Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výběr externího hardisku  (Přečteno 1898 krát)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Výběr externího hardisku
« kdy: 20 Února 2016, 16:18:36 »
Máte někdo tip na externí hardisk (2,5", usb 3.0, s podporou USB 2.0)
Zamýšlel jsem pořídit western digital my passport ultra, ale v diskuzích jsem narazil na funkčnost v linuxu.
Musí se prý nejdříve pod windows vypnout ochrana heslem. U western digital elements zase prý zlobí odpojování, když je připojen k zařízení pouze s USB 2.0 (můj notebook 3.0 neumí).
Skončil jsem u Transcend StoreJet 25H3P. Nemáte někdo s externími disky od westen digital zkušenost v ubuntu? Díky.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Výběr externího hardisku
« Odpověď #1 kdy: 20 Února 2016, 21:27:12 »
Netuším kde si co četl, já mám otestováno WD Elements Portable 1TB Black a v klidu

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Výběr externího hardisku
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2016, 13:58:28 »
Co jsem se díval na testy tak asi nejlíp v hodnocení myslím vycházel Verbatim Store 'n' Go. Už 2 měsíce ho slibuju koupit jednomu členovi rodiny, ještě jsem se k tomu ale nedostal (jak jinak zdůvodnit lenost :D). Je sice USB 3.0, ale při takové koupi bych ti stejně USB 2.0 nedoporučil. Kup si disk s USB 3.0, USB 3.0 je totiž zpětně kompatibilní s USB 2.0. Tudíž na tvém ntb. pojede v pohodě a navíc, v případě, že za rok, za 2 pořídíš nový ntb, určitě oceníš přenosové rychlosti USB 3.0 portu.
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re:Výběr externího hardisku
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2016, 16:01:04 »
Tak -Verbatim Store 'n' Go- za sebe rozhodně doporučovat nemůžu. Možná jen smůla s konkrétnímy kusy, ale jeden jsem koupil jako záznamové medium k TV a dvakrát v reklamaci vyměněn za nový z důvodů vadných sektorů.
Při této příležitosti bych se chtěl zeptat, jak je to s přístupem ke S.M.A.R.T datům u externích disků. Verbatim i Toshiba Canvio (který mám u TV teď) se tváří, jako že smart nepodporují (ale když ho připojím v práci ke kompu s win, tak se zobrazit dá). Je snad potřeba něco doinstalovat nebo aktivovat?
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Výběr externího hardisku
« Odpověď #4 kdy: 21 Února 2016, 18:17:52 »
no já bych řekl, že info ze SMART bys měl normálně vidět, ne? Já je u svého ext. disku vidím, nicméně já jsem člověk, který si raději koupí 2.5 dísk a k tomu zvlášť rámeček a můžu si tak disky měnit dle potřeby, popř. když se něco pokazí a uživatel potřebuje data z disku vytáhnout, tak jen přehodím jeho disk do mého rámečku a operace provedu. Rozdíly mezi externími a interními disky bych neviděl, takže SMART bys měl v poho zobrazit
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Výběr externího hardisku
« Odpověď #5 kdy: 21 Února 2016, 20:38:52 »
Můj NTB bohužel USB 3.0 bohužel ještě nemá. je mi jasné, že má cenu koupit jen něco s USB 3.0.
Disk budu tedy hlavně připojovat na USB 2.0. No a teď se v některých diskuzích začalo objevovat hlasy, že je prý
s odpojováním disku WD Elements Portable na USB 2.0 problém. Neprovede se to řádně a disk tím trpí a "klesá" životnost.
Na Transcend StoreJet 25H3P jsou teď pozitivní recenze. Zatím jsem se dopátral, že obsahuje disk od Samsungu (WD budou asi v testech spolehlivější).
O rámečku a disku jsem uvažoval taky. Na fórech o HW to bylo vesměs pokaždé doporučováno. Sic to vychází o trochu dražší, ale  zas může člověk mít hdd od Hitachi (ty vychází v testech nejlépe) a 7200 rpm. Přes všechny pozitiva jsem přesto rozhodnul o hotové řešení. U WD jsou je prý problém v případě poruchy disk "vykuchat" a připojit třeba do rámečku. U toho Transcendetu nevím.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Výběr externího hardisku
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2016, 21:37:56 »
Nakonec jsem zakoupil  Transcend StoreJet 25H3P. Rozhodli pozitivní recenze a to, že v případě poruchy elektroniky mohu disk vymontovat a dát do nějakého jiného rámečku.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.