Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spojení videí  (Přečteno 6746 krát)

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Spojení videí
« kdy: 26 Října 2011, 22:50:15 »
Zdar
Máte typa na nějaký prográmek, který by uměl bezestrátně spojit .MOV soubory? Mám je jako videjka z fotáku. Pod ubuntu běží plno video editorů, stáhl jsem je snad všechny, ale prokousávat se nastavením, možnostmi atp. je dost pracné. Proto se zkouším zeptat tady přímo.
Verzi mám U-11.04.

Děkuji

Rover623

Re:Spojení videí
« Odpověď #1 kdy: 26 Října 2011, 23:29:55 »
Stačí prostě do terminálu zadat (ve složce kde jsou ta videa)
Kód: [Vybrat]
cat video1.mov video2.mov > sloucenevideo.mov

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Spojení videí
« Odpověď #2 kdy: 27 Října 2011, 00:23:09 »
děkuji
A jak mít trochu větší kontrolu nad tím, co chci spojit? Třeba vybrat jen nějaké pasáže  a ty spojit... Něco jako dělá VirtualDub s AVI.

Rover623

Re:Spojení videí
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2011, 01:10:12 »
To jde udělat Avidemuxem, je to takový lepší VirtualDub

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Spojení videí
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopadu 2011, 21:07:05 »
Děkuji
Práce s Avidemuxem není špatná. Jen by mne zajímalo, jak nastavím původní  formát .MOV? Mám tam možnosti bud AVI, nabe různé mpeg-2 atp. A ještě pár dalších. Ale .MOV nee.
Když dám Video a i Audio na "Copy", a formát na AVI, tak se to sice rychle spojí, ale pak to nejde spustit.... Hodí mi to hlášku "Došlo k chybě: Vnitřní chyba datového proudu"
Nevíte někdo co s tím?
Děkuji

Rover623

Re:Spojení videí
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2011, 22:09:05 »
MOV je MPEG video, je nutné nastavit to na MPEG, nejlépe na MPEG (A+V), pak by to mělo být OK

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Spojení videí
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopadu 2011, 23:24:12 »
Tak ani to nezabralo. Zkusil jsem tam všelijaké kombinace a spustit to prostě nejde. Podle mě je problém v tom, že ta videa jsou .mov. A program je na avička(soudě dle názvu). Možná to s tím tak nesouvisí, to nevím.
Nicméně spojení dvou .mov videí v tom programu proběhne docela rychle. Takže tam asi nic nepřepočítává. Jenže výsledek nejde rozjet.... Byl by ještě nějaký nápad? Třeba i jiný program.


Rover623

Re:Spojení videí
« Odpověď #7 kdy: 02 Listopadu 2011, 00:31:48 »
Nainstalujete si program MediaInfo (je nutné si ho stáhnout z netu nebo přidat repozitář) a pomocí něj se zkuste do těch souborů podívat, jaký je tam vlastně kodek, přípona totiž vůbec nic neznamená (to je přežitek z Windows), důležité je co je uvnitř souboru, kodek. Na editaci a spojení videa lze samozřejmě použít víc než jen Avidemux, další editory jako PiTiVi, Shotwell, Kino, Kdenlive je toho poměrně dost, ale bez znalosti toho co je uvnitř těch souborů za kodek bude výsledek vždy podobný

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Spojení videí
« Odpověď #8 kdy: 02 Listopadu 2011, 08:22:21 »
Kodeky ukáže každý druhý přehrávač, třeba Totem.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Spojení videí
« Odpověď #9 kdy: 02 Listopadu 2011, 23:03:57 »
Na editaci a spojení videa lze samozřejmě použít víc než jen Avidemux, další editory jako PiTiVi, Shotwell, Kino, Kdenlive

Místo Shotwell (správce fotografiií) byl asi míněn OpenShot video editor. ;)

Jinak odkazy pro objasnění, o čem se tu mluví:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Multimediální kontejner

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kodek

Rover623

Re:Spojení videí
« Odpověď #10 kdy: 03 Listopadu 2011, 06:01:45 »
Jo, myslel jsem OpenShot, díky za opravu

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Spojení videí
« Odpověď #11 kdy: 03 Listopadu 2011, 18:18:56 »
Děkuji za objasnění pojmů kodek a kontejner. Nicméně v Avidemuxu se mi nedaří nastavit potřebnou kombinaci tak, aby šla přehrát, nebo aby se to vůbec chtělo začít kodovat.
V příloze posílám co mi vyplivl MediaInfo

"Na editaci a spojení videa lze samozřejmě použít víc než jen Avidemux, další editory jako PiTiVi, Shotwell, Kino, Kdenlive"
Avidemux-když dám KOpii u kodeku a třeba Avi u formátu, tak nelze přehrát. Pitvi, openshot, kono, kdenlive neumí bezztrátové spojení. Vždy mi to začne dlouze překodovávat. Nenašel jsem žádný způsob, jak ty programy vhodně nastavit.
Děkuji

[attachment deleted by admin]

Rover623

Re:Spojení videí
« Odpověď #12 kdy: 03 Listopadu 2011, 19:29:00 »
A sakra, tohle je speciální formát QuickTimu, tohle se v některých případech nedá ani překódovat (nejde to rozbalit), bohužel kromě specializovaných programů přímo od Apple se s tím moc udělat nedá. Apple jaksi totiž uvolnil pouze specifikaci jak do takového streamu ukládat (zabalený stream), nikoli jak takový stream rozbalit.

Každopádně, v Linuxu dovedou do tohohle formátu ukládat pouze programy které konvertují videa pro mobily, všichni ostatní, pokud s tím chtějí pracovat to nakonec musí převést do něčeho čemu rozumí. Avidemux sice udělá kopii videa, jenže při tom totálně rozseká index, proto to potom nejde

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Spojení videí
« Odpověď #13 kdy: 06 Listopadu 2011, 16:59:19 »
A avidemux řekne co, když je načte? Jsou tam taky vlastnosti samozřejmě. Jen tak z voleje bych zkusil kontejner MP4. Jinak avidemux umí motion-jpeg, předpokládám obdoba toho quicktimového jpegu.

[attachment deleted by admin]
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Spojení videí
« Odpověď #14 kdy: 06 Listopadu 2011, 17:02:52 »
děkuji
A jak mít trochu větší kontrolu nad tím, co chci spojit? Třeba vybrat jen nějaké pasáže  a ty spojit... Něco jako dělá VirtualDub s AVI.

Aha, takže předpokládám, že chceš využít vlastnost Avidemuxu a to je střih po snímcích bez rekomprese. Tose obávám, že nepůjde, jde to myslím pouze u videí v mpeg2. Nicméně pokud máš vícejádrový procesor, avidemux se dá nastavit na vícevláknové paralelní zpracování a tím proces překódování dost urychlit.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Rover623

Re:Spojení videí
« Odpověď #15 kdy: 06 Listopadu 2011, 18:23:01 »
Není potřeba to ani nastavovat, v defaultu je to nastaveno na auto-detekci, takže to vícejádrový procesor pozná (pokud ho pozná systém) a sám si to rozdělí

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Spojení videí
« Odpověď #16 kdy: 06 Listopadu 2011, 18:45:33 »
To ano, ale třeba u mě se střídali, pkud to bylo na "autu", tak jsem to nastavil ručně. Dá se to vysledovat z grafu historie využití cpu ve sledování systému.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Spojení videí
« Odpověď #17 kdy: 06 Listopadu 2011, 19:10:17 »
Nejde o rychlost zpracování. Jde o to, aby se to nepřekodovávalo. Aby se už nezhoršovala už tak mizerná kvalita videjka(z toho fotáku). Mě je jedno jaký program použít(ta příkazová řádka je dost neohrabané řešení si myslím, tu bych radji nebral v úvahu). Z fotáku videa obvykle nezpracovávám na snímky přesně. Jde jen o nějaké hrubé opracování(řekněme na sekundy). Typicky třeba, když zapnu natáčení na fotáku a čekám, než se něco začne dít(co očekávám). Může to být třeba 20s než to začne, tak těch 15-18s bych usekl(podle scény). Nepotřebuju to mít na okýnka(v drtivé většině případů).

Když videa do Avidemuxu načtu, tak mi nehodí žádnou hlášku. Vše je ok. Horší je, když začnu měnit formáty a kodeky. To je pak různé. Když zvolím mp4, tak začne překodovávat...

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Spojení videí
« Odpověď #18 kdy: 06 Listopadu 2011, 20:34:59 »
Nejde o rychlost zpracování. Jde o to, aby se to nepřekodovávalo. Aby se už nezhoršovala už tak mizerná kvalita videjka(z toho fotáku). Mě je jedno jaký program použít(ta příkazová řádka je dost neohrabané řešení si myslím, tu bych radji nebral v úvahu). Z fotáku videa obvykle nezpracovávám na snímky přesně. Jde jen o nějaké hrubé opracování(řekněme na sekundy). Typicky třeba, když zapnu natáčení na fotáku a čekám, než se něco začne dít(co očekávám). Může to být třeba 20s než to začne, tak těch 15-18s bych usekl(podle scény). Nepotřebuju to mít na okýnka(v drtivé většině případů).

Když videa do Avidemuxu načtu, tak mi nehodí žádnou hlášku. Vše je ok. Horší je, když začnu měnit formáty a kodeky. To je pak různé. Když zvolím mp4, tak začne překodovávat...
Tím, že se to překóduje se automaticky nesníží kvalita, musel by se snížit datový tok a ten lze ve vlastnostech kodeku nastavit.
Pokud nehodí žádnou hlášku, tak je to dobře, ale pak by bylo dobré klepnout na to ozubené kolečko a podívat se jestli vůbec avidemux poznal v čem je to kódováno.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.