Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?  (Přečteno 22281 krát)

Vojtin

  • Host
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #25 kdy: 19 Března 2006, 23:02:52 »
ja to taky povazuji za spravne, tam vim ze to muzu smazat :)

PeHu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #26 kdy: 20 Března 2006, 12:37:05 »
Ubuntu vůbec není pro začátečníky. V Mandrivě bez problému propojím PC s Linuxem a PC s Winama a běhá všecko včetně SAMBY. V Ubuntu nedokážu nastavit sdílení internetu s těma widlema  natož abych rozjel SAMBU a to se s tím pářu od včerejšího večera a už jsem to nedávno taky zkoušel. Nejsem v sítích kovanej, takže nevím kde dělám chybu. (Logicky by ale mělo běhat všecko stejně nastavený jako to běhá v té Mandrivě. Tím myslím IP adresy, gatu atd.) Nechci vyvolávat hádky, ale blbější distribuci než je Ubuntui jsem ještě neviděl. Mimochodem to sdílení internetu a SAMBU jsem sprovoznil v Mandrivě 2006, v Gentoo, ve VLOS i v RH a v Auroxu, jen u Ubuntu to vzdávám.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #27 kdy: 20 Března 2006, 12:48:59 »
Citace: PeHu
...blbější distribuci než je Ubuntu jsem ještě neviděl...
Tak cerne bych to zase nevidel. Nektere se veci se proste muzou delat trochu jinak nez v jinych distribucich, zkousel jste treba ubuntuforums.com? Co presne potrebujete nastavit? Aby stroj s Ubuntu, primo pripojeny do internetu, fungoval jako router/gateway pro stroj s Windows nebo naopak?

PeHu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #28 kdy: 20 Března 2006, 13:26:10 »
Nojo, všecko co šlo najít jsem prolezl řádek po řádku a prolezl jsem všecky možný konfigy. Už jsem z toho na bednu a řešení žádné. Jedině návrat k Mandrivě kde aspoň funguje co potřebuju i když to je pomalý jak šnek půl hodiny před smrtí. Tady nikde není nějak rozumně popsané nastavení sítě v PC se dvěma síťovkama které má pouštětt internet do compu s widlema a dělá mu vlastně bránu. Distro pro širokou veřejnost by mělo mít na nastavení toho základu nějaký FUNGUJÍCÍ nástroj. Přinejmenším k nastavení sítě by ho to mít mělo. To co v Ubuntu je, to nastaví maximálně internet pro PC s Ubuntu, ale druhou síťovku to nerozchodí ani omylem.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #29 kdy: 20 Března 2006, 13:54:35 »
Obecny postup viz. http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=91370 (smerovani, maskarada), pokud jste totez nastavoval Gentoo (take jsem primarne gentooista), nebude to problem. Jedine, v cem jste mohl tapat, jsou nazvy potrebnych balicku. Ze zacatku jsem byl take znacne kriticky k Ubuntu, postupem casu se stale vice zkamaradujeme ;)

P.S. V Mandrive se vsechno nastavuje v "klikatkach", Gentoo predpoklada urcite znalosti uzivatele a nechava vse na nem (vse ma do detailu popsane v navodech na webu). Ubuntu je tedy nekde uprostred mezi temito dvema filosofiemi, dodavane baliky jsou vetsinou velmi dobre predkonfigurovane a od uzivatele se ocekava rucni donastaveni podle potreb.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #30 kdy: 20 Března 2006, 15:35:59 »
Myslím, že Lukáš to vystihl správně. V této fázi vývoje Ubuntu jde hlavně o základní stabilní pracovní stanici s uživatelskou přívětivostí tomu odpovídající. Pokud potřebujeme něco navíc, což zrovna případ PeHu je, musí se postupovat podle doporučení nejlépe na fórech či podle manuálu na http://chrool.wz.cz/ Je potřeba počítat s tím, že stále jde o vývoj, který není u konce a ten má různé etapy podle stupně důležitosti. Správcování sítí a routování v nich to bude určitě na pořadu dne, ale až se zajistí plná funkčnost toho základního.
Ostatně ruku na srdce, prosím vás pěkně koho dneska zajímá počítač pracující jako router, když tuto funkci dneska zajišťují krabičky mnoha výrobců za v pravdě již symbolický peníz. A právě z tohoto hlediska se stanovují priority stavby nového systému.
Takže PeHu rozchodit druhou síťovku pod Ubuntu určitě jde, a dokonce to tu na našem fóru již řešili. Stačí pouze kliknout, vepsat a číst.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #31 kdy: 20 Března 2006, 15:54:02 »
Citace: GlidingFLY
...V této fázi vývoje Ubuntu jde hlavně o základní stabilní pracovní stanici ...Je potřeba počítat s tím, že stále jde o vývoj, který není u konce...Správcování sítí a routování v nich to bude určitě na pořadu dne, ale až se zajistí plná funkčnost toho základního.
To zni jako kdyby dnesni Ubuntu byl nejaky polotovar, ktery obsahuje jen software pro sekretarky. To ale rozhodne neni pravda. Ubuntu Breezy neni zadna vyvojova verze, je to kompletni operacni system na urovni "stable" v Debianu, ktery obsahuje vse od zakladnich kanclearskych programu az po velmi specializovany software. Obsahuje veskery potrebny software pro dektop i server. To, ze kazdy pulrok vychazi nova verze sice ukazuje na to, ze Ubuntu prochazi vyvojem, vydane verze ale rozhodne nejsou "vyvojove" a (cituji) "plna funkcnost zakladniho systemu" rozhodne JE zajistena.

Ubuntu je v ledascems jine nez ostatni distra, nekomu muze vyhovovat, nekomu nemusi, ale rozhodne se jedna o kompletni, stabilni a bohate vybaveny system podle me urceny pro stredne pokrocile uzivatele, pro naproste zacatecniky bych ho ja osobne (nekdo jiny muze mit jiny nazor) asi nedoporucil.

PeHu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #32 kdy: 20 Března 2006, 16:31:21 »
Tu druhou síťovku rozjedu, ale bůh ví proč nespojím ty dva křápy do sítě. Jasně že vím že se za pár stovek dá koupit krabička co tohle umí zařídit, jenže jsem asi mylně předpokládal že když je Ubuntu 5.10 použitelné jako server, tak že bude umět základy, tedy hlavně běhat v sítích a navíc tu "zázračnou" krabičku doma právě nemám. Kdo by ale také od dnešní moderní distribuce doporučované nováčkům čekal že nebude schopná toho nejzákladnějšího ? Vždyť i widle to samy spojí během necelé minuty včetně sdílení tiskárny. Tak jsem holt myslel že Ubuntu je o něco lepší než ty Windowsy. Ode dneška nechápu proč je tohle distro doporučované začátečníkům, protože pro ně je nemlich to samé když se na Ubuntu vykašlou a rovnou sáhnou po Debianu. Takže si myslím že na svět přišla další zbytečná distribuce. Jako kdyby jich už nebylo plno.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #33 kdy: 20 Března 2006, 16:35:23 »
Citace: lukas.svoboda
Ubuntu je v ledascems jine nez ostatni distra, nekomu muze vyhovovat, nekomu nemusi, ale rozhodne se jedna o kompletni, stabilni a bohate vybaveny system podle me urceny pro stredne pokrocile uzivatele, pro naproste zacatecniky bych ho ja osobne (nekdo jiny muze mit jiny nazor) asi nedoporucil.
Ja si myslim zasa, ze Ubuntu je urceny predovsetkym pre zaciatocnikov. Neviem preco si kazdy mysli, ze zaciatocnik potrebuje system typu Mandriva s klikacim prostredim pre administraciu vsetkeho s obmedzenym mnozstvom volne dostupneho softveru podla moznosti hlavne na kanc. pracu. Zaciatocnik potrebuje system, v ktorom sa moze vrtat, mat k dispozicii doslova more dostupneho softveru. Tzv. linuxy pre zaciatocnikov so statickym, predkonfigurovanym a obmedzenym systemom su cestou do pekiel a preto zaciatocnik zvycajne prechadza k druhemu extremu - Gentoo, Slackware (No Flame), tieto systemy vsak niekedy nezvlada a napokon odchadza k svojmu osvedcenemu systemu. Ubuntu je sice niekde uprostred, ale prave preto je vhodny pre zaciatocnikov.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #34 kdy: 20 Března 2006, 16:42:56 »
Citace: PeHu
Tu druhou síťovku rozjedu, ale bůh ví proč nespojím ty dva křápy do sítě. Jasně že vím že se za pár stovek dá koupit krabička co tohle umí zařídit, jenže jsem asi mylně předpokládal že když je Ubuntu 5.10 použitelné jako server, tak že bude umět základy, tedy hlavně běhat v sítích a navíc tu "zázračnou" krabičku doma právě nemám. Kdo by ale také od dnešní moderní distribuce doporučované nováčkům čekal že nebude schopná toho nejzákladnějšího ? Vždyť i widle to samy spojí během necelé minuty včetně sdílení tiskárny. Tak jsem holt myslel že Ubuntu je o něco lepší než ty Windowsy. Ode dneška nechápu proč je tohle distro doporučované začátečníkům, protože pro ně je nemlich to samé když se na Ubuntu vykašlou a rovnou sáhnou po Debianu. Takže si myslím že na svět přišla další zbytečná distribuce. Jako kdyby jich už nebylo plno.
Pokud si neumíš nastavit síť, obávám se, že to není chyba Ubuntu. Pokud v Ubuntu bude všechno okamžitě funkční, hádej jak to bude rychlé? Však se podívej na tu tvoji Mandrivu nebo ty Windows. Pokud to umíš v Gentoo, tak jak je možný, že v Ubuntu ne? Nikdo Tě k němu ostatně nenutí.
Pro začátečníky je vhodné, pokud použijí Automaatix/Easy Ubuntu, tak těžko budou mít nějaký závažný problém...Navíc je tu docela dosti solidní fórum v češtině, což se počítá...J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #35 kdy: 20 Března 2006, 16:50:32 »
Citace: PeHu
Tu druhou síťovku rozjedu, ale bůh ví proč nespojím ty dva křápy do sítě. Jasně že vím že se za pár stovek dá koupit krabička co tohle umí zařídit, jenže jsem asi mylně předpokládal že když je Ubuntu 5.10 použitelné jako server, tak že bude umět základy, tedy hlavně běhat v sítích a navíc tu "zázračnou" krabičku doma právě nemám. Kdo by ale také od dnešní moderní distribuce doporučované nováčkům čekal že nebude schopná toho nejzákladnějšího ? Vždyť i widle to samy spojí během necelé minuty včetně sdílení tiskárny. Tak jsem holt myslel že Ubuntu je o něco lepší než ty Windowsy. Ode dneška nechápu proč je tohle distro doporučované začátečníkům, protože pro ně je nemlich to samé když se na Ubuntu vykašlou a rovnou sáhnou po Debianu. Takže si myslím že na svět přišla další zbytečná distribuce. Jako kdyby jich už nebylo plno.
Neviem preco mam dojem, ze sa jedna o fud.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #36 kdy: 20 Března 2006, 17:22:10 »
Citace: PeHu
Ode dneška nechápu proč je tohle distro doporučované začátečníkům,
Například proto:

http://distrowatch.com/stats.php?section=popularity
http://www.ubuntu.cz/ubuntu-a-jeho-zakladatel-Mark-Shuttleworth-ziskali-nove-ceny
http://www.ubuntu.cz/ubuntu-vyhralo-cenu-ctenaru-linux-journal
http://www.ubuntu.com/news/uklosa
http://www.ubuntu.com/news/tuxaward
http://www.ubuntu.com/news/ubunturocks
http://reviews.zdnet.co.uk/software/os/0,39024180,39237495,00.htm
http://www.ubuntu.cz/ubuntu-certifikovano-pro-ibm-db2

Citace: PeHu
protože pro ně je nemlich to samé když se na Ubuntu vykašlou a rovnou sáhnou po Debianu. Takže si myslím že na svět přišla další zbytečná distribuce. Jako kdyby jich už nebylo plno.
Ubuntu je založené na Debianu, ale v mnohém se odlišuje a přináší řadu výhod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ubuntu_Linux#Distinctive_features

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #37 kdy: 20 Března 2006, 17:47:22 »
Petru T.: Díky že jste si na to našel čas...já tady už tak trochu ztrácel nervy, o hledání takové kupy odkazů ani nemluvě...
Ad Debian: Jistě, je to velice kvalitní distro, ale poněkud DoDo (dodělej doma)...Ubuntu je v principu Debian, ale vylepšený a fungující skoro ve všem napoprvé. V čem je výhoda Debianu na Desktopu oproti Ubuntu? Debian jsem měl, vím o čem mluvím...J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #38 kdy: 20 Března 2006, 17:49:31 »
Citace: Juraj
Neviem preco mam dojem, ze sa jedna o fud.
Souhlasím, zásah :)
» Linux Mint on mini-ITX boards «

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #39 kdy: 20 Března 2006, 17:58:58 »
Citace: PeHu
...bůh ví proč nespojím ty dva křápy do sítě...
mozna by bylo dobre zacit timto:
1/ vidite z Ubuntu na Windows (ping) ?
2/ vidite z Windows na Ubuntu (ping) ?
3/ vidite z Ubuntu na internet ?
4/ jaka jsou nastaveni IP na vsech trech sitovkach? (Ubuntu: ifconfig eth0; ifconfig eth1, Windows: ipconfig /all)

wentura

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #40 kdy: 20 Března 2006, 18:23:48 »
Citace: PeHu
Ubuntu vůbec není pro začátečníky. V Mandrivě bez problému propojím PC s Linuxem a PC s Winama a běhá všecko včetně SAMBY. V Ubuntu nedokážu nastavit sdílení internetu s těma widlema  natož abych rozjel SAMBU a to se s tím pářu od včerejšího večera a už jsem to nedávno taky zkoušel. Nejsem v sítích kovanej, takže nevím kde dělám chybu. (Logicky by ale mělo běhat všecko stejně nastavený jako to běhá v té Mandrivě. Tím myslím IP adresy, gatu atd.) Nechci vyvolávat hádky, ale blbější distribuci než je Ubuntui jsem ještě neviděl. Mimochodem to sdílení internetu a SAMBU jsem sprovoznil v Mandrivě 2006, v Gentoo, ve VLOS i v RH a v Auroxu, jen u Ubuntu to vzdávám.
no, ja bych se nerad rozciloval......pokud se nechces nic naucit, tak proc pouzivas linux....myslim si, ze lepsi nez ubuntu pro zacatecniky nenajdes. me osobne vyhovuje a nejsem nejak zkusenej linuxak. Par vaci jsem ale (na rozdil od Tebe asi uz pochopil). v ubuntu spoustu veci uklikas, specialne v Gnome a o KDE radeji nemluvim. ale linux neni o klikani......to jsi mohl zustat u woken. nechci se hadat a nebo delat z diskuze flame....zkus se kouknout treba do Debianu a rekni jak ses na tom :)

wentura

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #41 kdy: 20 Března 2006, 18:31:18 »
PAHE: ses Flamer, uz mlcim. s tebou se nema cenu bavit

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #42 kdy: 20 Března 2006, 18:47:05 »
Citace: wentur
PAHE: ses Flamer, uz mlcim. s tebou se nema cenu bavit
Přiznávám že mne to sice také dožralo, ale...my reprezentujeme Ubuntu, tak myslím, že bychom to mohli zkusit trochu decentněji, vypadá to lépe...nicméně Tě chápu. J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #43 kdy: 20 Března 2006, 18:56:23 »
To PeHu: Tak jako distra, nejsme ani my stejní, každému bude vyhovovat něco jiného. To ovšem neznamená, že když mi něco nesedí, je to špatné. Rozhodně bych se to neodvážil tvrdit o jiném OS, nebo jiné distribuci, kterou navíc ani dobře neznám. Čímž jsme u jádra pudla - většina problémů pramení z vlastní neznalosti (blbosti). A od toho je tu Ubuntu fórum, ale to už ostatně psal o pár řádků výše botanicus.
To lukas.svoboda:
Citace: lukas.svoboda
TomAker psal:

    ... takže se pokusím o ... smazání starých konfiguračních souborů k odinstalovaným programům.

Hm, to me zajima - existuje nejaky program ktery by hledal zbytky neuplne odistalovanych baliku? Nekdy zustane prazdny adresar, nekdy zustanou konfiguracni soubory nebo spousteci skripty.
Vyzkoušel jsi Kleansweep? (já mám zkrátka radši KDE :D )

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #44 kdy: 20 Března 2006, 20:28:13 »
Ten Kleansweep som tiez skusil, ale priznam sa, ze som tam zatrhol iba niektore polozky, ono cistit system pod uctom roota je dost nebezpecne - napr. take automaticke mazanie prazdnych suborov a adresarov - no svojho casu po pouziti podobnej utility vo Win by mohla porozpravat moja databaza MySQL a nielen ona - pre toho, kto nevie co robi, absolutne neodporucam !!!

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #45 kdy: 20 Března 2006, 21:08:42 »
Souhlasím, člověk musí vědět co dělá. Ale není nutné Kleansweep spouštět pod rootem, pak luxuje jen uživatelský adresář a naopak - pod rootem lze zvolit složku k "vyčištění".

Ondřej Surý

  • Host
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #46 kdy: 20 Března 2006, 21:11:38 »
Citace: lukas.svoboda
Citace: TomAker
... takže se pokusím o ... smazání starých konfiguračních souborů k odinstalovaným programům.
Hm, to me zajima - existuje nejaky program ktery by hledal zbytky neuplne odistalovanych baliku? Nekdy zustane prazdny adresar, nekdy zustanou konfiguracni soubory nebo spousteci skripty.
Kód: [Vybrat]
dpkg --purge pripadne si muzete vypsat od ceho mate v systemu konfiguracni soubory:

Kód: [Vybrat]
dpkg --get-selections | grep deinstallO.

PeHu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #47 kdy: 20 Března 2006, 23:52:32 »
Tak jsem vzteky Ubuntu smáznul a nainstaloval jsem Vidalinux. Nic jiného momentálně doma nemám. VLOS vychází z Gentoo a má GNOME jako Ubuntu, čili celkem vzato dost podobná distribuce s Ubuntu, až na ten Gentoo příbuzenský vztah. Po instalaci ric pic - sesíťované obě mašiny odhadem během asi 5-ti minut a to nejdéle trvala konfigurace firewallu. Tak mi vysvětlete proč to v jednom distru jde nahned a v druhém to nejde vůbec, když se od sebe teoreticky moc neodlišují ? A nebo radši nic nevysvětlujte. Nepsal jsem to proto abych se hádal, ale proto že jsem po tolika zbytečně ztracených hodinách laborování s Ubuntu už přišel o nervy. To distro mě prostě nesedí. Přeju Vám hodně štěstí a snad se z toho distra za pár let vývoje něco užitečného vyklube. Rozhodně ho ale ode dneška nebudu doporučovat začátečníkům pro které to distro není nejlepším začátkem.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #48 kdy: 21 Března 2006, 00:17:07 »
Citace: PeHu
Tak jsem vzteky Ubuntu smáznul a nainstaloval jsem Vidalinux. Nic jiného momentálně doma nemám. VLOS vychází z Gentoo a má GNOME jako Ubuntu, čili celkem vzato dost podobná distribuce s Ubuntu, až na ten Gentoo příbuzenský vztah. Po instalaci ric pic - sesíťované obě mašiny odhadem během asi 5-ti minut a to nejdéle trvala konfigurace firewallu. Tak mi vysvětlete proč to v jednom distru jde nahned a v druhém to nejde vůbec, když se od sebe teoreticky moc neodlišují ? A nebo radši nic nevysvětlujte. Nepsal jsem to proto abych se hádal, ale proto že jsem po tolika zbytečně ztracených hodinách laborování s Ubuntu už přišel o nervy. To distro mě prostě nesedí. Přeju Vám hodně štěstí a snad se z toho distra za pár let vývoje něco užitečného vyklube. Rozhodně ho ale ode dneška nebudu doporučovat začátečníkům pro které to distro není nejlepším začátkem.
Nemam nic proti tvojmu nazoru, ale myslim si, ze pre zaciatocnika je dost irelevantny, tvoj prispevok je typu, jeden pan povedal... Neuvadzas nic konkretne, jediny poznatok z tvojho prispevku som nadobudol, ze VLOS vychadza z Gentoo, obsahuje Gnome a podoba sa Ubuntu vsetko ostatne je postavene na tvojich dojmoch. Ako som uz uviedol vyssie, mam pocit, ze tvoje prispevky su fud, len cakam aky zapaleny bojovnik za ktore distro alebo OS sa z teba vykluje ;-)

PeHu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Ubuntu - nejpopularnejsi distribuce?
« Odpověď #49 kdy: 21 Března 2006, 00:31:53 »
Ale kdepak, nejde o fud. Ani nejde o propagaci jiných dister. K něčemu takovému bych se nesnižoval ani bych se o to nepokoušel na foru specializovanému na jedno distro. To bych byl naivní :-) Zkrátka pořád čtu o Ubuntu a napadlo mne že ho zkusím. Viděl jsem, zkusil jsem, naštval jsem se a smazal jsem to. Vážně jsem ještě nenarazil na horší distribuci. Ne horší ve smyslu chyb, i když se toho v updatu stahovalo taky požehnaně, ale beru to tak že Ubuntu 5.10 už něco pamatuje a že se nějaká ta chybka nebo dírka do systému za dobu od jeho vydání našla. Je to horší ve smyslu nefunkčností základních věcí a vážně si nedokážu představit laika který když nechce krást widle, si někde sežene Ubuntu v domění že je to pro něho snadno nastavitelné disto a jak to nastaví když v tom nejde ani základní věc, jako třeba ta práce v síti s widlema.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.