite bez O.S  a naištaloval som bez problémov Unbutu 14.04. Funguje perfekne a nie je žiadny  problem . Podpora od výrobcu nodtebuku nei je problem.
dekujeme za info :D

zde ve vlakne o noutbucich asus je skutecne velmi dobre umistene :)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

uusi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #271 kdy: 31 Prosince 2015, 20:28:45 »
Možnost bez os je dobrá . Pokud koupím a je tam win , tak udělám záložní kopii kdybych někdy ten win k něčemu potřeboval a formátuji disk a je tam Ubuntu . Teprve asi půl roku jsem naplno na 100% v Ubuntu a spokojenost / dříve jsem střídal systémy nebo HD se systémy / Nyní když musím pro některé věci které neumím v Ubuntu přehodit  na HD s win tak jsem s toho docela rozmrzelý.i když mám win v dobrém stavu tak stejně, je to pomalé a už jsem se dostal do stádia rychle to dodělat - tedy práci ve win a rychle to přehodit zpět do normálu , to je nyní pro mě Ubuntu. Zvykl jsem si na něj a vyhovuje mi ! Taky je fakt že s win jsem byl od verze 95 do verze 7 a zkusmo 8 a 10. Ty desítky tam byly asi jeden půlden , to byl moment kdy jsem se rozhodl to začít měnit i kdyby mě to stálo nějaké větší úsilí a šlo to nad očekávání dobře a jednoduše . Trochu teď ale přemýšlím jak udělat identickou kopii toho co mám pro případ , co já vím třeba selhání disku .

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.