Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu.cz Blog  (Přečteno 24853 krát)

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #25 kdy: 29 Prosince 2010, 19:07:03 »
Email to od OpenID nechce. Po přihlášení (přes heslo) v editaci profilu by měla být karta s OpenID. Tam si napíšeš svou OpenID adresu, drupal si ji zapamatuje a pak už se dá přes ní přihlásit.
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #26 kdy: 29 Prosince 2010, 19:52:26 »
Ano, k tomu jsem dospěl také. Ale toto chování od OpenID neočekávám -- já očekávám, že serveru předhodím "http://launchpad.net/~vojtech.trefny" a nic víc nebudu muset udělat.

Jediné, k čemu jsem v současné době Drupal dokopal je, že mu předhodím "http://launchpad.net/~vojtech.trefny", načež ten po mě chce ručně doplnit emailovou adresu, na kterou mi pošle aktivační email...
« Poslední změna: 29 Prosince 2010, 19:56:18 od Vojtěch Trefný »

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #27 kdy: 29 Prosince 2010, 21:19:06 »
Jestli to dobře chápu, tak se má kdokoli bez jakékoliv registrace přihlásit přes OpenID. Ale tímhle způsobem ten plugin nejspíš nefunguje. Maj to udělaný jako na většině webů -- musíš se zaregistrovat, ale abys nemusel při každým přihlášení žádat o nové heslo, tak se budeš přihlašovat přes OpenID. OpenID by tě mělo v Drupalu jen přihlásit do už vytvořeného účtu.
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #28 kdy: 30 Prosince 2010, 08:42:09 »
Aha, tak v tom případě openid na blogu "funguje" (teď je tedy zakázané), ale nějak v tom nevidím smysl -- co myslíte?

Kedrigern

Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #29 kdy: 07 Ledna 2011, 14:31:35 »
No sice se musíš zaregistrovat, ale nemusíš si nic pamatovat, což považuji za důležité. Z pohledu uživatele je to jeden login. (chápu to dobře?)

Jinak pokud nebude OpenID, bude propojení s loginy na fóru?

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #30 kdy: 07 Ledna 2011, 16:19:18 »
No sice se musíš zaregistrovat, ale nemusíš si nic pamatovat, což považuji za důležité. Z pohledu uživatele je to jeden login. (chápu to dobře?)

Jo, přesně tak. Pro lidi jako já co si musí pokaždé žádat o nové heslo je tohle vynikající.
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #31 kdy: 07 Ledna 2011, 16:55:44 »
Tak jestli to takhle chcete... Povolené to je.

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #32 kdy: 29 Srpna 2011, 11:57:32 »
Cituji ze stranek =Jak se stat autorem= .
"Začínající autoři nemají právo svůj článek sami zveřejnit - po dokončení finální verze článku napište některému správci, který článek posoudí a vydá".
Nevim ale proc tu zavadite cenzuru? Svoboda slova nic? Pripada mi to jako by si tady nekdo hral na Pana Demonu. Ja osobne by jsem bral nazory absolutne vsech uzivatelu a az po napsani by jsem resil otazku zakona, etiky a ferovosti. Od toho tu vlastne admin je nebo ne? Nebo se tady nekdo citi jako inteligent a cerveny cenzor ktery se boji? Ceho chcete timto docilit? Osobne se mi toto hnusi a muj zajem se behem par sekud rozplynul jako para nad hrncem.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #33 kdy: 29 Srpna 2011, 12:28:19 »
Cituji ze stranek =Jak se stat autorem= .
"Začínající autoři nemají právo svůj článek sami zveřejnit - po dokončení finální verze článku napište některému správci, který článek posoudí a vydá".
Nevim ale proc tu zavadite cenzuru? Svoboda slova nic? Pripada mi to jako by si tady nekdo hral na Pana Demonu. Ja osobne by jsem bral nazory absolutne vsech uzivatelu a az po napsani by jsem resil otazku zakona, etiky a ferovosti. Od toho tu vlastne admin je nebo ne? Nebo se tady nekdo citi jako inteligent a cerveny cenzor ktery se boji? Ceho chcete timto docilit? Osobne se mi toto hnusi a muj zajem se behem par sekud rozplynul jako para nad hrncem.

Nejúčinnější antispam ever...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #34 kdy: 29 Srpna 2011, 12:40:53 »
Cituji ze stranek =Jak se stat autorem= .
"Začínající autoři nemají právo svůj článek sami zveřejnit - po dokončení finální verze článku napište některému správci, který článek posoudí a vydá".
Nevim ale proc tu zavadite cenzuru? Svoboda slova nic? Pripada mi to jako by si tady nekdo hral na Pana Demonu. Ja osobne by jsem bral nazory absolutne vsech uzivatelu a az po napsani by jsem resil otazku zakona, etiky a ferovosti. Od toho tu vlastne admin je nebo ne? Nebo se tady nekdo citi jako inteligent a cerveny cenzor ktery se boji? Ceho chcete timto docilit? Osobne se mi toto hnusi a muj zajem se behem par sekud rozplynul jako para nad hrncem.
Udělej si účet, dám ti admina. Když budeš zvládat nápor spamu, klidně zruš tuhle "cenzuru".
Všechno má svoje důvody, není potřeba něčí názor cenzurovat.
Stačí, že nestíháme mazat spam na foru a teď ještě na blogu.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #35 kdy: 29 Srpna 2011, 12:45:10 »
Nevim ale proc tu zavadite cenzuru?

Podobné reakce už jsem párkrát viděl u jiných (např. u blogů na serveru LinuxSoft, kde je stejný systém) a lze na to odpovědět jedinou věcí -- zjistěte si, co je to cenzura.


Svoboda slova nic?

Opět, zjistěte si, co je to svoboda slova. To, že nemůžete napsat článek do novin nebo mluvit v televizi je také cenzura a upírání svobody slova?

Máme tu určitý webový prostor, na kterém je možné podle daných pravidel zveřejňovat své příspěvky. Pokud se vám daná pravidla nelíbí, máte možnost si kdekoli vytvořit/založit vlastní blog a zde psát cokoli, co vás napadne.

Dodatek:
Tento systém má kromě ochrany proti spamu také důvod ve snaze mít na oficiálním blogu pouze témata z jasně daného okruhu (blogísek o koních si zakládejte prosím jinde) a také určité kvality (ne každý umí psát, to je prostě fakt). Pokud se chcete k něčemu vyjádřit a tento systém se vám nelíbí, máte stále možnost sepsat prakticky cokoli zde na fóru nebo (jak už jsem zmínil) kdekoli jinde.
« Poslední změna: 29 Srpna 2011, 12:54:22 od Vojtěch Trefný »

Kedrigern

Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #36 kdy: 29 Srpna 2011, 14:02:26 »
Cituji ze stranek =Jak se stat autorem= .
"Začínající autoři nemají právo svůj článek sami zveřejnit - po dokončení finální verze článku napište některému správci, který článek posoudí a vydá".
Nevim ale proc tu zavadite cenzuru? Svoboda slova nic? Pripada mi to jako by si tady nekdo hral na Pana Demonu. Ja osobne by jsem bral nazory absolutne vsech uzivatelu a az po napsani by jsem resil otazku zakona, etiky a ferovosti. Od toho tu vlastne admin je nebo ne? Nebo se tady nekdo citi jako inteligent a cerveny cenzor ktery se boji? Ceho chcete timto docilit? Osobne se mi toto hnusi a muj zajem se behem par sekud rozplynul jako para nad hrncem.
Ač jsem jeden z největších zastanců svobody, tak plácáš blbosti. Ubuntu.cz jako celek je tu pro komunitu uživatelů (a potencionálních uživatelů) - hlavně pro pomoc se získáním Ubuntu a jeho provozem. Absolutně nechápu proč by na jeho blogu měly být kde jaké výkřiky. Je to víceméně publikační systém pro články - např. návody, popisy, reporty... ideálně všechny na úrovni.

Volně si blogovat může kde kdo, kde chce... prostoru a služeb je na to dost. Až bude mít někdo publikováno 5+ skvělých blogů o Ubuntu a budou ho zde admini odmítat, tak je to na otázky... Děje se něco takového?

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #37 kdy: 29 Srpna 2011, 14:48:26 »
Diky za objasneni nekterych pojmu a za vysvetleni situce. Chapu. Nicmene i tak by jsem mel k urcitym vecem vyhrady ale asi to lepe napsat nejde. Ta veta me k tomuto proste nejak donutila.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #38 kdy: 29 Srpna 2011, 18:07:02 »
osobne duvody zde uvedene chapu, na druhou stranu prisnejsi pristup pri prispivani autoru i komentatoru muze byt duvodem, proc je na na blogu vicemene mrtvo.

Kedrigern

Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #39 kdy: 29 Srpna 2011, 18:16:05 »
osobne duvody zde uvedene chapu, na druhou stranu prisnejsi pristup pri prispivani autoru i komentatoru muze byt duvodem, proc je na na blogu vicemene mrtvo.
Lepší mrtvo, než nekvalita (v tomto případě). Živé mají být novinky. Když někomu řeknu: "Zkus Ubuntu" a on jde na Ubuntu.cz a tam na blog, tak chci, aby nebyl znechucen či znejistěn. A také aby tam dobré články nezapadli.

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #40 kdy: 29 Srpna 2011, 19:25:09 »
Nekde jsem cetl, ze Ubuntu je Linux pro lidi. Lepsi mrtvo nez nekvalita? To je ale prece prace absolutne k h.... Je to noseni drivi do lesa. Chcete mit kvalitni blog a kvalitni clanky? Tak at se semknou inteligenti a radoby inteligenti a udelejte si SUPER KVALITNI BLOG pro inteligenty nebo ne? Aby dobre clanky NEZAPADLY? Pokud je nekde mrtvo a ticho jak nad raselinistem tak tak to taky zustane a casem to zmizne ve tme. Pak uz jen vykriky ale ty budou ze tmy takze nic  ;) Pokud chce nekdo testnout Ubuntu tak by byl *censored*, aby chodil na blog a cetl to co tam je. Pujde do fora kde se resi problemy, realne problemy a kompatibilita. Zacatecnika nezajimaji blaboly na blogu protoze Linuxu stejne nerozumi. Znechuceni noveho uzivatele z Ubuntu? Toto je muj subjektivni nazor. Ten, kdo jde na Ubuntu z XP, Vist nebo Windows 7, ten nebude nadseny hlavne ze vzhledu. To je oproti Win otresny. Nekompatibilita dnesnich programu, hruby vzhled aplikaci, nefunkcnost hardware, problemy s drivery a to nemluvim o instalaci ze zdrojaku - toto vse odrazuje nove uzivatele. Neprehlednost instalacnich baliku a takto by jsem mohl psat do rana. Jasne, KDE je jiny, je tu XFCE ale toto neprilaka nikoho kdyz si na tom s klidem nespusti prasteny domaci mazlicky nebo Sims 3. Toto jsou moje skušenosti kde 99% lidi od Ubuntu nebo Linuxu vseobecne, uteklo. Ja pouzivam Ubuntu od Edgy Eft a zazil jsem si s nim svoje nicmene nepouzivam Ubuntu kvuli vzhledu  ;D Na Linuxu je spousta uzasnych veci a navic, Ubuntu ma uzasnou ceskou wiki.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #41 kdy: 29 Srpna 2011, 20:33:06 »
... a to nemluvim o instalaci ze zdrojaku...
Nezlob se na mě, ale "instalaci" ze zdrojáků jsem zažil v binární distribuci naposledy před pěti lety.

PS: Linuxový systém není dokonalý, ani trochu, ale valná většina problémů, co jsi vyjmenoval je buď subjektivních, nebo to v "kvalitnějších" distribucích už dávno neplatí. Pokud je zabugované prostředí, to je věc jiná, o tom jsem se sám rozepsal. ;)

Nicméně k blogu o kterém byla původně řeč - není to cenzura - to slovo znamená něco trochu jiného! Jednou se určilo, že blog bude mít striktní zaměření a to se musí dodržet... také to funguje jako zmiňovaný antispam.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #42 kdy: 29 Srpna 2011, 21:15:08 »
...neprilaka nikoho kdyz si na tom s klidem nespusti prasteny domaci mazlicky nebo Sims 3...
Sestra drti Simsa 3 od rana do večera.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #43 kdy: 29 Srpna 2011, 21:52:25 »
Na cem ho drti? Na Windows? Pokud na Linuxu tak to si to nainstalovala a rozjela uplne sama, ze ?  ;D  ;D  ;D  ;D
Podivej se ja se s nikym nechci hadat. Vim jak to je. Moje dcera chtela taky testnout linux. Vybirala podle vzhledu a chtela Open Suse s KDE. Druhy den mi rekla, ze nejsem normalni pouzivat takovou sra.... a dvacet minut mi vykladala co ji tam nejede.  Proste dost. Zacina se to ubirat uplne jinam.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #44 kdy: 29 Srpna 2011, 22:17:22 »
... a to nemluvim o instalaci ze zdrojaku...
Nezlob se na mě, ale "instalaci" ze zdrojáků jsem zažil v binární distribuci naposledy před pěti lety.

PS: Linuxový systém není dokonalý, ani trochu, ale valná většina problémů, co jsi vyjmenoval je buď subjektivních, nebo to v "kvalitnějších" distribucích už dávno neplatí. Pokud je zabugované prostředí, to je věc jiná, o tom jsem se sám rozepsal. ;)

Nicméně k blogu o kterém byla původně řeč - není to cenzura - to slovo znamená něco trochu jiného! Jednou se určilo, že blog bude mít striktní zaměření a to se musí dodržet... také to funguje jako zmiňovaný antispam.

Pavle, muzes mi prosimte napsat nazev nejake te kvalitni distribuce ve ktere uz to davno neplati?
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #45 kdy: 30 Srpna 2011, 00:22:52 »
... a to nemluvim o instalaci ze zdrojaku...
Nezlob se na mě, ale "instalaci" ze zdrojáků jsem zažil v binární distribuci naposledy před pěti lety.

PS: Linuxový systém není dokonalý, ani trochu, ale valná většina problémů, co jsi vyjmenoval je buď subjektivních, nebo to v "kvalitnějších" distribucích už dávno neplatí. Pokud je zabugované prostředí, to je věc jiná, o tom jsem se sám rozepsal. ;)

Nicméně k blogu o kterém byla původně řeč - není to cenzura - to slovo znamená něco trochu jiného! Jednou se určilo, že blog bude mít striktní zaměření a to se musí dodržet... také to funguje jako zmiňovaný antispam.

Pavle, muzes mi prosimte napsat nazev nejake te kvalitni distribuce ve ktere uz to davno neplati?
Kdo chce psa bít, hůl si najde.
Já řikám, že bežnému uživateli co nepotřebuje hry Ubuntu stačí.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #46 kdy: 30 Srpna 2011, 01:16:12 »
Ach, to je plamen. Asi nemám smysl pro krásno, ale skutečně pořád nechápu, co kdo vidí na vzhledu win krásného? Kupujou to lidi snad místo obrazů? Ad. "instalace ze zdrojáků" je čistá demagogie, ad. hry - ta situace je všeobecně známá, avšak Linux (GNU jistě promine) přece nebyl, není a asi nikdy nebude určen primárně pro hraní her...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #47 kdy: 30 Srpna 2011, 11:15:42 »
IMHO na hranie hier sú dobre herné konzole a to už len pre ten HW. Netreba riešiť či niečo pôjde alebo nie. Vývojári to odladia. A áno, tú hru by zvládol nainštalovať každý, lebo v PlayOnLinux je na to skript. Prepáč ale máš asi chromtavú dcéru. ktorá vidí systém v prostredí. A to už musí byť sila, keď aj moja mama s tým dokáže "pracovať" a nesťažuje sa. A teraz tie mínuska...len sem s nimi.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #48 kdy: 30 Srpna 2011, 20:35:31 »
Pavle, muzes mi prosimte napsat nazev nejake te kvalitni distribuce ve ktere uz to davno neplati?

Stabilní větev Debianu, Slackware, Scientific nebo CentOS... pro tebe asi nepoužitelné distra... nicméně problémy nepamatuji ani s Fedorou, kterou má na notesu máti...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu.cz Blog
« Odpověď #49 kdy: 02 Září 2011, 19:40:56 »
Zase zpět k tématu ubuntího blogu -- na loco.ubuntu.com se nově zobrazuje výpis z vybraných blogů, které probírají témata týkající se místních komunit (především informace o různých akcích, zkušenosti z komunity atd.). Do seznamu blogů, které by se tam mohly zobrazovat jsem zapsal i náš blog -- jakýkoli zápisek označený tagem "Ubuntu Czech LoCo" se tam pak zobrazí, takže další motivace ke psaní :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.