Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: upgrade 9.04 s Radeon HD 4670 - jaky ovladac  (Přečteno 930 krát)

vmlich

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
upgrade 9.04 s Radeon HD 4670 - jaky ovladac
« kdy: 02 Května 2009, 08:19:57 »
Funguje nekomu 9.04 s ATI Radeon HD 4670?

Mam starsi HTPC s onboard nVidii, ale ta nemela HDMI, tak jsem do nej dokoupil HD 4670 a provozoval naposled ubuntu 8.10 s proprietarnim Catalystem 9.4. Monitory jsou 2, jeden LCD 1024/768 pres VGA a druhy HD televize 1920x1080 pres HDMI, pouzivam virtualni plochu podlo toho vetsiho, na malem vidim jej jeji kousek. Oba jsou na ATI, protoze ovladace nVidia a ATI se navzajem nesnesou. Tuner DVB-S2.

Ted jsem 'povysil' ubuntu na 9.04 a od te doby se nedivam na televizi. :=( Bezprostredne po upgrade 'bez niceho' se pocitac zaseknul po startu Xserveru, na obrazovce 5x rozsypane logo ubuntu. To same po 'remove --purge' a naslednem 'instal' ovladace fglrx. Nejlepsi vysledek jsem dosahnul, kdyz jsem ve 'vesa' modu znovu spustil instalator Catalystu od ATI, ovsem nefungovala zmena rozliseni a bez ohledu na moje nastaveni virtualni plochy melo ubuntu fixni ideu, ze ma cca 4 tisice bodu na radek a podle toho mi i umistoval nova okna. Bohuzel nad 1920 bodu bylo cerno, musel jsem naslepo pres klavesnici posouvat okna, aby se dalo do nich kliknout. Ve funkci 'ovladace hardwaru' tvdil, ze proprieterni ovladac ATI neni aktivni, tak jsem kliknul 'aktivovat' a po restartu zatuh s rozsypanym logem ubuntu jako na zacatku.

Tak jsem zase vypurgoval fglrx a zkusilt 'apt-get install xserver-xorg-video-ati' (mimochodem, kde se takovy sileny nazev da zjistit, kdyby clovek nemel pristup k forum?), rucne do xorg.conf misto fglrx dal ati, ovsem start skoncil se zatuhem s rozsypanym cajem na obrazovce - tentokrat barevne obdelnicky a v logu xserveru byl posledni radek, se instaluje rozsireni DAMAGED.

Hodilo by se mi tu televizi rozchodit, nez zacne prset. Duvodem upgrade bylo, ze kvuli prepnuti na HD kanal jsem musel rebootovat do Windows, tak ted musim mit wokna i na SD kanaly, ovsem tam nemam rozchozene streamovani

Mario1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: upgrade 9.04 s Radeon HD 4670 - jaky ovladac
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2009, 09:56:28 »
mě se podařilo rozchodit 4670 na 9.04 i386  s ovladačem z amd-ati.com. Ovladače z repozitářů akorát vedli po spuštění kdm k rozsypané obrazovce a zatuhnutí PC.
sestva:
CPU: INTEL Pentium Dual-Core E6300 - 2,80GHz, 1066MHz FSB, 2MB cache, socket 775
GPU: GIGABYTE R467ZL-1GI HD 4670
MB: GIGABYTE EP45-DS3LR - P45/ ICH10R
RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR2 1066MHz PC8500 A-DATA Extreme Edition Vitesta RETAIL
v xorg.conf v defaultním nastavení po aticonfig --initial

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.